Teraz jest 28 mar 2024 11:45:44




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Czytnik do skanów PDF(szybkość, kolor, przynajmniej 800x600) 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 20 gru 2011 17:56:47
Posty: 51
Post Czytnik do skanów PDF(szybkość, kolor, przynajmniej 800x600)
Witam wszystkich na forum. Czy jest taki czytnik, który poradzi sobie z w miarę szybką nawigacją po takich książkach. Zależy mi na czytniku kolorowym, bo mam porównawcze teksty gdzie różnymi kolorami są zaznaczane podobne rzeczy. I rozumiem że eink sobie chyba nie poradzi z kolorem.
Czy moglibyście mi doradzić taki czytnik najlepiej w granicach 400-800zł - nie droższy. No chyba że jest coś droższego wartego uwagi. A może tu jest potrzebny tablet (bo ten np. lepiej może sobie poradzi z szybkością, nawigacją nad skanami pdf- czy rzeczywiście tablet jest szybszy).
Nie zależy mi na drugim komputerze wolałbym czytnik, ale czy ten nie będzie za wolny? (Zależy mi tylko na książkach a nie mp3 wifi itp)

P.S. Nie chciałbym raczej wydawać kosmicznych pieniędzy na jakiś ipad bo musiałbym dłużej na niego zbierać pieniądze ale może uważacie że lepszy w tym wypadku jest ipad czy inny tablet, ewentualnie przeboleję brak koloru jeżeli są czytniki, które dobrze radzą sobie ze skanami.
Proszę o rady i pomoc
Pozdrawiam


20 gru 2011 18:55:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2011 17:11:35
Posty: 29
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Czytnik do skanów PDF(szybkość, kolor, przynajmniej 800x
Jeżeli zależy ci na kolorze, to niestety czytniki na eInk raczej odpadają. Z tego co wiem, jest tylko jeden taki, ale przy budżecie do 800 zł raczej możesz o nim zapomnieć. Na twoim miejscu zastanowiłbym się nad kupnem Asus Transformer Pad - najlepszy moim zdaniem tablet w rozsądnej cenie (na allegro można dostać w granicach 1000 zł)


20 gru 2011 22:54:51
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 20 gru 2011 17:56:47
Posty: 51
Post Re: Czytnik do skanów PDF(szybkość, kolor, przynajmniej 800x
dziękuję za odpowiedź. Chyba nie będę kupował dużych czytników do skanów pdf ( bo to wydatek ok 1400zł jak tablet), pozbieram na ten tablet, który podałeś. Jednak na początek chciałem kupić jeszcze tani czytnik.

Rozważam taką propozycję pearl vs vizplex- Prestigio PER5162B vs Iriver story hd:
http://www.iriver.pl/65,features,produkty.php

Który byście polecali ten (czy ten wyżej):
http://www.prestigio.pl/products/eBook- ... PER5162B_W

a może znacie lepsze do 800zł
warto mieć też czytnik (bo tablet chyba wytrzyma tylko ok. 5 godzin na baterii) mi zależy też na baterii która wytrzyma 2-3 dni.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź


25 gru 2011 9:17:04
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Czytnik do skanów PDF(szybkość, kolor, przynajmniej 800x
Myślisz niestety o urządzeniu, które jeszcze nie istnieje. 6-calowe czytniki będą nieporęczne w korzystaniu z pdf-ów ze skanami, tym bardziej jeżeli skan to 2 strony w poziomie (będzie trzeba powiększać i jeździć po całym ekranie przesuwając fragmenty). Z kolei 9,7-calowe czytniki są w cenie prawie dwukrotnie większej niż planowany budżet. Kolory i pdfy dobrzez obsłuży na pewno tablet, który ma słabszą baterię i męczy oczy.
Jeżeli chcesz sprawdzić eczytniki, to możesz przejść się z pendrivem do sklepu i sprawdzić, jak tam wyglądają te skany (np. Vobis, ale chyba w mp3store też pozwolą). Sprawdź sobie booxy i pocketbooki.


25 gru 2011 11:52:50
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 20 gru 2011 17:56:47
Posty: 51
Post Re: Czytnik do skanów PDF(szybkość, przynajmniej1024x768)
Dzięki Zefiryn. A czy warto zbierać na czytnik 10 calowy - Czy jest to zakup opłacalny. Bardzo zależy mi na skanach pdf(raczej 1 stronicowych), przy których będę długo siedział, a więc tablet chyba odpada - nie chcę za każdym razem konwertować tekstu do txt ,OCR itp. (czasem tego się nawet nie da zrobić przy niektórych dokumentach - mam takie).

P.S. Rozumiem że w przypadku czytnika o szybkości trzeba zapomnieć.


31 gru 2011 0:41:06
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Czytnik do skanów PDF(szybkość, kolor, przynajmniej 800x
Z 10-calowymi nie miałem styczności, więc nie chcę się wypowiadać na ich temat. Najlepiej będzie jak pójdziesz do sklepu z kartą sd (czy, co tam obsłuży tablet, czytniki na pewno karty sd) z kilkoma plikami i poprosisz o możliwość przetestowania. Na pewno da się w Vobisie, ja także nie miałem problemu z pobawieniem się chwile w krakowskim mp3store.


31 gru 2011 12:24:24
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Czytnik do skanów PDF(szybkość, kolor, przynajmniej 800x
ipad do skanów jest akurat kiepski, bo ma słabą rozdzielczość i bardzo wyraźnie widać piksele. Jeśli nie stać na czytnik 10" (bo np. na moim DX skany książek czyta się już całkiem elegancko, co najwyżej jeśli chcę coś powiększyć, przekręcam ekran), chyba najlepiej uderzać tutaj w tablet 7" z 1024x600.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


31 gru 2011 12:32:20
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 20 gru 2011 17:56:47
Posty: 51
Post Re: Czytnik do skanów PDF(szybkość, kolor, przynajmniej 800x
Dzięki wam za odzew i rady, chyba wybiorę się do vobisu lub mp3 store z kartą. Najlepiej się przekonać naocznie - youtube tu nie wiele da.
Vroo Jeżeli chodzi o ipad to się zgadza. Jednak Vanitum polecał asus transformera z rozdzielczością 1280x800. Ten do skanów byłby w sam raz. Ale masz rację może warto pozbierać na ten czytnik 10 cali. Są plusy i minusy zarówno czytnika jak i tableta. Tablet jest szybszy i jest w kolorze (błyskawiczna nawigacja, powiększanie itp - widziałem na youtube) no i do tego funkcjonalność komputera, jednak nie nadaje się do długiego czytania, męczy oczy i ma słabą baterię. Cały czas jestem w rozterce bo nie wiem co wybrać na dwa takie zakupy mnie nie stać a i tak będę zbierał pieniądze z 4-5 miesięcy. Chyba jednak wygra czytnik bo liczy się zdrowie oczu i byłby minimum tańszy.


01 sty 2012 16:15:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron