Teraz jest 06 maja 2024 17:46:32




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Kobo aura HD, czy Kindle paperwhite 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sie 2013 14:39:13
Posty: 9
Post Kobo aura HD, czy Kindle paperwhite
Cześć
Mój pierwszy post na forum, witajcie :) nie strzelajcie.
Dużo czytam, a raczej czytałem, ostatnio kiepsko z czasem, kiepsko z dostępem do książek (mieszkam na obrzeżach miasta i lepsze księgarnie mi nie po drodze). Zacząłem słuchać audiobooków, ale to co wychodzi w wersjach audio (z gatunków literatury jakie mnie interesują) nie pokrywa mojego zapotrzebowania. Zainteresowałem się więc ebookami i czytam je sobie na moim telefonie (4,7"). Chciałbym przesiąść się na prawdziwy czytnik. Tydzień temu moja wiedza na ten temat wynosiła "nic", dziś już poczytałem na tyle dużo, że jestem w stanie zdefiniować swoje wymagania, a nawet wybrać czytnik który je spełnia. Pomóżcie z ostatecznym wyborem
Wymagania:
* ekran z maksymalnie dużą gęstością DPI
* podświetlanie ekranu (czytam w łóżku nie chcę bawić się w lampki)
* nie mam wymagań odnośnie formatów (nie piracę, a każda księgarnia sprzedaje mobi poza epubem)
* nie potrzebuję bajerów typu odblokowanie linuxa/gry/kalendarze
* wsparcie PDF - nie musi być reflow, ale łatwa nawigacja po pliku byłaby miła - warunek nie konieczny, ale byłoby miło
* cena - im mniej tym lepiej max 650 zł
* support/gwarancja - musi być na terenie polski

Wstępnie wybrałem sobie dwa czytniki
* Kobo Aura HD - duży, dobrze podświetlany ekran, o dużej rozdzielczości, nie wiem jak z gwarancją w Polsce - mało opinii na temat serwisu, trochę przekracza budżet, niezłe wsparcie pdf
* Kindle PW - 6 cali, bardzo dobry serwis (ale tylko rok - nie widziałem możliwości przedłużenia), pasuje w budżet, ma dużo bardzo dobrych opinii (na amazonie kupuję często ebooki techniczne fotografia i IT)
Rozważałem też:
* Nook Simple Touch with GlowLight - odpadł z powodu supportu w polsce oraz kiepskiego podświetlania (porównując z K PW i Kobo), ale kosztuje "tylko" 99 usd)

Co radzicie?

pozdrawiam serdecznie


19 sie 2013 19:00:33
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Kobo aura HD, czy Kindle paperwhite
Możesz jeszcze rozważyć PocketBook 623 (Touch Lux) - spełnia wszystkie Twoje wymagania.

EDITED: Jeśli kupujesz książki na Amazonie to co się zastanawiać - bierz Kindla - integrację z chmurą Amazona masz "za darmo".


19 sie 2013 19:57:58
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 cze 2013 22:56:08
Posty: 33
eCzytnik: Onyx Boox M92
Post Re: Kobo aura HD, czy Kindle paperwhite
W kategorii czytników 6-calowych Kindle Paperwhite jest najlepszy :) bardzo sobie chwalę i używam codziennie!

_________________
Leon Instruments
Elektronika dla zawodowców :)


19 sie 2013 20:25:46
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Kobo aura HD, czy Kindle paperwhite
leonow32 napisał(a):
W kategorii czytników 6-calowych Kindle Paperwhite jest najlepszy :) bardzo sobie chwalę i używam codziennie!


A może rozwiniesz czemu ? czym takim specjalnym wybija się ponad inne czytniki ? oczywiście oprócz tego że jest "najlepszy" :P


20 sie 2013 10:10:45
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Kobo aura HD, czy Kindle paperwhite
Ojtam, ojtam, oczywiście, że najlepszy jest PB 622 Touch - bardzo sobie chwalę i używam codziennie ;-) :P


20 sie 2013 10:43:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 cze 2010 13:59:16
Posty: 14
eCzytnik: Pocketbook 623 Lux, eclicto
Post Re: Kobo aura HD, czy Kindle paperwhite
:D Pewnie że PB jest najlepszy! Tyle że 623 Lux. A tak serio, to zastanów się nad tym modelem, bo jak przedmówca wyżej zauważył, on faktycznie spełnia wszystkie Twoje warunki, łącznie z tym o wsparciu i gwarancji w Polsce. Kupiłem go nie dawno i póki co, jestem zadowolony.


20 sie 2013 12:14:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sie 2013 14:39:13
Posty: 9
Post Re: Kobo aura HD, czy Kindle paperwhite
Dzięki za odpowiedzi

Kobo odpadł, podobno jest mało ergonomiczny (ciężki, śliski)
Został Kindle PW oraz polecany przez was pocketbook 623. Dziś wymacałem dokładnie pocketbooka w empiku i robi solidne wrażenie, także funkcjonalnie (macałem też, w euro agd Onyxa i62 angel glow i ten mnie załamał, za tę cenę spodziewałbym się konstrukcji, która nie trzeszczy przy każdym dotknięciu).

Mimo wszystko wybiorę kindla (kupuję często książki na amazonie, ma dobry support i jeśli trafi mi się kiepski egzemplarz bez łaski go wymienią, podświetlanie wydaje mi się być najmilsze dla oka właśnie na kindlu, cena jest całkiem niezła - ~600zł, jest prosty)

Jeszcze raz dzięki


21 sie 2013 19:16:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Kobo aura HD, czy Kindle paperwhite
Gratuluję wyboru, myślę że będziesz zadowolony

ojaaa napisał(a):
Kobo odpadł, podobno jest mało ergonomiczny (ciężki, śliski)


hehe, podobno mrówka osła niosła... Ja tam mam Aurę i sobie chwalę - codziennie jej używam ;)

A tak serio to nie sugeruj się "podobno" - to warto zawsze samemu ocenić ...


22 sie 2013 8:37:13
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 paź 2011 8:46:43
Posty: 105
eCzytnik: Kobo Aura HD
Post Re: Kobo aura HD, czy Kindle paperwhite
grucha44 napisał(a):
to warto zawsze samemu ocenić ...

Właśnie niestety o tą samodzielną ocenę nie jest prosto. U nas Aury za bardzo nie da się pomacać ale w niemieckim sklepie dla idiotów dało się porównać Aurę z Kindlem i innymi wynalazkami - wziąłem Aurę. Jako ciekawostkę powiem, że używam ją w etui od Onyxa i62. Pasuje idealnie, co świadczy o tym, że nie jest to czytnik odbiegający wielkością od innych pomimo większego ekranu. Jeśli używa się czytnika w etui a myślę, że większość tak robi to jego "śliskość" nie ma znaczenia. Ważniejszy jest wtedy "brak śliskości" okładki :lol: Co do ciężaru.... :roll: hm... wystarczy porównać z ciężarem średniej grubości książki papierowej.


22 sie 2013 14:00:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sie 2013 14:39:13
Posty: 9
Post Re: Odp: Kobo aura HD, czy Kindle paperwhite
Kindle paperwhite zamówiony.
estimated delivery date is: Thursday, August 29, 2013 :)
Nie mogę się doczekać, mam nadzieję, że znajdę czas na czytanie.

Pozdrawiam

Wysyłane z mojego HTC One za pomocą Tapatalk 2


25 sie 2013 16:39:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sie 2013 14:39:13
Posty: 9
Post Re: Odp: Kobo aura HD, czy Kindle paperwhite
Ta-daaaam

Właśnie stałem się posiadaczem Kindle pw. Pierwsze wrażenie dobre, aczkolwiek podświetlenie jest trochę nierównomierne. W poniedziałek przyjdzie pokrowiec amazonu :).

Jestem pod wrażeniem szybkości realizacji zamówienia :)

Wysyłane z mojego HTC One za pomocą Tapatalk 2


28 sie 2013 13:30:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Kobo aura HD, czy Kindle paperwhite
jak jest bardzo nierównomierne to możesz zgłosić reklamację do Amazonu :)


28 sie 2013 15:04:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 wrz 2013 13:53:11
Posty: 2
eCzytnik: Lumia 520, BB Bold
Post Re: Kobo aura HD, czy Kindle paperwhite
A właśnie Amazon zapowiedział za miesiąc dostępny nowy model PW. Poprawiony , ulepszony i w tej samej cenie ...
ale gdybym człowiek wiedział , że się przewróci , toby się położył...


04 wrz 2013 14:12:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sie 2012 9:57:50
Posty: 69
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Kobo aura HD, czy Kindle paperwhite
Ale to samo było z PW. Jak ktoś kupił Classica +/- miesiąc przed ogłoszeniem PW, to zwracali różnicę w cenie albo pozwalali odesłać i dopłacić do lepszego. Ja bym napisała.


07 wrz 2013 9:58:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sie 2013 14:39:13
Posty: 9
Post Re: Odp: Kobo aura HD, czy Kindle paperwhite
Eee tam, nowy pw szału nie robi. Właśnie siedzę/leżę w hotelu, w delegacji i czytam. Jakbym czekał na nowy pw, to pewnie bym nie czytał. :)


Jestem bardzo zadowolony. Nowy jest lepszy, ale stary i tak jest bardzo dobry

Wysyłane z mojego HTC One za pomocą Tapatalk 2


08 wrz 2013 0:19:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: