Teraz jest 06 maja 2024 23:00:50




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Najlepszy (używany?) czytnik E-ink do 350zł. 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sie 2012 11:01:39
Posty: 5
eCzytnik: Pocketbook 613
Post Re: Najlepszy (używany?) czytnik E-ink do 350zł.
taki sam jak mój :D. Jak na razie jestem zadowolony, jednakże następny czytnik będzie miał dostęp do internetu, zwłaszcza, że spora liczba księgarń oferuje dostawę pliku do dropboxa.

_________________
What are you gonna do, bleed on me?

Można dożyć stu lat, jeżeli odmawiać sobie wszystkiego, dla czego warto te sto lat żyć.


19 cze 2013 9:41:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 lut 2013 12:22:09
Posty: 11
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Najlepszy (używany?) czytnik E-ink do 350zł.
geohound napisał(a):
Ok, dokonałem wyboru. Padło na Pocketbooka 613.
(...)
- szukałem czytnika 'do czytania', bez bajerów, liczył się tylko wyświetlacz + formaty. Do wyboru miałem Boox A62S Evo, Kindle 5 i Pocketbooka 613. Dlaczego nie Kindle? Bo poważnie boję się wsparcia po zakupie od sklepów oferujących sprzęt w logicznej cenie. A dlaczego Pocketbook? Bo jest lżejszy, ma lepszy wygląd, który przybliża go do tabletu, a nie urządzenia z panelem wielkości 1/3 ekranu.
Do tego wybrałem białą wersję, bo najbardziej upodabnia to całość do książki ;)


Wydaje mi się, że jest tu kilka nieścisłości:
-Kindle Classic jest MNIEJSZY (każdy wymiar!) od Pocketbook 613 (Kindle: 166x114x8,7mm < Pocketbook 176x122x9,7mm) i LŻEJSZY 169g vs. 180g
-to Pocketbook ma większy panel sterowania i większą obudowę przy tej samej wielkości wyświetlacza

Wygląd to oczywiście ocena subiektywna, jedni wolą to, inni tamto.

Temat wersji białej lub czarnej:
W białej wersji w oczy bardziej rzuca się szarość ekranu, w czarnej ekran wydaje się bielszy. Gdy pojawił się Kindle Classic czarny (wcześniejsze były szare) użytkownicy twierdzili, że ma jaśniejszy ekran. Ekrany były takie same, "wybielanie" powodowało złudzenie optyczne związane właśnie z czarną obudową i jej kontrastem z ekranem.

Myślę jednak, że ze swojego Pocketbooka będziesz zadowolony i sprawi Ci wiele radości, bo w sumie czytnik ma służyć do czytania a najważniejsze: e-papier a nie LCD


19 cze 2013 11:43:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 cze 2012 20:15:47
Posty: 11
eCzytnik: kindle classic
Post Re: Najlepszy (używany?) czytnik E-ink do 350zł.
geohound napisał(a):
Ok, dokonałem wyboru. Padło na Pocketbooka 613.

Gdyby kogoś interesował mój tok myślenia :D :
- szukałem czytnika 'do czytania', bez bajerów, liczył się tylko wyświetlacz + formaty. Do wyboru miałem Boox A62S Evo, Kindle 5 i Pocketbooka 613. Dlaczego nie Kindle? Bo poważnie boję się wsparcia po zakupie od sklepów oferujących sprzęt w logicznej cenie. A dlaczego Pocketbook? Bo jest lżejszy, ma lepszy wygląd, który przybliża go do tabletu, a nie urządzenia z panelem wielkości 1/3 ekranu.

Do tego wybrałem białą wersję, bo najbardziej upodabnia to całość do książki ;)

Dopiero sprzęt zamówiłem, ale jak przyjdzie to napiszę kilka słów, bo pierwszy raz będę trzymał takie coś w rękach.

EDIT: Aha, no i Pocketbook w Proline miał 24m gwarancji, Boox w Euro AGD tylko 12.

Wiem, że już po ptakach, ale dla potomności: jeśli Kindle kupimy w sklepie innym niż Amazon to i tak mamy gwarancję od Amazona. Wystarczy czytnik zarejestrować na koncie i jest on traktowany na równi z tymi kupionymi bezpośrednio u nich. Na gwarancję nie oddawałam swojego Kindla (i mam nadzieję, że nie będę musiała), ale jak chciałam zdjąć reklamy to nikt się mnie nie pytał gdzie kupiłam Kindle, a kupiłam go przez allegro :) Także jest wsparcie.


19 cze 2013 11:51:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 cze 2013 13:24:22
Posty: 30
Post Re: Najlepszy (używany?) czytnik E-ink do 350zł.
@TomKindle - porównanie odnosiło się do ONYXA, a nie do Kindla. I tak - PB JEST lżejszy o połowę od A62S i ma mniejszy panel.

Mi tam internet aż tak nie będzie potrzebny. I tak pewnie długi czas będę męczył jedną książkę, więc podczas ładowania wrzucę sobie kilka tytułów:P


19 cze 2013 12:08:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: