Teraz jest 18 kwi 2024 2:38:17




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
iRex - niechaj spoczywa w pokoju - komentarze 
Autor Wiadomość
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post iRex - niechaj spoczywa w pokoju - komentarze
Zapraszamy do komentowania nowego wpisu na naszym blogu: iRex - niechaj spoczywa w pokoju.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


01 lip 2010 11:31:47
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 maja 2009 13:34:01
Posty: 17
Post Re: iRex - niechaj spoczywa w pokoju - komentarze
Wydaje mi się, że biznesowe zastosowanie epapieru nie jest na razie bardzo opłacalne. Lepiej nadaje się do tego ipad, nawet jak ma bardziej męczyć wzrok. Jeśli chodzi o czytanie to naprawdę nie widzę zastosowania dużych czytników 10 calowych. Wyjątkiem może być czytanie gazet dostosowanych do tego konkretnie rozmiaru a to jest u nas chyba nieosiągalne. Sam posiadam 6 calowy czytnik i wydaje mi się rozmiarowo idealny. Większy nie byłby tak poręczny zarówno do przenoszenia ja i do trzymania w metrze.


01 lip 2010 15:28:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 wrz 2009 20:23:55
Posty: 114
eCzytnik: Kobo Sage
Post Re: iRex - niechaj spoczywa w pokoju - komentarze
Ciekawym, co to oznacza w przypadku uszkodzenia iRexa na gwarancji i czy wpłynie to na ceny tychże czytników.


02 lip 2010 9:19:31
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2009 9:40:01
Posty: 17
Lokalizacja: Stuttgart
Post Re: iRex - niechaj spoczywa w pokoju - komentarze
skaposzczet napisał(a):
...Jeśli chodzi o czytanie to naprawdę nie widzę zastosowania dużych czytników 10 calowych. Wyjątkiem może być czytanie gazet dostosowanych do tego konkretnie rozmiaru a to jest u nas chyba nieosiągalne...


Jak widać, trzeba mieć słabszy wzrok, aby... zobaczyć ;) sens i zalety dużych czytników (dziesięciocalowych). Chodzi o możliwość doboru większej czcionki, np. 14, bez nadmiernego skrócenia linijki tekstowej.

A e-papier? Widzę sporo wad (powolny, wymaga dobrego oświetlenia), ale jednak ma przed sobą przyszłość. Już nabiera kolorów, już daje się wyprodukować w postaci elastycznych arkuszy. Za lat 10 - 20 będzie się go kupować w rolkach i tapetować nim całe ściany. Tak to widzę: pokój z jedną ścianą (może panoramiczną), która zamienia się w nadmorską plażę albo scenę Metropolitan Opera. Oczywiście 3D i surround-stereo "inclusive".

A iRex? Mam (10 cali) i używam od roku. Oswoiłem się z jego słabostkami i przeczytałem z jego pomocą - wygodnie i z przyjemnością - około setki książek. Szkoda, że odchodzi. Gubią go te słabostki techniczne i bezczelne ceny.

_________________
Chcę tylko to, co mogę. Dlatego zawsze mogę to, co chcę.


11 lip 2010 8:22:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lut 2009 17:55:48
Posty: 211
eCzytnik: iPad, dawniej: iRex DR1000S
Post Re: iRex - niechaj spoczywa w pokoju - komentarze
stud3nt napisał(a):
Ciekawym, co to oznacza w przypadku uszkodzenia iRexa na gwarancji i czy wpłynie to na ceny tychże czytników.


Producenta nie ma, to nie ma gwarancji producenta. Teoretycznie pozostaje 2-letnia "zgodność towaru z umową" i reklamowanie sprzętu na jej podstawie. Nigdy nie próbowałem, więc nie będę się wypowiadał.

Ceny? Pewnie się nie zmienią. iRex sam już nie sprzedaje, a pojedyncze sztuki mają być może dystrybutorzy.

Wg ostatnich newsów sprawa przejęcia iRexa ma się wyjaśnić do końca lipca.

_________________
Copywriting


13 lip 2010 11:59:03
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron