Teraz jest 25 kwi 2024 3:42:59




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Mój pierwszy czytnik 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 01 gru 2010 19:54:43
Posty: 11
eCzytnik: Brak
Post Mój pierwszy czytnik
Witam
Jestem tutaj nowy więc chciałbym się przywitać :)
I mam taki problem, niewiem na który czytnik się zdecydować. Przeczytałem już masę
recenzji i opinii i teraz mam wrażenie, że wiem mniej niż wtedy. :)
Moje wymagania

1 Ekran 6'' może być ewentualnie 5''

2 Niezależność. Chodzi o to abym mógł wrzucić na pamięć czytnika ebooki które już posiadam na komputerze.
Np. w formacie pdf. lub innych. I żebym niebył uwięziony od księgarni internetowych

3Wifi internet, może i jest bajer ale przez to cena jest większa i jest mi to zupełnie nie potrzebne gdyż mam
smartfona i nie będe kupował książek w eksięgarniach. Tak samo z malowaniem rysykiem.

4 Dobra bateria, żeby trzymała dosyć długo.

5 Cena do 800 zł będe kupował na allegro, nówkę.

6 Odcienie szarości i nie chcę dotykowych ekranów- palcowanie i słyszałem, że pogarsza jakość. Np sony.

7 Polski słownik

8 Nie będę ściągał z USA.
Zastanawiam się na eclicto- chociaż jest trochę drogi, i chyba tam jest tylko dostępna księgarnia(?) zabezpieczenia.
myślę również nad Bebook Neo, ale on jest dotykowy. Jest też vedia k1, oraz kindle- ale to wykorzystuje chyba tylko biblioteki amazona.

Proszę o poradę bo już całkiem zgłupiałem.


01 gru 2010 20:35:36
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Mój pierwszy czytnik
Ad2 zaden czytnik nie jest przywiazany do ksiegarni i na kazdy mozesz wrzucic swoje dokumenty w odpowiednim formacie np pdf, epub czy mobi.
Ad8 kupienie kindle w amazon usa jest banalnie proste i masz gwarancje.

Proponuje Kundla bo:

- Wrzucisz sobie na niego co chcesz po skonwertowaniu (pdfy obsluguje ale jak na kazdym czytniku 6 cali komfort czytania ich jest niski)
- wersja wifi kosztuje okolo 500 zl
- nie ma ekranu dotykowego
- najlepszy wyswietlacz na rynku (e ink pearl)
- bardzo dobra bateria

Wady z twojego punktu widzenia to brak wbudowanego polskiego slownika (do zrobienia samemu) i sprowadzanie z usa (mozesz ominac kupujac na allegro ale to generuje dodatkowe koszty).


01 gru 2010 20:59:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 gru 2010 19:54:43
Posty: 11
eCzytnik: Brak
Post Re: Mój pierwszy czytnik
http://allegro.pl/czytnik-ebook-onyx-bo ... 64604.html A co z takim urządzeniem?
Troche ma bajerów za dużo a to mi zbędne.
Z tymi pdf niby tak ale niektóre modele mają coś takiego że dopasowują odrazu, te pdf nie mają obrazków.
Eclicto nie biorę raczej pod uwagi bo słyszałem, że ma słabą baterię.
A kindle nie obsługuje formatu epub. Niewiem co wybrać. :|
Edit: Rozumiem, że programem calibra mogę przekonwertować każdy format na każdy w ebookach i będą pasowały?


01 gru 2010 21:10:11
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Mój pierwszy czytnik
Czytnik z linka ktory wkleiles jest dobrym sprzetem. Pytanie tylko czy wartym swojej ceny. Ja bym tyle nie zaplacil. Co do braku epubow w kindle. Rozwiazac ten problem mozna za pomoca prostej konwersji w calibre albo poprzez zainstalowanie w czytniku nieoficjalnego oprogramowania czytajacego epuby. Polecam ci kindle bo jesli chodzi o relacje ceny do jakosci jest bezkonkurencyjny.


01 gru 2010 21:19:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 sie 2010 17:21:29
Posty: 70
eCzytnik: KDXG
Post Re: Mój pierwszy czytnik
Witam, odpowiem punktami wg których były podane pytania:

2.
Rzadko jaki czytnik ma wszystkie możliwe formaty, a nawet jak ma to czasem lepiej to wygląda w jedny czy drugim. MUSISZ raczej nastawić się na to, że trzeba będzie od czasu do czasu konwertować książki. Poza tym w wypadku PDF, DJVU, DOC małe czytniki (czyli 6") nadają się wyłącznie do dokumentów o niezłożonym układzie, przede wszystkim tekstowe (bez nadmiernej grafiki i rozbudowanych tabel). Jeśli masz dokumenty o złożonej strukturze i małej czcionce musisz raczej pomyśleć o większym czytniku (8-10"). Co prawda niektore czytniki mają różne sposoby radzenia sobie ze złożoną strukturtą, jak podział na kolumny, zoom, czy reflow, ale nie zawsze to się sprawdza. Najlepszym sposobem na sprawdzenie, jest ustawienie dukumentu w acrobacie lub innym programie do PDF w dokładnie takiej wielkości jak ekran przyszłego czytnika, mierząc dokument bez marginesów na ekranie komputera linijką.

3.
Dzsiaj Wifi to niemal standart, więc mocno na cenę nie wpływa. Przedaje się także do ładowania dokumentów do urządzenia.

4. Trudno tu o jakieś porównania, ale myslę najlepiej kupić czytnik renomowanej firmy.

6. Nie jest prawdą, że ekran dotykowy zawsze pogarsza jakość. Zależy od wybranej technologii. W nowych czytnikach Sony (650/950) nie ma tego problemu, mają bardzo ciekawe rozwiązanie oparte na podczerwieni, które nie przysłania ekranu. Jeśli szukasz najlepszej jakości obrazu, to trzeba zdecydować się na ekran type E-ink Pearl, ewentualnie najnowszej generacji E-ink Vizplex.

7. Sony 650 jest dobrym czytnikiem, ale niestety nie ma narazie możliwości dodania polskiego słownika. Ekran dotykowy czasem przydaje się do zaznaczania wyrazów, które należy przetłumaczyć, co jest bardziej wygodne niż operowanie przyciskami.
====

Więc jeśli 6ka bezdotykowa to najlepszym typem jest Amazon Kindle3 WiFi bez 3G (ekran Pearl).
Poza tym może być Pocketbook 602 (ekran Vizplex).
==
Onyx Boox 60S też wydaje się być ciekawym rozwiązaniem, ale moim zdaniem ustępuje wyżej wymienionym.


01 gru 2010 21:27:05
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Mój pierwszy czytnik
Jeśli nie chcesz Kindla, to masz do dyspozycji parę fajnych innych ofert (myślę tylko o 6 calach):

1. eClicto nie ma słowników - jeśli nie zależy Ci na nich tak bardzo, to mógłby być Prestigio Libretto PER3162B za 659 zł - obsługuje parę formatów, również ePUB i bardzo sprytny tryb "reflow" w PDF - on nie ma obslugi DRM, ale pisałeś że nie będziesz kupował zabezpieczonych.

2. Vedia jest droższa, a reprezentuje prawie to samo co PER3162B.
Jeżeli nie chcesz dotykowego (palcowanego) to pomijasz Oyo (650 zł) i Prestigio 5062B za 750 zł, który by się nadawał, ale oba z ekranem Sipix, czyli mniejszy kontrast, bardziej szare tło tekstu.

3. Najlepsza (w/g mnie) propozycja w tej klasie (bez WiFi i dotykowego) to Onyx BOOX 60S za 799 zł, który wyświetli właściwie wszystkie rodzaje i formaty e-booków (wrzucasz i czytasz - zero zabawy w konwersję :) ), świetnyy tryb reflow w PDF, obsługuje również DRM od Adoba, łatwy dostęp do słowników, i wiele innych bajeranckich możliwości i funkcji włącznie z profesjonalnym polskim lektorem, który czyta książki na głos ;)
Jakby Ci się bardzo BOOX nie podobał z wyglądu to podobną alternatywą jest Pocketbook Pro 602 za 899 zł, ale bez lektora.

Reszta jest albo droższa, albo uboższa w funkcje, aż dojdzie się do ceny ok 1100 zł za którą można kupić to samo ale z WiFi i dotykowym ekranem (rysikiem).

Osobiście odradzam zakup na alledrogo, lepiej kupić w sklepie i ew. pomacać przy zakupie ;)

_________________
W Obrazek też ;)


01 gru 2010 21:27:07
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 01 gru 2010 19:54:43
Posty: 11
eCzytnik: Brak
Post Re: Mój pierwszy czytnik
A w jakich sklepach są te czytniki?


01 gru 2010 21:31:13
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Mój pierwszy czytnik
Ja bym polecił Onyx BOOX 60S za 799 zł - i wcale nie uważam, że nie jest wart tej ceny :)
Kindle jest za 500 zł, ale dopiero po Nowym Roku, bez okładki, bez polskiej klawiatury, bez polskiego słownika, bez polskiego lektora, bez polskiego serwisu ;)
BOOX jest z tym wszystkim w komplecie, dostępny w wielu sklepach i z rozwojowym polskim supportem !

A jak szukasz gdzie to kupić to zajrzyj tu: http://eczytniki.eksiazki.org/
W Vobisie można "pomacać" przed zakupem ;)

_________________
W Obrazek też ;)


01 gru 2010 21:37:45
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 sie 2010 17:21:29
Posty: 70
eCzytnik: KDXG
Post Re: Mój pierwszy czytnik
A to 60S ma jakąś klawiaturę w ogóle? :D
Do Kundla da się dokupić okładkę, wgrać polski słownik i polski układ klawiatury. ;-)


01 gru 2010 21:41:53
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Mój pierwszy czytnik
Asti napisał(a):
A to 60S ma jakąś klawiaturę w ogóle? :D
Ekranową oczywiście.

Asti napisał(a):
Do Kundla da się dokupić okładkę, wgrać polski słownik i polski układ klawiatury. ;-)
Dokupić tak - za "niewielką" opłatą, wgrać słownik też, ale najpierw trzeba go sobie zrobić (a niewiele osób to potrafi), a co do ostatniego, czyli klawiatury to nieprawda - dziwię się, że jako użytkownik DX-a piszesz takie rzeczy i wprowadzasz ludzi w błąd - to nieuczciwe.

_________________
W Obrazek też ;)


01 gru 2010 22:06:42
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Mój pierwszy czytnik
Kindle 3 nie ma polskiej klawiatury w oficjalnym sofcie. Na forum trwaja prace nad spolszczeniem softu i dodaniem polskiej klawy.


01 gru 2010 22:23:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 sie 2010 17:21:29
Posty: 70
eCzytnik: KDXG
Post Re: Mój pierwszy czytnik
Da się wykorzystać o to ten hack na K3 do wprowdzania dowolnych znaków UTF8:
http://www.mobileread.com/forums/showth ... p?t=106048

możliwe nawet że da się stosować wporadzanie z Alt'em przy pomocy tego hacku:
http://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=97636


01 gru 2010 22:33:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 gru 2010 19:54:43
Posty: 11
eCzytnik: Brak
Post Re: Mój pierwszy czytnik
Więc teraz waham się między modelami: Onyx BOOX 60S ( występuje on w vobisie? aby pomacać, albo kupić?)
i jak ta firma się prezentuje? Jak z awaryjnością? Nie jest o jakieś chińskie? Nie znam się ;)
myślę też nad tą vedią ( lub inne w granicach do 800zł ) Ale ten onyx chyba jest najlepszy :?

I jeszcze takie pytanie czy w onyxie 60s da się regulować jasność podświetlenia i wielkości czcionki? I mniej więcej bateria trzyma? Dzięki za pomoc.


02 gru 2010 0:18:46
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Mój pierwszy czytnik
insideee napisał(a):
I jeszcze takie pytanie czy w onyxie 60s da się regulować jasność podświetlenia.

Jasne, że się da. Masz wybór pomiędzy 0 i 0. ePapier nie świeci wcale.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


02 gru 2010 0:42:53
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Mój pierwszy czytnik
insideee napisał(a):

I jeszcze takie pytanie czy w onyxie 60s da się regulować jasność podświetlenia i wielkości czcionki? I mniej więcej bateria trzyma? Dzięki za pomoc.


Tak jak napisal Mori epapier nie swieci a wielkosc czcionki mozna regulowac w kazdym czytniku. Twoje pytania swiadcza, ze moze powinienes na spokojnie zapoznac sie ze specyfika technologii eink i roznicami miedzy modejami bo mozesz sie potem rozczarowac


02 gru 2010 8:43:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron