Teraz jest 20 kwi 2024 4:56:14




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Jednoekranowy czytnik - mija się z celem 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lut 2011 20:08:05
Posty: 6
eCzytnik: Komputer PC, Smatrfon
Post Jednoekranowy czytnik - mija się z celem
Nie ważne 6 cali 13, czy więcej. I Link owszem, LCD NIE! Ale zapytam: 1.Po co wam E czytnik? 2.Odpowiedź: Do czytania książek i prasy codziennej. 1.Dlaczego? przecież jest papier tradycyjny?2.Bo ekologia, lasy tropikalne giną, a i tradycyjne książki zajmują dużo miejsca a w takim czytniku możemy ich mieć z 100.000 nawet (przy dużej pamięci).1.A jak czytasz książkę, prasę itp? Nie jest tak że oglądasz "okładkę" wertujesz strony, zapoznajesz się po prostu z książką, patrzysz na stroną numer 45, zapada ci w pamięć słowo "Trzmiel" i czytasz dalej tylko żeby, tam "dotrzeć"? Lubisz ślinić kartki? Zaginać rogi lubisz? Nie ładnie, tak się nie robi, ale cóż jesteś hedonistą, to twój taki fetysz.

Czy tak nie jest? A jak się czujemy mając jedną stronę i to zamkniętą w sztywną obudowę, mnie osobiście męczy takie czytanie, przewracanie "wirtualne" kartek metodą dotykową czy guzikową jest dla mnie uciążliwe.

Rozwiązanie: Czytnik e book w formie książki (wiem że e papier jest taki prawie jak prawdziwy, tylko podatny na uszkodzenia mechaniczne, ale przecież tyle wymyślono, więc jakąś ochronę odpowiednią mogli by wyprodukować), np: obudowa jak okładka książki a w niej: akumulator, jakaś elektronika, pamięć itp. i np: norma Unijna: 25 kartek w czytniku.1. A ktoś zapyta jak się ma 25 kartek do "trylogii" Sienkiewicza? Przecież można podzielić to na mini tomy.
PS: Co do ślinienia rogów, to polecam tradycyjną książkę.

Może iście wariacki pomysł, ale myślę że właśnie z powodu "kartek" ludzie niechętnie kupują czytniki.

Pozdrawiam: Karol89


11 lut 2011 20:47:51
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: JEDNOEKRANOWY CZYTNIK??? MIJA SIĘ Z CELEM!
Karol89 napisał(a):
I Link owszem, LCD NIE!

Rozumiem, że to E-Ink miał być, tak? Ja wiem, że SiPix to obecnie wtopa, ale może ktoś inny na rynku ePapieru pokaże coś rozsądnego - nie ma co się zamykać jedynie na produkty EIH.

Karol89 napisał(a):
Czy tak nie jest? A jak się czujemy mając jedną stronę i to zamkniętą w sztywną obudowę, mnie osobiście męczy takie czytanie, przewracanie "wirtualne" kartek metodą dotykową czy guzikową jest dla mnie uciążliwe.

Tak? Opowiedz nam o tym, ile i jakie eCzytniki testowałeś. Bo, jak rozumiem, masz spore doświadczenie w tej materii. A czytając papier pewnie połykasz jednocześnie obie strony.

Karol89 napisał(a):
Może iście wariacki pomysł, ale myślę że właśnie z powodu "kartek" ludzie niechętnie kupują czytniki.

A ja myślę, że to dlatego, że nie ma takich fajnych tłoczonych (czy jak się je tam robi) napisów jak na okładkach papierowych książek. Czytam na eCzytniku, ale miałem dzisiaj okazję być w Empiku, to sobie za darmo podotykałem, a zaspokoiwszy potrzebę - wróciłem do eCzytnika. Rozwiązaniem byłoby zatem produkowanie eCzytników z takimi fajnymi wytłoczonymi napisami - wtedy z pewnością rozeszłyby się masowo.

A serio: WTF?

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


11 lut 2011 21:22:24
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2011 23:54:34
Posty: 56
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: JEDNOEKRANOWY CZYTNIK??? MIJA SIĘ Z CELEM!
Karol89 napisał(a):
A jak się czujemy mając jedną stronę i to zamkniętą w sztywną obudowę, mnie osobiście męczy takie czytanie, przewracanie "wirtualne" kartek metodą dotykową czy guzikową jest dla mnie uciążliwe.


A ja sobie właśnie cenię tą jedną stronę, mogę teraz do czytania przyjmować pozycję jaka będzie dla mnie wygodna, trzymając czytnik jedną ręką (i tą samą zmieniając strony). Przy "normalnej" książce nie miałem takiej wygody, musiałem trzymać "dwoma rencami" co stronę traciłem czas i energię na "przyprasowanie" kolejnej strony żeby z "prawa" zrobiła się "lewa".
Owszem jednej rzeczy mi brakuje: tego sztachnięcia się zapachem farby co kartkę (ale tylko w wypadku nowych książek), stare to tylko "capią" kurzem (a czasami to mogą grzybem)


11 lut 2011 22:20:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lut 2011 20:08:05
Posty: 6
eCzytnik: Komputer PC, Smatrfon
Post Ciężko było by zmienić aż tak radykalnie spojrzenie na czytn
Ale do odważnych Świat należy, po prostu weźcie w rękę zeszyt, książkę itp. formatu A4 i wyobraźcie sobie że kartki są z e papieru, a zaraz jednym guzikiem zmienicie treść tj. gazetę czy książkę na nową. Czy nie fajnie?


11 lut 2011 22:50:00
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: JEDNOEKRANOWY CZYTNIK??? MIJA SIĘ Z CELEM!
Tak. Laptopy też byłby fajniejsze, jakby można było sobie "przekartkować" kilkanaście wyświetlaczy, bo czasem człowiek ma ochotę, by z tyłu było 5, a czasem tylko 3...

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


11 lut 2011 22:55:43
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lut 2011 20:08:05
Posty: 6
eCzytnik: Komputer PC, Smatrfon
Post Laptopy, PC? A po co one są?
Odpowiedź: Do przeglądania stron internetowych, które zostały tak a nie inaczej stworzone specjalnie tylko na jedną "stronę", na "stronie" internetowej mamy zakładki, dalsze części tekstu, kiedy klikniemy na kolejną cyferkę, ale to jest strona internetowa a nie książka czy gazeta. Kolejne zastosowanie komputera to gry PC, filmy, muzyka, czy pisanie tekstów, lub oczywista oczywistość obliczania matematyczne. Oczywiście laptop, czy komputer stacjonarny możemy także wykorzystać jako czytnik ebooków, bez względu na to w jakiej technologii są wykonane monitory, mogą być nawet E Ink w przyszłości, ale ciągle mamy do czynienia z jedną "stroną".


11 lut 2011 23:18:11
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: JEDNOEKRANOWY CZYTNIK??? MIJA SIĘ Z CELEM!
Ależ teksty pisze się przecież na wielu stronach. Zatem czy nie byłoby logicznym, by komputery przeznaczone do pisania tekstów posiadały minimum 25 osobnych wyświetlaczy, by sobie przerzucać te strony?

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


11 lut 2011 23:27:35
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lut 2011 20:08:05
Posty: 6
eCzytnik: Komputer PC, Smatrfon
Post Re: JEDNOEKRANOWY CZYTNIK??? MIJA SIĘ Z CELEM!
Czytanie i pisanie to dwie różne rzeczy!


11 lut 2011 23:33:09
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2011 2:08:50
Posty: 346
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: K3W
Post Re: JEDNOEKRANOWY CZYTNIK??? MIJA SIĘ Z CELEM!
Karol89, Pierwsza kwestia co w tym temacie jest takiego ważnego że trzeba o nim krzyczeć? Druga kwestia z kolei jest taka że nie jest to aż tak nurtujące pytanie, żeby użyć aż trzech znaków zapytania.
Karol89 napisał(a):
A jak się czujemy mając jedną stronę i to zamkniętą w sztywną obudowę

Ja, czuje się świetnie.
A wchodząc w szczegóły, świat stoi otworem, opatentuj, opracuj, sprzedaj. Tylko nie staraj się tym entuzjazmem tak emanować, gdyż większość posiadaczy IMO nie widzi w tym sensu to jest tak jakbyś dziś się zarejestrował z myślą lobbowania papieru, większość mimo wszystko użytkujących e-czytnik już dawno odkryło jego funkcjonalności, oraz być może jak ja poszukiwało wartości w treści książki, bo tam znajduje satysfakcje z czytania, nie z zaginania rogów czy wąchania owej, szukamy wygody w czytelnictwie a wydźwięk początku postu jest taki jakiś anty e-papierowy.
Karol89 napisał(a):
Lubisz ślinić kartki? Zaginać rogi lubisz? Nie ładnie, tak się nie robi, ale cóż jesteś hedonistą, to twój taki fetysz.

For real? Doprawdy, to nie jest dla mnie fetysz ani hedonizm, uważam że to nadinterpretacja.
Karol89 napisał(a):
ale myślę że właśnie z powodu "kartek" ludzie niechętnie kupują czytniki.

Mnie jednak od początku przeszkadzała cena, nie założenie.
Skoro już tak subiektywnie zabieramy głos.
karabara845 napisał(a):
A ja sobie właśnie cenię tą jedną stronę, mogę teraz do czytania przyjmować pozycję jaka będzie dla mnie wygodna, trzymając czytnik jedną ręką (i tą samą zmieniając strony). Przy "normalnej" książce nie miałem takiej wygody, musiałem trzymać "dwoma rencami" co stronę traciłem czas i energię na "przyprasowanie" kolejnej strony żeby z "prawa" zrobiła się "lewa".

Tu się zgadzam w pełnej rozciągłości, idealne światło, pozycja, kąt.
A tak poza tym nie zjadłeś jakiejś podejrzanej tableki Karol89?
Przyznaj się ;)


11 lut 2011 23:39:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lut 2011 20:08:05
Posty: 6
eCzytnik: Komputer PC, Smatrfon
Post Co racja to racja KRZYK jest zbędny, sorki...
To tylko taki pomysł, na razie żadnego poparcia nie mam, ale ludzie powinni zastanawiać się nad takimi rzeczami, jest to coś "nowego", przynajmniej ja nie słyszałem o takim pomyśle. Patent? Mnie nie zależy na sławie, kasie itp. więc rzucam pomysł na "szerokie wody", ale może lepiej było by napisać np. do Amazona?
PS: Co do dopalaczy, czy innego dziadostwa to nic z tych rzeczy:)


11 lut 2011 23:51:14
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: JEDNOEKRANOWY CZYTNIK??? MIJA SIĘ Z CELEM!
Urządzenia z dwoma ekranami - jednym LCD, drugim ePapierowym - nie są czymś nowym, istnieją.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


12 lut 2011 0:04:06
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lut 2011 20:08:05
Posty: 6
eCzytnik: Komputer PC, Smatrfon
Post O.K, jeśli ktoś uważa pomysł za idiotyczny...
niech da już spokój. Ale kto myśli o tym poważnie...? Wyobraźmy sobie taki czytnik i nie ma na rynku innych, czyli takich jak teraz. Jak już mówiłem wygląda to jak książka tradycyjna tylko jest wykonany w technologii papieru elektronicznego. Plusy i minusy takiego rozwiązania? Plusy np.: Nie marnujemy energii elektrycznej kiedy przewracamy kartki, (a przecież czasami chcemy wrócić do danej strony, bądź stron). Minusy: Podatny na uszkodzenia mechaniczne, zniszczenie jednej kartki w najlepszym wypadku oznacza jej wymianę).


12 lut 2011 0:15:07
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: JEDNOEKRANOWY CZYTNIK??? MIJA SIĘ Z CELEM!
Minusy? Jeśli obecnie Kindle 3 kosztuje 139$ z czego koło 50-60$ to koszt samego ekranu, to książka z 20 kartkami (czyli 40 stronami) kosztowałaby w najlepszym wypadku ponad 2000$. Dzięki, to ja jednak pomęczę się z jedną stroną...

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


12 lut 2011 0:30:18
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron