Teraz jest 29 mar 2024 12:12:23




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Jaki czytnik, głównie do książek. 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 26 maja 2010 13:04:58
Posty: 17
eCzytnik: Sony PRS-505
Post Re: Jaki czytnik, głównie do książek.
@airs, pisząc o trybie uśpienia mam na myśli że działa to tak jak w prsie: pstryknę wyłącznikiem, wszystko z ekranu znika, pstryknę drugi raz - na ekranie natychmiastowo pojawia się to co na nim było przed uśpieniem. W odróżnieniu od pełnego wyłączenia, które wymaga wczytania systemu (co chwilę trwa). Zżera to minimalną ilość prądu

A z ciekawości, jest możliwość przenoszenia książek z karty do pamięci i odwrotnie?


30 cze 2012 15:57:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2011 13:30:29
Posty: 159
Lokalizacja: K-ce / Sarnów
eCzytnik: Kindle Touch, iPod Touch.
Post Re: Jaki czytnik, głównie do książek.
airs napisał(a):
Piszesz takie rzeczy, których ja nie doświadczyłem. Czy też masz Onyxa? Bo w Twoim opisie widać tylko Kindla i iPoda...

Nie mam. I nie każdemu się one przytrafiły, tak jak mnie się przytrafia bug z przeskakiwaniem do pierwszej strony, tak nie musi Tobie. Takie bugi się zdarzają, np. tryb uśpienia zacytuję z artykułu podlinkowanego przez Ciebie:
Cytuj:
Dlatego można przypuszczać, że Kindle z wygaszonym ekranem jest w trybie jakiegoś głębokiego uśpienia, czy porównanie jest zatem fair? Moim zdaniem tak. Jak używałem czytników, na noc oba wyłączałem do stanu „czystego ekranu”. Nawet jeżeli jest to tryb uśpienia dla Kindle, nie zużywa on w sposób widoczny baterii. Zastawienie uśpionego Onyxa na noc powoduje widoczny ubytek naładowania akumulatora, co może się przełożyć na znacznie krótszy czas pomiędzy kolejnymi ładowaniami.

za Antyweb.pl

Cytuj:
Dla mnie jasne jest, że każdy czytnik, tak jak i mój, krócej wytrzyma na baterii, jeśli używam karty SD - to normalne, że ona też potrzebuje jakiegoś zasilania jak jest włożona do slotu, prawda? Dla mnie to niewielka różnica, czy naładuję mój czytnik raz na 10 dni czy raz na tydzień, a cały czas go używam.

A bywały przypadki gdy po wlożeniu karty czytnik działał 2 dni --> post91831.html#p91831 (X61S) albo o 2/3 post90271.html#p90271 (i61).

Cytuj:
Czytałem o tych watpliwościach co do trybu uśpienia, ale to jest mylna interpretacja - po prostu czytnik nie potrzebuje prądu do obsługi ekranu e-ink i automatycznie oszczędza energię podczas czytania, pomiędzy "przewracaniem kartek", czyli zmianą zawartości ekranu, tryb uśpienia robi dokładnie to samo, tylko na nasze życzenie ;) To nie jest ekran LCD, gdzie trzeba wyłączyć ekran, żeby nie zżerało baterii - tu może cały czas być treść na ekranie, a czytnik jest w tym czasie uśpiony, dopóki nie chcę zmienić strony.

Nie podczas czytania - gdy odłożymy czytnik, ten pobiera nadal odczuwalną ilość prądu. Ale gadaj od rzeczy dalej, Twoja sprawa.

Cytuj:
Tekst o "wykrzaczaniu" książek wczytanych z karty to wiadomość wyssana z palca (myślałeś o jakichś beta-testach?).

post92603.html#p92603 Sam jesteś wyssany z palca.


30 cze 2012 15:59:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2012 10:16:07
Posty: 56
eCzytnik: i62HD Angel Glow, InkPad
Post Re: Jaki czytnik, głównie do książek.
Od dwóch lat mam booxa 60, a od niedawna M92. Czytam na nich beletrystykę tylko po polsku w różnych formatach. Z obu jestem bardzo zadowolona. Oba czytniki obsługują karty pamięci, a dla mnie to ważna sprawa. Nawet jeśli przez to ładuję czytnik raz na tydzień, a nie raz na dwa tygodnie. Na karcie książki układam sobie w folderach jak mi się podoba. Kindle nie obsługuje karty, wymaga formatu mobi i wszystko jest w nim po angielsku. Taka jest moja opinia, zwykłej czytelniczki :)


30 cze 2012 16:37:08
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2008 19:31:20
Posty: 190
eCzytnik: Bebook V5,Boox 60, BOOX i62E,C65AG
Post Re: Jaki czytnik, głównie do książek.
@wujo444,
zabawne jest to że posiadacze Booxów utyskują na ich niedoskonałości w sposób mało czasem wybredny ( mi już grożono warnem na przykład ), ale Ty, choć Booxa nie posiadasz, jesteś w tych atakach najbardziej zajadły.

wujo444 napisał(a):
Sam jesteś wyssany z palca.


Takie teksty może sobie daruj, proszę. Ani to grzeczne ani dowcipne.
A z tego co zaobserwowałem na tym i na wczesniejszym forum Onyxa @airs zrobił całkiem sporo dla posiadaczy Booxów ( skrypty, czcionki itd. ) za co mu niniejszym serdecznie dziękuję, bo dotąd jakoś nie było okazji.
Zrobiłeś coś podobnego ?
To musiałem przeoczyć ... :?
Chciałem dopisać "pozdrawiam", ale po namyśle chyba jednak nie...
f.

_________________
Nie wahaj się ! Kup BOOX'a ! Kształtuj charakter, bo trza być twardy landsknecht, a nie mientka ninja !


30 cze 2012 16:45:50
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2011 13:30:29
Posty: 159
Lokalizacja: K-ce / Sarnów
eCzytnik: Kindle Touch, iPod Touch.
Post Re: Jaki czytnik, głównie do książek.
Zajadły? przytaczam fakty, wkurzył mnie ten atak airsa na mnie, sugerujący, że kłamię, a to tylko forma obrony.

I nie wydaje mi się, bym atakował Booxa, bo to nie jest moim celem. Chodziło mi o uświadomienie szczur3k o rzeczach, które bagatelizujecie/pomijacie Ty i airs.


30 cze 2012 16:57:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Jaki czytnik, głównie do książek.
Cytuj:
@wujo444, toś mi teraz namieszał :D Po PDFach rysować nie chcę, myślałem raczej o odręcznych notatkach.


I moim zdaniem na myśleniu się skończy... 6 cali to dość, żeby na nich czytać - i jednocześnie o wiele za mało, żeby robić cokolwiek więcej.
Po prostu precyzja - nawet z rysikiem jest kilka razy mniejsza niż w przypadku kartki i długopisu. I na ekranie jest na to rozpaczliwie mało miejsca.
Więc nie nastawiałbym się na takie rzeczy... Mówiąc szczerze pod tym względem lepiej będzie jednak skorzystać z PB 622. Jakąś formę zaznaczenia masz chyba również w Onyxie, ale w Pocketbooku banalnie robi się zrzut ekranu. A i62 z tego co wiem nie ma takiej funkcji.

Cytuj:
A jak w tym Pocketbook wygląda kwestia czcionek?


Około 20 wbudowanych z możliwością wgrywania własnych. Oprócz tego możliwość ręcznego ustawiania marginesów i odstępów między wierszami.

Obrazek

Ogólnie mówiąc jak czytam uwagi dotyczące Onyxów, to wydaje mi się, że mają dość zacofane oprogramowanie. Nie wyświetlają tagów książki (gdzie jest podany tytuł czy autor) tylko nazwę pliku, nie wyświetlają okładek bez wcześniejszego otarcia danej pozycji, nie ma możliwości ustawienia przycisków i włączenia sobie robienia zrzutów ekranu, nie ma możliwości przeskakiwania pomiędzy już otwartymi tytułami a na przykład grafikami czy katalogami...


30 cze 2012 17:08:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 maja 2010 13:04:58
Posty: 17
eCzytnik: Sony PRS-505
Post Re: Jaki czytnik, głównie do książek.
OK, skoro nie notatki to może chociaż podkreślenie fragmentów? :)

Wgranie czcionek wymaga jakichś wygibasów a'la jailbreak, czy robi się to na podobnej zasadzie jak w Onyksie?

I skoro rozmawiamy o kolejnym czytadle, to znów wraca temat gwarancji. Jak to wygląda w przypadku PB?

Właśnie znalazłem informację o 24 miesięcznej gwarancji, co zdecydowanie przemawia na korzyść PB. Oj, mieszacie ludzie :D


30 cze 2012 17:41:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Jaki czytnik, głównie do książek.
Cytuj:
OK, skoro nie notatki to może chociaż podkreślenie fragmentów?


Parę przykładów:
post91587.html#p91587

Cytuj:
Wgranie czcionek wymaga jakichś wygibasów a'la jailbreak, czy robi się to na podobnej zasadzie jak w Onyksie?


Nigdy do niczego nie potrzebowałem żadnych przeróbek, ponieważ oprogramowanie od początku oferuje wszystko, do czego owe przeróbki mogłyby być potrzebne ;) . Czcionki wgrywa się normalnie do katalogu (osobiście bym powiedział, że to w onyxach się robi tak jak w pocketbookach, ale mniejsza z tym) chociaż różnie bywa z książkami - korzystają z nich, albo nie. Zasadniczo nie ma tutaj czegoś takiego jak jailbreak.

Cytuj:
Właśnie znalazłem informację o 24 miesięcznej gwarancji, co zdecydowanie przemawia na korzyść PB. Oj, mieszacie ludzie :D


Kup 622 i miej to z głowy ;) .


30 cze 2012 18:28:31
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Jaki czytnik, głównie do książek.
Pozwólcie, że jeszcze raz odpiszę.
Nie wiem, jaki wynik miały przypuszczenia autora recenzji z antyweb. Wiem natomiast, że u nas Kindle trzeba było ładować co ok.10-14 dni przy naszej intensywności czytania. Dla mnie, jak pisałem, każdy z tych czasów jest wystarczający. Tylko trochę denerwują te miesiące podawane przez firmy i dalej "drobnym druczkiem", że przy czytaniu 30 minut dziennie. A jeśli ktoś czyta 3 albo 5 godzin dziennie to co?

wujo444 napisał(a):
A bywały przypadki gdy po wlożeniu karty czytnik działał 2 dni --> post91831.html#p91831 (X61S) albo o 2/3 post90271.html#p90271 (i61).
Zaglądnąłem na ten przykład i przeczytałem niżej, że należy taki czytnik oddać do serwisu. To się zapytam czy któryś z czytników ma taki serwis w Polsce i takie miejsce, gdzie można zgłaszać problemy i o wszystko pytać dystrybutora? Nie dziwię się, że są zgłaszane problemy, nie spotkałem czytnika idealnego, a na te tysiące egzemplarzy u ludzi, jest tych skarg całkiem mało.

wujo444 napisał(a):
Ale gadaj od rzeczy dalej, Twoja sprawa.
(...)
post92603.html#p92603 Sam jesteś wyssany z palca.
Tak się składa, że mam właśnie osobiście tego A60 i to samo oprogramowanie BETA i sprawdzałem, ale nie mogę uzyskać takiego błędu u siebie.
Jeśli wszędzie są tacy "rzeczoznawcy", którzy nie mieli sprzętu w ręce, ale się znają (nie wiem, ale się wypowiem bo słyszałem) - to ja dziękuję. Z mojej strony EOT.


Wracając do wątku, to chętnie wypróbowałbym nowego Pocketbooka, ale jakoś tak brak recenzji od ludzi i dyskusji o nim.
Krzysztof Kopeć napisał(a):
Ogólnie mówiąc jak czytam uwagi dotyczące Onyxów, to wydaje mi się, że mają dość zacofane oprogramowanie.
To mi zaczyna tłumaczyć, dlaczego w Onyxach tak gonią z nowymi funkcjonalnościami, czasem kosztem błędów, które potem muszą poprawiać :? W końcu to już 3 lata jak powstał pierwszy i czas nie stoi w miejscu.

Być może jestem nieobiektywny, przyzwyczaiłem się do swojego czytnika.
Wydaje mi się, że mogę na nim oprócz czytania, zrobić prawie wszystko z plikami, edytować, zmieniać nazwy, kopiować między kartą SD a pamięcią a nawet systemem.
Jest możliwość i ludzie tworzą dodatkowe aplikacje (choć niewiele), jak na przykład ostatnio program OTFM (u mnie najlepiej działa wersja 4), w którym autor ostatnio (v.5) dorobił funkcję łączenia się z domowym kompem (cifs) przez WiFi. Al to są rzeczy dla hobbystów, dla mnie najważniejsze jest czytanie na ekranie e-ink - to polecam całym sercem każdemu molowi książkowemu, nie zawiedzie się :)

_________________
W Obrazek też ;)


30 cze 2012 19:33:18
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2011 13:30:29
Posty: 159
Lokalizacja: K-ce / Sarnów
eCzytnik: Kindle Touch, iPod Touch.
Post Re: Jaki czytnik, głównie do książek.
airs napisał(a):
Pozwólcie, że jeszcze raz odpiszę.
Nie wiem, jaki wynik miały przypuszczenia autora recenzji z antyweb. Wiem natomiast, że u nas Kindle trzeba było ładować co ok.10-14 dni przy naszej intensywności czytania. Dla mnie, jak pisałem, każdy z tych czasów jest wystarczający. Tylko trochę denerwują te miesiące podawane przez firmy i dalej "drobnym druczkiem", że przy czytaniu 30 minut dziennie. A jeśli ktoś czyta 3 albo 5 godzin dziennie to co?


Pisałem o tym w FAQu (nawiasem mówiąc, chętnie przeczytam Twój komentarz do niego ;) ).

Cytuj:
Zaglądnąłem na ten przykład i przeczytałem niżej, że należy taki czytnik oddać do serwisu. To się zapytam czy któryś z czytników ma taki serwis w Polsce i takie miejsce, gdzie można zgłaszać problemy i o wszystko pytać dystrybutora? Nie dziwię się, że są zgłaszane problemy, nie spotkałem czytnika idealnego, a na te tysiące egzemplarzy u ludzi, jest tych skarg całkiem mało.

Prawda. Z drugiej strony - nie znam innego forum, gdzie można pogadać o innych czytnikach, i jak ludzie będą mieć bugi, to pewnie wpadną po pomoc tutaj.

Cytuj:
Jeśli wszędzie są tacy "rzeczoznawcy", którzy nie mieli sprzętu w ręce, ale się znają (nie wiem, ale się wypowiem bo słyszałem) - to ja dziękuję. Z mojej strony EOT.

airs napisał(a):
Też mnie ciekawił ten "szybki, prawie jak tablet" czytnik, ale jednak ostudził mnie brak trybu "reflow" dla pdf, mniejsza ilość obsługiwanych formatów (brak mobi i rtf lub doc) i brak jakiejkolwiek aktualizacji, jeśli się nie mylę (a jest parę błędów w oprogramowaniu, jak czytałem).

Znaczy Tobie wolno, a mnie nie? Aha.

Cytuj:
Być może jestem nieobiektywny, przyzwyczaiłem się do swojego czytnika.

Jak chyba większość z nas :D


30 cze 2012 19:46:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Jaki czytnik, głównie do książek.
Cytuj:
Wracając do wątku, to chętnie wypróbowałbym nowego Pocketbooka, ale jakoś tak brak recenzji od ludzi i dyskusji o nim.


A temat w dziale o pocketbookach to pies ;) ?


30 cze 2012 22:44:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 maja 2010 13:04:58
Posty: 17
eCzytnik: Sony PRS-505
Post Re: Jaki czytnik, głównie do książek.
Wszystkim dzięki serdeczne za pomoc. Stanęło na tym PB 622, głównym powodem była 2x dłuższa gwarancja i chęć uniknięcia ewentualnych problemów które mógłby stwarzać Onyx. Oczywiście nie znaczy to że PB nie będzie ich stwarzał, ale mam nadzieję że uda się tego uniknąć :)


03 lip 2012 18:24:27
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Jaki czytnik, głównie do książek.
szczur3k napisał(a):
Stanęło na tym PB 622, głównym powodem była 2x dłuższa gwarancja
Swego czasu Vobis dawał możliwość dokupienia drugiego roku gwarancji za jakąś dopłatą.

Liczę na choćby skrótowy opis, może nie "pierwszego wrażenia", bo takie e-ink zapewnia dobre, ale z codziennego użytkowania 8)

_________________
W Obrazek też ;)


03 lip 2012 22:34:50
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 26 maja 2010 13:04:58
Posty: 17
eCzytnik: Sony PRS-505
Post Re: Jaki czytnik, głównie do książek.
@airs, na chwilę obecną sytuacja wygląda tak: czytnik jest o wiele szybszy od starego soniaka, ale to raczej oczywiste. Dotyczy to zarówno ekranu jak i szybkości czytnika (wyszukiwanie po bardziej skomplikowanym spisie treści np.).

Zakreślanie, podkreślanie - to działa genialnie i bez zarzutu.

Żeby nie było że jest różowo, minusy:

Po pierwsze brak możliwości dostosowania wielkości czcionki w menu - kurcze, przegapiłem ten temat bo ze screenów wynikało że jest taka możliwość. Okazało się tymczasem że faktycznie jest, ale tylko kroju ale nie wielkości. Dla mnie potężny minus, bo nie widzę najlepiej więc obsługa czytnika mocno utrudniona. Póki co niestety nie rozwiązany :(

WiFi - ni cholery nie mogę rozgryźć, czytnik widzi jakieś APki z sąsiedniej ulicy a mojego ni w ząb (a SSID jest rozgłaszany). Wpisanie ręcznie nie pomaga.

ePub - dziwna sprawa, bo w jednym przypadku mogę dobrać rodzaj i wielkość czcionki a w drugim tylko wielkość. Póki co nie rozgryzłem.

Słowniki - tutaj będę się musiał pobawić, póki co mi się nie udało :)

Mam też wrażenie, że użytkowników Pocketa jest mniej, póki co zero odzewu na założony wątek (nie żebym poganiał lub miał pretensje).

Wnioski jak na razie są takie, że sprzęt mógłbym określić jako genialny gdyby nie to nieszczęsne menu :(


04 lip 2012 13:48:17
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Jaki czytnik, głównie do książek.
szczur3k napisał(a):
Po pierwsze brak możliwości dostosowania wielkości czcionki w menu - kurcze, przegapiłem ten temat bo ze screenów wynikało że jest taka możliwość. Okazało się tymczasem że faktycznie jest, ale tylko kroju ale nie wielkości. Dla mnie potężny minus, bo nie widzę najlepiej więc obsługa czytnika mocno utrudniona. Póki co niestety nie rozwiązany :(
Tak samo jest w Onyxach, można zmienić krój czcionki menu, ale nie jej wielkość (w przeciwieństwie do tekstu, gdzie jest duży wybór). Myślę, że to spory problem techniczny, przed którym nie obroni się żaden czytnik, gdyż powiększając czcionkę rozjeżdża się cały układ interfejsu. Eksperymentowałem z różnymi czcionkami u siebie (bo są większe i mniejsze) to w wypadku tej "obszerniejszej" tworzyły mi się np. dwulinijkowe podpisy pod ikonkami (co jest dobre) a zarazem w opisie ebooka czy nazwie pliku mieściło się mniej liter, czyli mniej informacji o danej książce (in minus z kolei).

szczur3k napisał(a):
ePub - dziwna sprawa, bo w jednym przypadku mogę dobrać rodzaj i wielkość czcionki a w drugim tylko wielkość. Póki co nie rozgryzłem.
Wydaj mi się (przez analogię do mojego czytnika), że te książki w których możesz wybrać tylko wielkość czcionki są czytane przez Adobe Reader (on tak ma) a te gdzie możesz wybrać i krój i wielkość to Cool Reader (w Onyxie jest jeszcze FBReader).
A masz gdzieś w opcjach możliwość wyboru aplikacji dla danej książki, czy odbywa się to automatycznie?

_________________
W Obrazek też ;)


05 lip 2012 0:06:04
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron