Teraz jest 29 mar 2024 1:35:51




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Nook Simple Touch vs. 2 modele Pocketbook'a 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 25 gru 2013 16:01:59
Posty: 2
eCzytnik: szukam
Post Nook Simple Touch vs. 2 modele Pocketbook'a
Witam wszystkich użytkowników forum :)
Od niedawna zastanawiam się nad kupnem czytnika e-booków, w drodze eliminacji w grze zostały 3 czytniki:
1. Nook Simple Touch
2. Pocketbook 624 Basic Touch
3. Pocketbook 613 Basic
Szukam czytnika do max 400zł, najbardziej jestem zdecydowany na Pocketbook'a 624 (dla którego zwiększyłem mój budżet ;) )
Czy w tej cenie proponowane przeze mnie czytniki są warte uwagi? Czy lepiej zainteresować się innymi modelami?
Jestem w tej kwestii zielony, więc proszę o pomoc bardziej zorientowanych użytkowników.


25 gru 2013 16:08:18
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Nook Simple Touch vs. 2 modele Pocketbook'a
Do tej ceny - max. 400 zł to jeśli miałbym zamiar rootować i poszerzać możliwości czytnika, to zdecydowanie brałbym Nooka ;)
Jeśli nic z tych rzeczy by mnie nie interesowało, tylko możliwości oferowane "z pudełka" to chyba znów zdecydowanie PB 624 Touch - to nowa konstrukcja (model 613 ma już swój schyłkowy czas).

Poza tymi dwoma, w tym zakresie cenowym można zwrócić uwagę na podstawowy Kindle 5 (ale brak dotyku, brak audio, brak polskiego menu, brak slotu na karty, konwersja wszystkiego do mobi) albo Onyx A62S (mocna konstrukcja ale cięższy, ekran gorszy od Pearla, brak WiFi, dotyk na rysik - bardziej dokładny, ale też bardziej kłopotliwy niż palec).

Czyli w/g mnie, w tej cenie to PB 624 Touch jest najlepszy dla początkującego ebookowca ;)
Chyba że dobrze się zna Androida i lubi dłubać w systemie - wtedy Nook Touch (ale brak audio).

_________________
W Obrazek też ;)


25 gru 2013 18:46:32
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Nook Simple Touch vs. 2 modele Pocketbook'a
Zgadzam się z airsem - w tej cenie, bez rootowania to Pocketbook Basic Touch albo Kindle Classic.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


25 gru 2013 19:55:32
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 gru 2013 16:01:59
Posty: 2
eCzytnik: szukam
Post Re: Nook Simple Touch vs. 2 modele Pocketbook'a
Jestem zapalonym androidowcem, ale z tego co zdążyłem się rozeznać to nie warto bawić się w root Nooka, bo nie za wiele można z nim zrobić (podobno), więc tej kwestii nie bierzemy pod uwagę :)
Mam jeszcze jedno pytanie: na codzień używam czytnika rss - feedly. Czy jest możliwość odczytywania kanałów rss na czytnikach, czy taką możliwość dają tylko droższe urządzenia?


25 gru 2013 22:36:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron