Teraz jest 29 mar 2024 7:51:57




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
dziwactwo o nazwie Alex 
Autor Wiadomość
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post dziwactwo o nazwie Alex
http://www.idg.pl/news/351545/Alex.czyt ... adzie.html

Czytnik z ekranem LCD i e-inkiem jednocześnie. Jak dla mnie pomyłka. Pomijam już gabaryty, ale jaki jest sens dodawania osobnego kolorowego wyświetlacza? Jeszcze bym zrozumiał, gdyby był drugi ekran o takiej samej rozdzielczości i można byłoby przełączać się między jednym i drugim w zależności od potrzeby, ale tak?

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


19 paź 2009 23:14:59
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 paź 2009 21:21:24
Posty: 3
Lokalizacja: Szczecin
Post Re: dziwactwo o nazwie Alex
t3d napisał(a):
http://www.idg.pl/news/351545/Alex.czytnik.e.bookow.z.dwoma.wyswietlaczami.i.Androidem.na.pokladzie.html

Czytnik z ekranem LCD i e-inkiem jednocześnie. Jak dla mnie pomyłka. Pomijam już gabaryty, ale jaki jest sens dodawania osobnego kolorowego wyświetlacza? Jeszcze bym zrozumiał, gdyby był drugi ekran o takiej samej rozdzielczości i można byłoby przełączać się między jednym i drugim w zależności od potrzeby, ale tak?



A czytałeś przez przypadek treść tego artykułu ? Jeśli nie to zerknij jeszcze raz a dowiesz się po co zamontowano w nim dwa wyświetlacze, poniżej jest skopiowany fragment artykułu na jego temat.

Zaprezentowany czytnik książek elektronicznych posiada 6-calowy monochromatyczny wyświetlacz wykonany w technologii elektronicznego papieru. Interesujące jest to, że towarzyszy mu mniejszy, 3,5-calowy panel LCD, za pomocą którego użytkownicy mogą surfować po Internecie (za pomocą WiFi, 3G EVDO/CDMA lub GSM), wyświetlać filmy, czy też przeglądać zdjęcia. Nad wszystkim czuwa system operacyjny Google Android.

Urządzenie pozwala również na wydłużenie czasu pracy na baterii dzięki możliwości "zrzucenia" zawartości wybranej strony internetowej i przejrzenia jej na cechującym się wyjątkowo niskim poborem mocy e-papierze (pobiera prąd tylko w momencie zmiany wyświetlanych treści). Warto też wspomnieć o slocie kart SD, wbudowanych głośniczkach stereo oraz wyjściu słuchawkowym.


20 paź 2009 17:44:50
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: dziwactwo o nazwie Alex
Marklund napisał(a):
A czytałeś przez przypadek treść tego artykułu ?

Potrafisz sprawić, że ręce opadają :D

To jeszcze raz wytłumaczę co my tu mamy. Ze zgrabnego, poręcznego urządzenia jakim jest czytnik z e-inkiem zrobiono placek z wbudowanym kolorowym odtwarzaczem do mediów.

Czy jeśli będziesz chciał poczytać książkę będziesz wolał wziąć do ręki czytnik który dobrze leży w dłoni, ma małe wymiary i wygodnie się go używa w podróży, czy tą kobyłę?

Czy jeśli będziesz chciał obejrzeć filmik albo kolorowe zdjęcia nie wygodniej będzie zrobić to na odtwarzaczu mp4, na telefonie komórkowym, lub na nettopie, niż na urządzeniu nad którego niezbyt dużym kolorowym wyświetlaczem masz czterokrotnie zwiększający gabaryty urządzenia garb w postaci 6" ekranu?

A co do zapisywania stron żeby później je oglądać.
Nie można od razu wejść na www na czarno-białym ekranie? Nie można zgrać www na kartę SD za pomocą komputera, lub komórki z microSD i przejściówki SD-microSD?

O ile jestem w stanie zrozumieć wbudowywanie w czytniki odtwarzaczy mp3, bo to mały koszt i żadna przeszkoda jeśli używa się czytnika tylko do czytania, to hybryda opisana w linku powyżej jest po prostu groteskowa.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


20 paź 2009 19:58:46
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 09 paź 2009 9:06:02
Posty: 9
Post Re: dziwactwo o nazwie Alex
taaak, rzaczywiscie lepiej jest wejsc na kompa w domu, zgrac jakas stronke na karte i otworzyc ja na e-inku.. Pomysl o tych ktorzy siedza np. na wykladzie i chca po necie posurfowac a potem ksiazke poczytac bo profesor strasznie nudzi. Nie wyciagniesz przeciez laptopa zeby widzial ze Cie nie interesuje. Dobrym rozwazaniem jest wlasnie Alex, ktory napewno jest mniej widoczny od note czy netbooka.

Jak dla mnie pomysl jak najbardziej trafiony... ciekawe ile bedzie kosztowal.


20 paź 2009 20:48:08
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: dziwactwo o nazwie Alex
Cytuj:
Pomysl o tych ktorzy siedza np. na wykladzie i chca po necie posurfowac a potem ksiazke poczytac bo profesor strasznie nudzi.

Ja to się zastanawiam po co Ty w ogóle na wykłady chodzisz, przecież to nie jest obowiązkowe :mrgreen:

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


20 paź 2009 20:58:57
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: dziwactwo o nazwie Alex
kn0r napisał(a):
taaak, rzaczywiscie lepiej jest wejsc na kompa w domu, zgrac jakas stronke na karte i otworzyc ja na e-inku.. Pomysl o tych ktorzy siedza np. na wykladzie i chca po necie posurfowac a potem ksiazke poczytac bo profesor strasznie nudzi. Nie wyciagniesz przeciez laptopa zeby widzial ze Cie nie interesuje. Dobrym rozwazaniem jest wlasnie Alex, ktory napewno jest mniej widoczny od note czy netbooka.

Jak dla mnie pomysl jak najbardziej trafiony... ciekawe ile bedzie kosztowal.

no dobrze, ale to chyba miało być sprzedawane jako czytnik, a nie urządzenie do wchodzenia na www, tak, żeby się nikt nie zorientował?

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


20 paź 2009 21:03:42
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: dziwactwo o nazwie Alex
Tak to wygląda na żywo:

http://www.youtube.com/watch?v=-dtgHfAMP5I

via gizmodo.com

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


21 paź 2009 8:52:38
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: dziwactwo o nazwie Alex
Obrazek
Patrząc na tego potworka to mam wrażenie, że jeśli postawi się go obok Kindle'a, to nagle wszyscy zaczną twierdzić, że Kindle został wykonany niezwyle estetycznie. Do tego mam wielką ochotę zagiąć go w miejscu łączenia tych dwóch wyświetlaczy, tak jak się kartkę składa (a np. przy nooku nic takiego u mnie nie występuje)...

Komunikat prasowy producenta, jeśli ktoś ma ochotę poczytać.

kn0r napisał(a):
Pomysl o tych ktorzy siedza np. na wykladzie i chca po necie posurfowac a potem ksiazke poczytac bo profesor strasznie nudzi. Nie wyciagniesz przeciez laptopa zeby widzial ze Cie nie interesuje.

Pomijając fakt, że wtedy siedzenie na wykładzie jest złe (bo nie służy ani studentowi, ani prowadzącemu, ani otoczeniu), to po to są choćby palmy - masz kolor, masz Windows Mobile'a najczęściej, przeglądarkę i wszystko. Filmik obejrzysz na redtube, w gry pograsz, pomalujesz rysikiem sobie... Po co mieszać do tego eCzytniki?

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


21 paź 2009 9:38:55
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 09 paź 2009 9:06:02
Posty: 9
Post Re: dziwactwo o nazwie Alex
Bo ludzie lubia miec "wszystko w jednym". Jest tak od zawsze, bo np. dlaczego ostatnio od telefonu oczekuje sie zeby mial odtwarzacz mp3 czy dobry aparat, przeciez telefon jest do dzwonienia....


21 paź 2009 10:01:03
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: dziwactwo o nazwie Alex
kn0r napisał(a):
Bo ludzie lubia miec "wszystko w jednym". Jest tak od zawsze, bo np. dlaczego ostatnio od telefonu oczekuje sie zeby mial odtwarzacz mp3 czy dobry aparat, przeciez telefon jest do dzwonienia....

Tak - i wiadomo, jakie są te telefony "do wszystkiego". Dodatki w tych telefonach są marne - ani to nie zastąpi prawdziwego mp3 playera, ani lustrzanki... Ale zawsze można się popisać przed znajomymi, że można zrobić fotkę (nic to, że ona potem wygląda okropnie, że nie będziemy tego używać, ważne, że jest!), puścić muzykę (nic, że choćby basy wychodzą fatalnie, ale coś tam pyka w telefonie, więc super!); sprzedawcy mogą też dopisać dziesięć tysięcy rzeczy na liście "możliwości" telefonu i oczywiście zażądać za niego dużo więcej niż za inne, bez takich "bajerów"...

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


21 paź 2009 10:25:35
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 09 paź 2009 9:06:02
Posty: 9
Post Re: dziwactwo o nazwie Alex
zgadzam sie chociaz nie do konca, poniewaz w duzej mierze od jakosci dzwieku z kom zalezy od jakosci sluchawek, bo jezeli mamy porownywac z mp3 playerem to tak sie na nim slucha muzyki ;)

Mi sie ten pomysl polaczenia lcd z einkiem podoba... Musi byc taki reader dobrej jakosci oczywiscie, a nie jakas tania podrobka z bajerami. Jezeli chodzi o mnie to takie urzadzenie mnie interesuje. Oczywiscie wolalbym miec i ereadera z prawdziwego zdarzenia i np. palma do neta etc. ale wydaje mi sie ze za komplet wychodzi drozej anizeli za hybryde i to mnie do nich sklania.


21 paź 2009 19:53:49
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: dziwactwo o nazwie Alex
Tutaj kilka dodatkowych zdjęć i informacji:

http://pclab.pl/news39383.html

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


04 lis 2009 23:16:22
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 gru 2007 23:02:17
Posty: 379
Lokalizacja: UK
Post Re: dziwactwo o nazwie Alex
tutaj też trochę informacji dla tych co znają angielski:
http://www.letsgomobile.org/en/5493/android-ebook/

_________________
:-P


23 gru 2009 21:52:28
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 02 sie 2012 12:49:44
Posty: 13
eCzytnik: Archos 70b eReader
Post Re: dziwactwo o nazwie Alex
t3d napisał(a):
http://www.idg.pl/news/351545/Alex.czytnik.e.bookow.z.dwoma.wyswietlaczami.i.Androidem.na.pokladzie.html

Czytnik z ekranem LCD i e-inkiem jednocześnie. Jak dla mnie pomyłka. Pomijam już gabaryty, ale jaki jest sens dodawania osobnego kolorowego wyświetlacza? Jeszcze bym zrozumiał, gdyby był drugi ekran o takiej samej rozdzielczości i można byłoby przełączać się między jednym i drugim w zależności od potrzeby, ale tak?


Witam!

IMHO, jest to całkiem niezły pomysł. Ostatnio w dyskusji o e-podręcznikach argumentem przeciwników wprowadzenia tychże, był brak koloru w edukacji. Takie urządzenie wybija argumenty przeciwników e-podręcznika, którzy argumentowali m.in. tym, że taka mapa musi być w kolorze. A tu, proszę bardzo - jak się ktoś uprze, to ma mapę w kolorze ;-)
Z drugiej strony widziałem urządzenie właśnie z dwoma ekranami - e-inkiem i z TFT kolorowym, które ładnie rozkładało się jak książka, i w zależności od potrzeb można było korzystać z czytnika, lub z tabletu.
To jest przyszłość - bowiem mając do wyboru wersję e-ink lub wersję dual, wybrałbym bardziej uniwersalny dual - o ile cena byłaby podobna ;-)

Pozdrawiam ciepło


02 sie 2012 13:10:16
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2011 19:15:33
Posty: 338
eCzytnik: Kidle 3G
Post Re: dziwactwo o nazwie Alex
Ło, temat wykopany po 2,5 roku! Nie wiedziałem, że to forum jest tak stare.
Urządzenie miało by sens (dla mnie) gdyby miało ekran e-ink z jednej strony i LCD z drugiej, najlepiej obydwa dotykowe i przycisk zmieniający na którym wyświetla się aktualna treść (i powierzchnia którego zbiera sygnał). Nie zabierało by to dużo miejsca, a jednocześnie było wygodne w użyciu. Z tym, że takie coś działające na e-inku żarło by więcej prądu niż czytnik, bo bebechy są potężniejsze.

_________________
Terry Pratchett napisał(a):
"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości."


02 sie 2012 14:13:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron