Teraz jest 25 kwi 2024 12:03:37




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Czy taki czytnik w ogóle wystepuje? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 06 paź 2011 11:46:37
Posty: 11
Post Czy taki czytnik w ogóle wystepuje?
Witam!

Na samym początku - Bogu dzięki, że takie forum występuje! Liczę, że ktoś z Was mi pomoże i uzyskam potrzebne informacje ;)

Jestem zainteresowany kupnem czytnika ebooków, ale mam z tym problem - im więcej czytam, tym mniej wiem. Producentów jest bez liku, każdy ma kilka produktów, a co z tym związane - pogubiłem się. Liczę, że może ktoś z Was pomoże mi ustalić, czy "mój wymarzony e-reader" w ogóle istnieje?

Otóż chodzi mi o czytnik, wyposażony w dobrej jakości ekran i to w dodatku ekran dotykowy - żebym mógł ręcznie highlightować ważne fragmenty tekstu (za pomocą guzików jak w Kindlu to czasochłonne i niewygodne) ale bardzo ważnym byłby fakt występowania zwykłej klawiatury, tak żebym mógł w wygodny i cywilizowany sposób pisać notatki... Lub jeśli klawiatura nie jest "wbudowana" w urządzenie to miłym byłaby opcja podpięcia dodatkowych klawiszy ;) (tak jak np. do iPada lub innych przenośnych urządzeń apple). Dodatkowo miło byłoby gdyby urządzenie posiadało WiFi i darmowy dostęp do 3G (jak w którymś Kindle, prawda?) żebym mógł przeglądać WWW w wolnych chwilach. Oczywiście super byłoby gdyby urządzenie obsługiwało format DOC, ale na to liczyć chyba nie mogę?

Pozdrawiam i mimo trudnego zadania liczę na odpowiedzi i cierpliwość,
Larod
PS. Tylko proszę, nie śmiejcie się, takie sobie urządzenie wymarzyłem ;) :mrgreen:


06 paź 2011 11:54:16
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Czy taki czytnik w ogóle wystepuje?
Cóż, marzenia są za darmo. Ja to bym chciał, żeby mi mój eCzytnik jeszcze kakao robił i przynosił...

A całkiem serio - niestety, będziesz musiał zrewidować swoje oczekiwania, bo nie ma w chwili obecnej urządzenia, które spełniłoby wszystkie wymagania (np. darmowe 3G + ekran dotykowy + fizyczna klawiatura).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


06 paź 2011 12:05:29
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 paź 2011 11:46:37
Posty: 11
Post Re: Czy taki czytnik w ogóle wystepuje?
Ja to kakao sobie odpuszczam ;)

No ale dobra - jestem w stanie odpuścić to 3g :P A czy do urządzenia dysponującego dotykowym ekranem któregoś producenta można dokupić akcesoryjną klawiaturę? Bo wtedy problem z głowy...


06 paź 2011 12:23:02
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Czy taki czytnik w ogóle wystepuje?
Chyba takie coś by Ci pasowało:
http://allegro.pl/hanvon-e-book-reader- ... 91529.html

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


07 paź 2011 9:45:40
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Czy taki czytnik w ogóle wystepuje?
t3d napisał(a):

Gdy się temu przyjrzeć to:
- Procek 336MHz podczas gdy inne czytniki mają od 533 do 800 MHz - nie będzie zbyt wolny do tych zadań?
- pamięci RAM 64MB, gdy inne mają 128 - 256 MB - aplikacje muszą być bardzo oszczędne...
- mały ekran 5"
- brak info na temat rodzaju ekranu - wnioskuję że jest to Vizplex (nie Pearl)
- sporo kosztuje jak na 5 cali.
Ale klawiatura fizyczna jest ;) - tylko czy z niej da się wpisać polskie litery ?

_________________
W Obrazek też ;)


07 paź 2011 11:32:26
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 paź 2011 11:46:37
Posty: 11
Post Re: Czy taki czytnik w ogóle wystepuje?
OK, już wiem, że lepiej odpuścić dziwne wynalazki... ;) Ale wiem czego bardzo mi brak (o ile faktycznie?) w Kindle Touch - brak rysika, za pomocą którego lepiej zaznaczałoby się ważne dla mnie fragmenty tekstu (z racji wykorzystywania urządzenia do nauki). Mam paluchy dosyć duże więc praca na iPadzie i iPhonie była dla mnie problemem... Faktycznie nie ma opcji zaznaczenia za pomocą urządzenia bardziej precyzyjnego niż plackaty opuszek?


EDIT:

Ach! No i co z polskim softem? Dobrze móc w czytanej ksiązce naukowej poprzez opcje FIND poszukać słowa "gżegżółka" :P


11 paź 2011 13:57:20
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Czy taki czytnik w ogóle wystepuje?
Larod napisał(a):
OK, już wiem, że lepiej odpuścić dziwne wynalazki... ;) Ale wiem czego bardzo mi brak (o ile faktycznie?) w Kindle Touch - brak rysika, za pomocą którego lepiej zaznaczałoby się ważne dla mnie fragmenty tekstu (z racji wykorzystywania urządzenia do nauki). Mam paluchy dosyć duże więc praca na iPadzie i iPhonie była dla mnie problemem... Faktycznie nie ma opcji zaznaczenia za pomocą urządzenia bardziej precyzyjnego niż plackaty opuszek?

Przecież w Onyx Booxach masz rysik. Jeśli taka metoda wskazywania jest dla Ciebie akceptowalna to prawdopodobnie właśnie ten eCzytnik będzie dla Ciebie dobrym wyborem. Jeśli masz odrobinę wolnego czasu - Onyx Booxa X60 (oraz A60) można obejrzeć w Vobisie, który ma sporo salonów w całej Polsce. Pamiętaj, by testować opcję bez literki S na końcu (bo ona wskazuje na brak ekranu dotykowego).

Pamiętaj też, że w K4 Touch 3G najprawdopodobniej przy pomocy 3G nie będzie można korzystać z przeglądarki, więc jeśli liczysz na to, że kupisz urządzenie z ekranem dotykowym (obsługiwanym palcem) i darmowym 3G do Sieci - to niestety nie będzie to Kindle.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


11 paź 2011 15:08:52
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 paź 2011 11:46:37
Posty: 11
Post Re: Czy taki czytnik w ogóle wystepuje?
Olewam temat 3G. Doszedłem do wniosku, że ważny dla mnie jest trzon funkcjonalności takiego urządzenia - dobry ekran, wytrzymała bateria i wygoda w "hajlajtowaniu" tekstu.

Powyższa oferta powinna spełniać wszystkie moje wymagania, ale jednak... Cen trochę przeraża... Nie ma nic tańszego? Wiem, wiem, że biadolę, ale coż zrobić :(


Ostatnio edytowano 11 paź 2011 23:36:15 przez Larod, łącznie edytowano 1 raz



11 paź 2011 23:17:08
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Czy taki czytnik w ogóle wystepuje?
Larod napisał(a):
Doszedłem do wniosku, że ważny dla mnie jest trzon funkcjonalności takiego urządzenia - dobry ekran, wytrzymała bateria i wygoda w "hajlajtowaniu" tekstu.

Tym bardziej polecam zainteresowanie się Onyx Booxem X60 (lub A60). To wprawdzie Vizplex, ale ten z większym kontrastem, nie ustępujący aż tak pola Pearlowi. Vobis Twoim przyjacielem w kwestii testów ;)

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


11 paź 2011 23:20:20
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 paź 2011 11:46:37
Posty: 11
Post Re: Czy taki czytnik w ogóle wystepuje?
Generalnie to...

Dalej nie dorwałem nic ciekawego i dalej potrzebuję pomocy. Starałem się przeglądać jakieś ciekawostki i nowinki, ale nie ogarniam tego co się dzieje na rynku - po prostu nie mam wiedzy.

Wiem już, że chcę - czytnik z dotykowym ekranem, ale nie takim jak miał któryś Onyx - na specjalny rysik. Interesuje mnie też płynność powiększania książek wrzuconych w PDF typu "zeskanowanego", czyli nie tak jak w KINDLE - kilka stopni do wyboru... Dodatkowo możliwie najlepszy kontrast i najszybszy czas reakcji.

Miło by było gdyby na czytniku można było słuchać muzyki, wrzucać dodatkową kartę pamięci, odczytywać bezpośrednio DOC'e i miał WiFi, ale akurat te warianty nie są niezbędne.

Ma ktoś może jakiś pomysł? Proszę pomóżcie :)


02 cze 2012 14:12:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 paź 2011 11:46:37
Posty: 11
Post Re: Czy taki czytnik w ogóle wystepuje?
Wyszperałem takie:

http://allegro.pl/sony-prs-t1-najnowszy ... 08051.html
http://allegro.pl/czytnik-pocketbook-62 ... 05924.html
http://allegro.pl/czytnik-ebookow-nook- ... 76893.html
http://allegro.pl/e-czytnik-onyx-boox-i ... 49211.html

Gdzie można je w ogóle "zmacać" i przetestować?


02 cze 2012 14:29:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Czy taki czytnik w ogóle wystepuje?
Larod napisał(a):
Olewam temat 3G. Doszedłem do wniosku, że ważny dla mnie jest trzon funkcjonalności takiego urządzenia - dobry ekran, wytrzymała bateria i wygoda w "hajlajtowaniu" tekstu.

Powyższa oferta powinna spełniać wszystkie moje wymagania, ale jednak... Cen trochę przeraża... Nie ma nic tańszego? Wiem, wiem, że biadolę, ale coż zrobić :(

Nie wiem, jak ubogi jest twoja znajomość języka polskiego, ale czy miałeś na myśli po prostu zaznaczanie?

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


02 cze 2012 15:38:50
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 paź 2011 11:46:37
Posty: 11
Post Re: Czy taki czytnik w ogóle wystepuje?
Jeśli już musisz trącić chamówą to mogę napisać dla Ciebie krótką bajkę:

Wiesz, u mnie na wsi dopiero uczymy się polskiego. Przychodzi mi to z trudnością, bo jak po szkole odrabiam lekcje w obórce, to muczące krowy i gdakające kury nie pozwalają mi się odpowiednio skupić, a to z kolei wpływa na przyswajalność wiedzy.


Żeby zamknąć temat - tak chodziło mi o zaznaczanie testu czy to na drodze podkreślania, czy to na zasadzie znanej z pisaków "zakreślaczy", czyli pokrywania fragmentów tekstu półtransparentną warstwą barwnika.


02 cze 2012 16:13:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 paź 2011 11:46:37
Posty: 11
Post Re: Czy taki czytnik w ogóle wystepuje?
Podbijam, czy może ktoś pomóc?


19 cze 2012 16:27:06
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Czy taki czytnik w ogóle wystepuje?
onyksy to potrafią, kindle też to potrafią. Jeśli mieszkasz w większym mieście, to możesz iść do sklepu obejrzeć onyksa, albo zapytać na naszym forum czy nie znajdzie się ktoś z użytkowników kto mógłby to zademonstrować.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


19 cze 2012 16:36:55
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: