Teraz jest 28 mar 2024 16:29:05




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
[Co kupić?] Czytnik >8"+ szybkie zaznaczenia i ich eksport 

Co się w tym wypadku bardziej sprawdzi?
PocketBook InkPad 0%  0%  [ 0 ]
Cybook Ocean 0%  0%  [ 0 ]
InkBOOK 8 25%  25%  [ 1 ]
Żaden z powyższych 75%  75%  [ 3 ]
Liczba głosów : 4

[Co kupić?] Czytnik >8"+ szybkie zaznaczenia i ich eksport 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 29 mar 2011 15:05:54
Posty: 6
Post [Co kupić?] Czytnik >8"+ szybkie zaznaczenia i ich eksport
Witam,
Obecnie posiadam Kindla Papierwhite 1, jednak nie za wygodnie mi się z niego korzysta czytając prasę branżową lub też podkreślając interesujące mnie fragmenty w książkach. Poszukuje, w związku z tym czytnika, który będzie spełniał następujące kryteria:
1. Koniecznie musi mieć:
1.1. więcej niż 8"
1.2. umożliwiać proste i szybkie robienie notatek i zakreśleń w książkach (mobi lub epub) oraz umożliwiać w prosty sposób ich export (np. https://www.clippings.io - w taki sposób)
1.3. odczyt wrzuconych przez mnie książek (.mobi) oraz pdf (najlepiej także poprzez wysłanie na czytnik) obsługa pdf powinna być na użytkowym poziomie (nie musi być hiper i super)
1.4. można wysyłać na niego automatycznie gazetki z instapaper lub mieć wbudowany czytnik rss z obsługą konta na feedly
1.5. kosztować do 1200 zł (na fakturze VAT)
1.6. wi-fi
2. Dobrze jeżeli ma:
2.1. możliwość podłączenia do chmury google drive lub innej lub można wgrać na niego aplikację calibre (android)
2.2. rysik
2.3. podświetlenie
2.4. słownik polsko- angielski
2.5. korzysta z infrastruktury Kindla czyli np. chmury amazonu i dokumentów się tam znajdujących (chyba tylko Kindle)
2.6. płynnie i szybko działać
2.7. istniej możliwość automatycznej synchronizacji zaznaczeń i obecnie czytanej strony pomiędzy nim a innymi urządzeniami np. z androidem lub komputerem
Nie zależy mi na:
3.1. wysokiej rozdzielczości
3.2. elementach audio
3.3. wielkości i wadze- raczej będzie stacjonarny

Na szybko znalazłem następujące czytniki: PocketBook InkPad, Cybook Ocean, InkBOOK 8. Idealnie sprawdził by się tu jakiś Kindle, ale z tego co wiem chyba nie ma większych niż 8" dotykowych czytników (e-ink) z Amazonu.
Który z nich spełni moje wymagania? Może jakiś inny polecacie? Może w najbliższej przyszłości coś wyjdzie?

Podsumowując szukam czytnika, na którym będę mógł wygodnie czytać i szybko zaznaczać interesujące mnie fragmenty w książkach mobi, które w łatwy sposób będę mógł przetwarzać na komputerze (jeżeli jeszcze będę mógł je sortować np. po kolejności dodania lub po pozycji w tekście- będę w niebie). Ważnej jest też to bym mógł wygodnie czytać pdf, również te które są zbudowane z dwóch kolumn.

Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję za podpowiedzi!!


19 gru 2016 21:47:36
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: [Co kupić?] Czytnik >8"+ szybkie zaznaczenia i ich ekspo
Takich "cudów" to chyba jeszcze nie zbudowali.
Proponuję zakup dobrego tabletu. W tej kwocie to nawet jakiś porządny znajdziesz.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


19 gru 2016 22:25:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 mar 2011 15:05:54
Posty: 6
Post Re: [Co kupić?] Czytnik >8"+ szybkie zaznaczenia i ich ekspo
kriss.kg napisał(a):
Takich "cudów" to chyba jeszcze nie zbudowali.
Proponuję zakup dobrego tabletu. W tej kwocie to nawet jakiś porządny znajdziesz.


Mam tablet, całkiem niezły w Windowsem 10 i dedykowanym rysikiem. Przy dłuższym czytaniu jednak to nie to samo co przy czytniku z e-inkiem. Głównie chodzi mi tylko o spełnienie parametrów z punktu 1 w szczególności 1.2. i 1.3. Może coś jednak się znajdzie. Z punktu 2 mogę całkowicie zrezygnować.


19 gru 2016 22:30:36
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: [Co kupić?] Czytnik >8"+ szybkie zaznaczenia i ich ekspo
Jest jeden model który w sieci ma dobre opinie, ma rysik i ekran 13".
To Sony DPTS1 Digital Paper.
Niestety budżet masz stanowczo za mały.
Cena to ok 700$

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


19 gru 2016 23:05:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2016 11:20:25
Posty: 135
eCzytnik: KOA2, Yotaphone2
Post Re: [Co kupić?] Czytnik >8"+ szybkie zaznaczenia i ich ekspo
mchpol napisał(a):
Na szybko znalazłem następujące czytniki: PocketBook InkPad, Cybook Ocean, InkBOOK 8.


To jest oferta realnie występująca na rynku w Polsce, ale nie za bardzo czytniki te spełniają podane kryteria, o czym pisali koledzy powyżej. Z tej trójki najlepszy będzie InkPad, jednak warto żebyś przed zakupem przetestował go, żeby się nie rozczarować (wymagania masz naprawdę bardzo ostre).


19 gru 2016 23:39:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 mar 2011 15:05:54
Posty: 6
Post Re: [Co kupić?] Czytnik >8"+ szybkie zaznaczenia i ich ekspo
Dzięki za odpowiedzi. Wobec tego muszę uzbroić się w cierpliwość, monitorować nowości, a w szczególności reMarkable. Na razie jednak "zadowolę" się swoim Kindlem :)


19 gru 2016 23:50:33
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: [Co kupić?] Czytnik >8"+ szybkie zaznaczenia i ich ekspo
athame napisał(a):
kriss.kg napisał(a):
Cena to ok 700$

Możesz pomarzyć. Realna cena jest przynajmniej o $400 wyższa (uwzględniam CŁO i VAT, którego nie unikniesz). Jak możesz przemycić własnoręcznie to $800 jest minimum (trzeba mieć w zapasie przynajmniej jeszcze $100 na wszelki wypadek).

CŁO i eeeee VAT ...eeeee..... takich modeli czytników to ja nie znam
:oops:

A tak na poważnie to nawet o tym nie pomyślałem. :?

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


20 gru 2016 0:41:26
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: [Co kupić?] Czytnik >8"+ szybkie zaznaczenia i ich ekspo
ad. 1.2 - a czy któraś z aplikacji alternatywnych dla PB/InkBooka nie umożliwia eksportu podkreśleń i notatek? Bo te wbudowane chyba nie.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


20 gru 2016 10:16:56
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron