Teraz jest 19 kwi 2024 12:43:57




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Mój pierwszy czytnik, który wybrac? :) 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 30 mar 2012 19:28:52
Posty: 46
eCzytnik: notebook, smartfon, onyx boox a60
Post Re: Mój pierwszy czytnik, który wybrac? :)
Dziękuję za link. W środku kwietnia bede go kupowac. Mam nadzieję, ze dobrze się sprawdzi. :)


31 mar 2012 20:35:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 mar 2012 19:28:52
Posty: 46
eCzytnik: notebook, smartfon, onyx boox a60
Post Re: Mój pierwszy czytnik, który wybrac? :)
Dziękuje wszystkim za pomoc:)


31 mar 2012 21:44:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 mar 2012 15:06:06
Posty: 21
eCzytnik: Onyx 60, Sony T1, Kobo Glo
Post Re: Mój pierwszy czytnik, który wybrac? :)
Ratty napisał(a):
Poszperałam jeszcze trochę i szczerze powiem, ze odrzuciłam dwie w/w pozycje. Na sto procent decyduję się na Onyxa Boox A60, badz samo 60. Czy lepszy byłby Hanlin V60? Oba wydają mi się dość dobre, a w Onyxie podoba mi się szybciej działające menu niz w Sony'm i nie odbijajaca tak bardzo swiatla obudowa. Hanlin ma za to wygodną klawiaturę, ale nie wiem, czy lepiej odbiera PDF od Onyxa.


A gdzie widziałeś, że Onyx działa szybciej od Sonego? T1 jest dużo szybszy, wszystko działa tak jak powinno, przy A60 natomiast wszędzie jest widoczne opóźnienie.


01 kwi 2012 13:51:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 mar 2012 19:28:52
Posty: 46
eCzytnik: notebook, smartfon, onyx boox a60
Post Re: Mój pierwszy czytnik, który wybrac? :)
Jakbyś uwaznie czytał, zauwazyłbys, iz piszę w rodzaju zenskim. Oglądałam dzisiaj A60 w salonie Vobisa i Euro AGD RTV. Widziałam równiez filmy na YouTube o funkcjonowaniu obu czytników. Porównywałam równiez starszą wersje Onyxa boox 60 i ona wedlug mnie jest powolniejsza niz A60 i Sony PRS T1.


02 kwi 2012 13:27:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 mar 2012 15:06:06
Posty: 21
eCzytnik: Onyx 60, Sony T1, Kobo Glo
Post Re: Mój pierwszy czytnik, który wybrac? :)
Ratty napisał(a):
Jakbyś uwaznie czytał, zauwazyłbys, iz piszę w rodzaju zenskim.

Przepraszam :)


02 kwi 2012 15:36:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 mar 2012 19:28:52
Posty: 46
eCzytnik: notebook, smartfon, onyx boox a60
Post Re: Mój pierwszy czytnik, który wybrac? :)
Nie ma problemu :)


02 kwi 2012 16:57:54
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Mój pierwszy czytnik, który wybrac? :)
Ratty napisał(a):
Porównywałam równiez starszą wersje Onyxa boox 60 i ona wedlug mnie jest powolniejsza niz A60 i Sony PRS T1.
Boox 60 i A60 to to samo hardware (elektronika) więc działają identycznie, chyba że w którymś jest starsze oprogramowanie... W nowszych wersjach oprogramowania poprawiła się i szybkość działania i czas pracy na baterii.

_________________
W Obrazek też ;)


02 kwi 2012 20:49:16
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2011 2:08:50
Posty: 346
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: K3W
Post Re: Mój pierwszy czytnik, który wybrac? :)
Pocket Book miał chyba kalendarz.


03 kwi 2012 9:40:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 kwi 2012 9:31:44
Posty: 23
Post Re: Mój pierwszy czytnik, który wybrac? :)
Witam.
Jestem tu pierwszy raz i prosze społeczność o nie zlinczowanie :-).
Chciałabym kupic sobie e-czytnik tak do ok. 600 zł. Nie bardzo wiem jaki. Naczytałam się o Kindle 4, Pocketbook 611, Sony PRS-T1, Bookeen Odyssey i mam metlik w głowie. Przez pewien czas miałam okazje pobawić się Prestigio z ekranem Pearl. Który jest najlepszy - przy czym P611 nie ma ekranu Pearl ale czy on naprawde jest taki niezbędny :?
Będę czytac głównie powieści ( nasze księgarnie, chomik oraz może 4 zagraniczne pozycje w roku ).
Pozdrawiam
Wczesniej cztałam na LCD na kompie - wiadomo jakis tam program do konwersji mi towarzyszył.


03 kwi 2012 10:03:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 mar 2012 19:28:52
Posty: 46
eCzytnik: notebook, smartfon, onyx boox a60
Post Re: Mój pierwszy czytnik, który wybrac? :)
Witaj Ewa! Spokojnie, nikt Cie nie zlinczuje. Ja tez do tej pory bylam laikiem w tych sprawach, ale troche posiedzialam na forum i stronach o czytnikach, ze troche juz tej wiedzy posiadam. Wczoraj tez bylam w dwoch sklepach, by sprawdzic, jak te czytniki sie sprawuja. Przy wyborze dobrego czytnika, musisz zastanowic sie, czego bedziesz od niego oczekiwala. Czy potrzebne Ci sa takie bajery ,jak klawiatura, dotykowy ekran, rysik ,kalendarz, mp3, itp. Czy potrzebujesz dobry czytnik z einkiem do czytania. Jesli do samego czytania, to polecam Irver story HD, mialam go w rece jest swietny, szybko dziala ,chociaz dla mnie klawiatura sprawiala dyskomfort ,nie ma on bajerow, ale jest solidny. Polecam tez Pocketbook 360, ktory jest calkiem wygodny. Jesli zas potrzebujesz czytnika z bajerami, to polecam Sony prs t1, onyx a60 pearl i prestigo prs 3562b. Szybkie i wygodne. Wedlug mnie jest znaczaca roznica pomiedzy zwyklym ekranem eink, a ekranem z pearl. Do pdf, dobrym czytnikiem (chociaz pdf-y ogolnie sa kiepskie dla czytnikow) jest onyx a 60 i prestigo per 3562b. Maja wygodne przyciski i wyglad ksiazek na ekranie. Najlepiej, jak masz mozliwosc zobaczenia czytnikow na zywo, jest calkiem inaczej. To najlepszy sposob, na podjecie wlasciwej decyzji. Ja osobiscie zakupuje pod koniec kwietnia Onyxa a60 pearl w sklepie euro agd rtv. Pozdrawiam R.


03 kwi 2012 12:28:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 kwi 2012 9:31:44
Posty: 23
Post Re: Mój pierwszy czytnik, który wybrac? :)
Z tego co czytałam to pocketbook 360 ma 5 cali więc odpada a onyx a60 kosztuje 800 zł to trochę za drogo jak dla mnie. Prawdę powiedziawszy to nie potrzebuję bajerów jak mp3, klawiatura i ekran dotykowy też jakość szczególnie do mnie nie przemawia a jesli juz to bym wzieła albo sony prs-t1 bądź kindle touch.


03 kwi 2012 18:41:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 mar 2012 19:28:52
Posty: 46
eCzytnik: notebook, smartfon, onyx boox a60
Post Re: Mój pierwszy czytnik, który wybrac? :)
To bardziej polecam Sony PRS-T1.


03 kwi 2012 19:45:21
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2011 16:44:42
Posty: 195
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Oasis 3
Post Re: Mój pierwszy czytnik, który wybrac? :)
EwaT - przejrzyj początki wątków z pytaniami o czytniki. Twoje rozterki nie są pierwsze, ani jedyne. W większości z tych wątków przeczytasz pytania i oczekiwania przyszłych użytkowników - klawiatura, formaty, rozmiar, spodziewana literatura oraz jej źródła, etc.
Na tym forum rozważamy tylko czytniki wyposażone w ekran w technologii eInk. Inne technologie są pomijane lub stanowią nowinkę/eksperyment/zapowiedż, etc.
Nie napiszę tutaj nic nowego. Przyjęła się następująca formuła. Onyx Boox to wieloformatowość i uwolnienie od dostawcy - czyli czytasz co chcesz i skąd chcesz. Kindle to działka Amazona, który dopłaca do interesu, by zarobić na sprzedawanych książkach. Tyle, że nikt użytkownika nie zmusza do korzystania z jego sklepu. Stąd różnica w cenie.
Najczęstszy i w sumie jeden z najlepszych ekranów to Pearl (nowa technologia eInka). Iriver Story HD próbuje to przebijać wyższą rozdzielczością (co za tym idzie czystszym i wyraźniejszym obrazem), tylko jakoś o nim cicho.
Jako formaty - to króluje ePub i Mobi oraz konwersja do tychże z DOC/RTF. PDF - cudowny gdy trzeba wydrukować DOKŁADNIE tak samo wyglądający dokument w dowolnym miejscu na świecie, na czytnikach sprawia najwięcej problemów. Na jednych nieco mniej, na innych więcej - nie łudź się, że będzie wygodnie.


03 kwi 2012 20:58:53
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Mój pierwszy czytnik, który wybrac? :)
EwaT napisał(a):
Chciałabym kupic sobie e-czytnik tak do ok. 600 zł. Nie bardzo wiem jaki.
(...)
Będę czytac głównie powieści ( nasze księgarnie, chomik oraz może 4 zagraniczne pozycje w roku ).
W takim razie zachęcam (mam od 2,5 roku) do Onyxa. Model A60 lub bez WiFi modele X61S, X61E. Przeczytają raczej wszystko i są rozwojowe, szczególnie A60.

EwaT napisał(a):
Z tego co czytałam to pocketbook 360 ma 5 cali więc odpada a onyx a60 kosztuje 800 zł to trochę za drogo jak dla mnie. Prawdę powiedziawszy to nie potrzebuję bajerów jak mp3, klawiatura i ekran dotykowy też jakość szczególnie do mnie nie przemawia a jesli juz to bym wzieła albo sony prs-t1 bądź kindle touch.
Masz rację, 5 cali dla mnie też było by za mało. Zwykła cena Onyx BOOX A60 to ok. 750zł, ale sam widziałem w MediaMarkt ten sam model z całym kompletem za 630 zł, więc można poszukać... Natomiast modele X61S to jakieś 630-650 zł. Również na alledrogo w aukcjach dystrybutora bywają tańsze, np. teraz aukcja: e-czytnik Onyx BOOX X60S, e-ink + 400 książek za 499 zł, a pewnie X61E jeszcze się pokażą.

Ale jeśli takie Ci się nie podobają to Sony PRS-T1 (epub, pdf) czy Kindle (mobi) są bardzo dobre, mają ekran e-ink, a o to najbardziej chodzi :)
Tylko dla nich trzeba od razu szykować program Calibre, który wszystko przetłumaczy na właściwy czytnikowi format.

_________________
W Obrazek też ;)


03 kwi 2012 22:13:27
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 kwi 2012 9:31:44
Posty: 23
Post Re: Mój pierwszy czytnik, który wybrac? :)
Wiesz z szlifowaniem problemu Calibre nie bedzie problemu, troche w nim już grzebałam i może nie jest różowo ale tragicznie też nie jest.Czytnik Onyxa X61E nie ma ekranu Pearl.Poczytam jeszcze sobie o A60 bo widzę że go chwalicie ale jak napisał airs
:"Ale jeśli takie Ci się nie podobają to Sony PRS-T1 (epub, pdf) czy Kindle (mobi) są bardzo dobre, mają ekran e-ink, a o to najbardziej chodzi "- chodzi o e-ink a nie lcd :D


04 kwi 2012 7:27:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: