Teraz jest 29 mar 2024 14:59:44




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Icarus Go - nowy czy nie nowy czytnik ? 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Icarus Go - nowy czy nie nowy czytnik ?
Libranowa sprzedaje nowy (jak twierdzi) czytnik Icarus GO - w przedsprzedaży z promocją za 595 zł... (do 16 stycznia, później ma kosztować 649 zł).
http://sklep.libranova.eu/Icarus_GO-41.html
Czytnik do złudzenia przypomina Prestigio PER3262B, różni się zewnetrznie tylko 1 klawiszem i oznaczeniem na pozostałych 4. Na zdjęciach nie widać również charakterystycznego dla PER3162B zaokrąglonego pogrubienia po lewej stronie czytnika.

Z opisu na stronie Libranova wynika, że czytnik obsługuje formaty: PDF, ePUB, HTML, FB2, PRC, RTF, TXT (PRC i RTF nie ma w PER3162B) oraz co ważniejsze ma ADE w formatach PDF i ePUB (czyli obsługuje DRM), czego również nie ma tamten.
W opisie wystepują identyczne cechy jak PER3162B z wyjątkiem tych formatów i żywotności baterii podanej jako 8000 pageflipów ;)

Czytając opisy na stronie Icarus-a i angielską instrukcję obsługi do Icarus GO znajduję cechy oprogramowania i zachowanie identyczne jak PER3162B. :!:
Instrukcja obsługi nie wspomina również o dodatkowych formatach RTF i PRC, ani o obsłudze DRM, oraz podaje żywotność baterii na poziomie 6000 pageflipów.
Rozmieszczenie włącznika, klawiszy i gniazd w GO identyczne w/g instrukcji jak w tym drugim.

Ciekawość czy mamy do czynienia z nowym produktem, czy kolejnym rebrandingiem z rozbudowanym, poprawionym firmware :?:
Jest to o tyle istotne, że PER3162B jako czytnik jest bardzo fajną konstrukcją i największe jego braki to właśnie brak obsługi DRM i brak obsługi formatów RTF i PRC, do osiągnięcia poziomu całkiem atrakcyjnego czytnika :idea:

Przypomnę, że ma "na pokładzie" dobrej jakości 6" e-ink (Vizplex), g-sensor i bardzo dobrze grający odtwarzacz muzyczny ze wsparciem dla formatów bezstratnych :)

Identyczną "kopią" PER3162B jest czytnik e-dazon-a: Neox Q6 (też w przedsprzedaży), ale od nich nie dowiedziałem się czy obsługuje DRM.

A może ktoś już zna więcej szczegółów, albo kupuje ten czytnik ?

_________________
W Obrazek też ;)


10 sty 2011 18:40:15
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 maja 2009 15:29:04
Posty: 17
Post Re: Icarus Go - nowy czy nie nowy czytnik ?
Nie od dziś wiadomo, że wszystko robią Chińczycy, łącznie z markowymi produktami Apple, które przestały być "made in the US" a stały się "designed by Apple in California, assembled in China". Wiele innych produktów jest dodatkowo "designed in China". Zapewne i Prestigio, i Icarus są robione w tej samej fabryce w Chinach, ot i cała tajemnica. Według informacji na stronie Libranova, Icarus GO obsługuje zabezpieczenia Adobe DRM. Wynika z tego, że powinien być droższy od Prestigio, bo czytniki bez zabezpieczeń są tańsze od tych z zabezpieczeniami. Tymczasem tańszy jest Icarus GO. Może dlatego, że Icarus zamówił ich więcej i ma lepszą ceną. Albo im bardziej zależy.

Rebranding nie jest zły, rebrandingiem Netroniksa jest np. Cybook Gen 3, bardzo udany i stabilny czytnik z dłuuuugim czasem pracy. Kiedy wolumeny sprzedaży są małe, rebranding jest sposobem na niższą cenę, bo pozwala produkować w dłuższych seriach, przez co koszty projektu i uruchomienia produkcji rozkładają się na większą liczbę urządzeń. Dlatego wiele czytników to rebrandingi. Podobnie robią producenci samochodów w segmentach vanów (MPV) oraz samochodów terenowych (SUV) - Peugeot 807 = Citroen C8 = Fiat Ulysse = Lancia Phedra. Przy czym o ile Peugeot i Citroen to ten sam koncern PSA, to kooperacja z Fiatem jest faktem.


11 sty 2011 0:38:35
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Icarus Go - nowy czy nie nowy czytnik ?
Tak - to wiem...
Wygląda na to, że Icarus zrobił większe zamówienie, jednocześnie modyfikując lekko obudowę (chyba, że producent zrobił to po prostu w celu modernizacji urządzenia).

Chodziło mi o to czy ktoś jest bliżej zaznajomiony z tematem tego czytnika, bo jeśli oba są na tym samym "hardware" to istnieje szansa na dorobienie obsługi dodatkowych formatów i implementację ADE do czytnika Prestigio PER3162B...

_________________
W Obrazek też ;)


11 sty 2011 12:45:06
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Icarus Go - nowy czy nie nowy czytnik ?
Widzę, że w opisie tego czytnika na stronie http://sklep.libranova.eu/Icarus_GO-41.html - zniknęły formaty RTF i PRC :| (co jeszcze bardziej zbliża ten czytnik do PER3162B)

A na stronie Vobis-u można się dowiedzieć, że w komplecie nie ma etui - poza czytnikiem jest tylko kabelek USB i instrukcja "szybki start".

Nichil novi sub sole :?

_________________
W Obrazek też ;)


17 sty 2011 15:07:53
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2010 21:23:09
Posty: 250
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: eClicto + Kindle
Post Re: Icarus Go - nowy czy nie nowy czytnik ?
airs napisał(a):

Nichil novi sub sole :?


Nihil ;-)

Po prostu kolejny re-branding urządzenia, w sumie to dla nad dobrze. Może doczekamy się lepszego firmware.


17 sty 2011 19:41:52
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Icarus Go - nowy czy nie nowy czytnik ?
nightelf napisał(a):
Nihil ;-)

Po prostu kolejny re-branding urządzenia, w sumie to dla nad dobrze. Może doczekamy się lepszego firmware.
Właśnie o tym myślałem - to oznacza, że da się na tym sprzęcie zaimplementować nowe rzeczy -tylko czy producent/dystrybutor będzie zainteresowany rozbudową oprogramowania...
Jak pytałem w czasie targów książki, to słyszałem, że pracują nad nowym, ale teraz "ani widu ani słychu" :|

PS. Co mnie podkusiło z tym "c" :? - chwila nieuwagi i wpadka ;)

_________________
W Obrazek też ;)


17 sty 2011 20:39:40
Zobacz profil WWW
RW2010.pl

Dołączył(a): 14 maja 2011 11:23:02
Posty: 115
eCzytnik: ONYX BOOX 60s
Post Re: Icarus Go - nowy czy nie nowy czytnik ?
Właśnie czekam w VOBIS-ie na dostawę "mojego" Icarusa GO. Jak go dostanę w swoje ręce - przetestuję i napiszę, co i jak.

Ale potwierdzam - w opisie w sklepie wyczytałem, że obsługuje prc, a także pdf oraz epub z DRM-em. Czy tak jest naprawdę - zobaczę i napiszę.

Edit: no i nie zobaczę i nie napiszę; zmieniłem "orientację" i dziś kupiłem Onyx BOOX 60 S.

_________________
Pozdrawiam
Maciej Ślużyński
www.rw2010.pl
Książki w formatach epub, mobi i pdf.


17 maja 2011 22:05:15
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron