Teraz jest 26 kwi 2024 17:02:35




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
eReaders-roznice, opinie, rekomendacje 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 18 gru 2011 1:18:34
Posty: 5
Post eReaders-roznice, opinie, rekomendacje
Witam
Na poczatku chcialbym sie przywitac, poniewaz jestem tu nowy. Czesc wszystkim!!!

A teraz do rzeczy.
Ostatnio zaczalem sie interesowac ereaderami i postanowilem dokonac zakupu takiego gadzetu. Ostatnie 3 noce spedzilem robiac maly research na ich temat. Im wiecej grzebalem tym mniej pewny bylem swojej decyzji :(
Otoz, na poczatku bylem przekonany ze kupie najnowszego Kindle, ale pomyslalem sobie ze jeszcze sie troche rozejrze i tu sie zaczelo schody...
Teraz utkwilem w martwym punkcie i prosilbym abyscie postarali sie mi pomoc, napiszcie o swoich przygodach z urzadzeniami, czy jestescie zadowoleni czy nie, czy zakupilibyscie ten sam sprzet po raz drugi a moze cos innego, itp, itd
Teraz mam dylemat ktory eReader wybrac :'(
oto moi kandydaci:
Amazon Kindle
http://www.amazon.com/dp/B003DZ1Y72/ref ... w_kinkey3g
Onyx Boox
https://www.onyx-boox.com/onyx-boox-x60
Sony Reader
http://store.sony.com/webapp/wcs/stores ... 31#reviews
Mam nadzieje ze bedziecie mi wstanie pomoc i w koncu podejme decyzje ;)
Wymienilem tylko 6" urzadzenia, czy 10" wyswietlacze nie sa ciezkie co mam na mysli czy na przyklad po 2 godzinach czytania na kanapie nie beda mi bolaly rece ??
Jezeli macie jakies inne propozycje to napiszcie cena raczej nie gra roli, wole doplacic wiecej i miec komfort a nizeli meczyc sie z urzadzeniem.
Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc


18 gru 2011 1:49:38
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: eReaders-roznice, opinie, rekomendacje
Ale na ten temat jest to całe forum. :-)

Skoro pieniądze nie grają roli, to kup tak naprawdę cokolwiek, żeby zdobyć doświadczenie z czytnikami i ocenić, co Ci przeszkadza, a co nie. Z tych które podałeś, raczej odpaść powinno Sony, ze względu na brak gwarancji w PL.

Onyx X60 i Kindle 3G różnią się wieloma funkcjami, więc pytanie na czym ci zależy
- internet, klawiatura, dostęp do sklepu amazona, duża społeczność - kindle
- polskie menu, syntezator, obsługa epub i DRM - onyx.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


18 gru 2011 11:56:44
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: eReaders-roznice, opinie, rekomendacje
Rzeczywiście 10 cali to juz ciężkie i mało mobilne.
Twoje typy są bardzo dobre - każdy z nich jednak ma plusy i minusy - jeszcze nie ma na rynku idealnego ;)
dartron napisał(a):
Dobry czytnik - świetny serwis amazona, jednak dla polskiego użytkownika niedostosowany - można dodać jailbreak, spolszczenie i dodatki - wtedy jest prawie super (brak slotu na SD).
Trzeba pamiętać że cena na stronie, to bez opłat i przesyłki, właściwą zobaczymy przy złożeniu zamówienia.
Właśnie zamierzam taki sprzedać: [Sprzedam] Kindle 3 z 3G (Kraków)

dartron napisał(a):
Ten też jest dobry, atutem Onyx-ów jest obsługa prawie wszystkich formatów w których występują ebooki/dokumenty, jednak ten model ma jeszcze ekran Vizplex, a poza tym dość sztywne etui.
Bardziej ergonomiczny w/g mnie jest model A60 - tutaj już jest ekran Pearl.
A jeszcze jest nowość - dotykowy (na palce, bez rysika, jak Sony T1) model i62, też z Pearl.
Dodatkowo, w onyxach jest zawsze w komplecie etui i ładowarka w przeciwieństwie do pozostałych.
Polska strona Booxów to: onyx-ereader.pl

Też bardzo dobra propozycja, nawet ze względu na Android w środku, jednak ten model jest strasznie plastikowy, w przeciwieństwie do starszych modeli. Aha i obsługuje tylko epub-y i PDF.

_________________
W Obrazek też ;)


18 gru 2011 12:18:45
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 gru 2011 1:18:34
Posty: 5
Post Re: eReaders-roznice, opinie, rekomendacje
Vroo napisał(a):
więc pytanie na czym ci zależy

-na pewno chcialbym zeby mial wi-fi ewentualnie 3G
-mam nadzieje uzywac go w wiekszosci do pdf ale znajda sie tez pliki .djvu, .epub, .chm ( czytalem ze Caliber dosc dobrze sobie radzi z konwersja dlatego wciaz rozwazam Kindle)
-polskie menu to raczej nie jest wymog
-w 90% bede czytal ksiazki techniczne w jezyku ang
-zastanawialem sie nad 10" poniewaz przeczytalem gdzies na forum ze 6" cali nie radzi sobie zbyt dobrze z pdf i obrazkami

airs napisał(a):
Właśnie zamierzam taki sprzedać: [Sprzedam] Kindle 3 z 3G (Kraków)

dlaczego sie go pozbywasz??? nie odpowiada Ci rozmiar czy moze jest jakas inna przyczyna ?? zdecydujesz sie na kupno czegos innego??

airs ty masz kilka readerow m.in. kindle 3 i onyxa a masz moze jakies 10" czy szybko sie rece mecza i trzeba miec jakas podstawke czy da rade na nim czytac przez kilka godzin ???


18 gru 2011 15:24:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: eReaders-roznice, opinie, rekomendacje
dartron napisał(a):
-mam nadzieje uzywac go w wiekszosci do pdf ale znajda sie tez pliki .djvu, .epub, .chm ( czytalem ze Caliber dosc dobrze sobie radzi z konwersja dlatego wciaz rozwazam Kindle)
(...)
-w 90% bede czytal ksiazki techniczne w jezyku ang
-zastanawialem sie nad 10" poniewaz przeczytalem gdzies na forum ze 6" cali nie radzi sobie zbyt dobrze z pdf i obrazkami

To co napisałeś jest wskazaniem dla 10 calowego czytnika!

dartron napisał(a):
dlaczego sie go pozbywasz??? nie odpowiada Ci rozmiar czy moze jest jakas inna przyczyna ?? zdecydujesz sie na kupno czegos innego??
Mamy w domu trzy (wszystkie 6 cali) i jednak nie są wykorzystywane w pełni - rezygnujemy z jednego, czyli można powiedzieć, że powód ekonomiczny, finansowy :)

dartron napisał(a):
airs ty masz kilka readerow m.in. kindle 3 i onyxa a masz moze jakies 10" czy szybko sie rece mecza i trzeba miec jakas podstawke czy da rade na nim czytac przez kilka godzin ???
Miałem w rękach BOOX-a M90 - nie męczą sie ręce, nie jest aż taki ciężki (książka analogowa często jest cięższa ;) ), poprzednio pisałem o mobilności w tym znaczeniu, że nie można go włożyć do kieszeni, czy małej torebki, no i wydaje się, że bardziej trzeba uważać na ekran. Wszystkie czytniki wciąż mają ekrany (e-ink) ze szklaną podstawą.

_________________
W Obrazek też ;)


18 gru 2011 22:11:27
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 gru 2011 1:18:34
Posty: 5
Post Re: eReaders-roznice, opinie, rekomendacje
airs napisał(a):
Wszystkie czytniki wciąż mają ekrany (e-ink) ze szklaną podstawą.

A z Twojego doswiadczenia jak myslisz wystarczy jakis skorzany cover aby bezpiecznie przenosic czytnik na przyklad w plecaku ?? czy trzeba bedzie sie jeszcze dodatkowo zabezpieczyc ???

Szczerze powiedziawsz to na chwile obecna juz jestem w 100% zdecydowany na 10" z checia bym wzial M90 poniewaz spelnia wszystkie moje wymagania ale musze sie przyznac ze bardzo mnie tez interesuje jego nastepca M92 ktory podobno ma wyjsc juz niedlugo :^ i moze warto by bylo poczekac

czy orientujecie sie moze jeszcze czy sa jakies alternatywy do M90 albo M92 na dzien dzisiejszy ?? bo chyba one nie maja sobie rownych, Kindle DX niestety chyba odrzuce poniewaz nie ma Wi-Fi :(


19 gru 2011 3:47:13
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: eReaders-roznice, opinie, rekomendacje
dartron napisał(a):
A z Twojego doswiadczenia jak myslisz wystarczy jakis skorzany cover aby bezpiecznie przenosic czytnik na przyklad w plecaku ?? czy trzeba bedzie sie jeszcze dodatkowo zabezpieczyc ???

Noszę K4, a wcześniej eClicto w okładce ze skóry ekologicznej w torbie naręcznej, którą traktuję dość swobodnie. I na razie, odpukać, po dwóch latach nic mi się nie stało z żadnym z tych czytników.

dartron napisał(a):
Szczerze powiedziawsz to na chwile obecna juz jestem w 100% zdecydowany na 10" z checia bym wzial M90 poniewaz spelnia wszystkie moje wymagania ale musze sie przyznac ze bardzo mnie tez interesuje jego nastepca M92 ktory podobno ma wyjsc juz niedlugo :^ i moze warto by bylo poczekac

Moim zdaniem warto, zwłaszcza, jeśli wreszcie będzie tam procesor 800 MHz - bez tego M90 jest wolny, co bywa irytujące. Zresztą jest szansa, że po wejściu M92 M90 stanieje ;)

dartron napisał(a):
czy orientujecie sie moze jeszcze czy sa jakies alternatywy do M90 albo M92 na dzien dzisiejszy ?? bo chyba one nie maja sobie rownych, Kindle DX niestety chyba odrzuce poniewaz nie ma Wi-Fi :(

KDX ma za to 3G, pamiętaj. Oprócz tego z dużych rzeczy są Sony PRS-950 (ale to 7", nie 9.7"), a także Pocketbooki 902/903. No, i od biedy stare iRexy - DR800S czy duży, 10.1", DR1000S.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


19 gru 2011 9:24:32
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: eReaders-roznice, opinie, rekomendacje
dartron napisał(a):
airs napisał(a):
Wszystkie czytniki wciąż mają ekrany (e-ink) ze szklaną podstawą.

A z Twojego doswiadczenia jak myslisz wystarczy jakis skorzany cover aby bezpiecznie przenosic czytnik na przyklad w plecaku ?? czy trzeba bedzie sie jeszcze dodatkowo zabezpieczyc ???


Wystarczy skórzana okładka - ważne, żeby cżęść zabezpieczająca ekran była sztywna, więc nie może być to takie elastyczne etui jak np. pokrowce na netbooki.

dartron napisał(a):
Szczerze powiedziawsz to na chwile obecna juz jestem w 100% zdecydowany na 10" z checia bym wzial M90 poniewaz spelnia wszystkie moje wymagania ale musze sie przyznac ze bardzo mnie tez interesuje jego nastepca M92 ktory podobno ma wyjsc juz niedlugo :^ i moze warto by bylo poczekac


Moim zdaniem warto poczekać, bo szybszy procesor powinien mieć znaczenie. Szybkość M90 mi się nie podobała.

dartron napisał(a):
czy orientujecie sie moze jeszcze czy sa jakies alternatywy do M90 albo M92 na dzien dzisiejszy ?? bo chyba one nie maja sobie rownych, Kindle DX niestety chyba odrzuce poniewaz nie ma Wi-Fi :(


A do czego potrzebne jest Ci WIFI i w ogóle internet w czytniku? Jeśli chodzi o 10" to akurat nie brak WIFI jest największą wadą DX, ale przestarzałe oprogramowanie. Można wgrać oprogramowanie z Kindle 3 (jest przepis tu na forum), niestety troszkę się traci na czytelności czcionek - więc pewnie je odinstaluję.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


19 gru 2011 15:46:52
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron