Teraz jest 28 mar 2024 20:26:44




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
"Trójca" Fiony Mcintosh - co Wy na to? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 26 mar 2008 18:29:31
Posty: 25
Post "Trójca" Fiony Mcintosh - co Wy na to?
Przeczytałam pierwsze dwie części "Trójcy" Fiony Mcintosh w chorobie i może to tłumaczy dlaczego mnie zainteresowała i skusiło do przeczytania całości. Jestem w trakcie czytania trzeciej części i jestem zdruzgotana banalnością lektury. mam wrażenie, że czytam "Harlequina" w stylu fantasy. Pomysł na fabułę i akcję całkiem niezły tylko przekazany w potworny sposób. Brak logiki, bardzo symbolicznie zarysowana charakterystyka bohaterów. Nie polecam.

------------------ Dodano: Dzisiaj o 17:47:14 ------------------
No, nie.Tego się nie spodziewałam. Żadnego komentarza na temat tej książki? Nikt nie czytał?


03 cze 2008 18:47:14
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 kwi 2008 19:03:53
Posty: 37
Lokalizacja: ze wszond
Post 
Czytałam, acz tylko i wyłącznie pierwszą część, i naprawdę nie chcę więcej. Wysmarowałam nawet jedyną w swojej forumowej karierze recenzje, żeby uwidocznić, jakim traumatycznym przeżyciem było dla mnie przeczytanie tej książki.
Być może drugi tom jest lepszy niż pierwszy. To jest możliwe. Może nawet moja masochistyczna natura skłoniłaby mnie do zweryfikowania tej złudnej nadziei, na szczęście jednak nie ma tego ani w żadnej ze znanych mi bibliotek, ani nawet w ebookach, a nie chciałabym tej książki mieć na własność nawet gdyby mi wydawnictwo dopłaciło. Tak więc pozostaję z negatywnym wrażeniem i szczerze odradzam wszystkim ewentualnym chętnym. Ładne okładki mogą kryć gnioty. Naprawdę.

_________________
W liczbie π od pozycji 2440 po przecinku znajduje się 666. Strzeżcie się koła i jego pola!


03 cze 2008 23:10:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 kwi 2008 21:16:04
Posty: 24
Post 
Chisette, nie weryfikuj- wszystkie trzy części są marne, z czego moim zdaniem pierwsza najlepsza :(. Odnoszę, że autorce nie dość, że płacono wierszówkę, to jeszcze dodano premię za zniesmaczenie czytelnika poziomem literackim (o braku fantazji i inwencji już nie wspominam). Przeczytałam wszystkie trzy tomy (czytam nałogowo, a tak się złożyło, że nawet materiału zastępczego w postaci książki telefonicznej nie miałam) i autorka trafiła na czarną listę - nigdy więcej jej wypocin. Nazwanie bohaterów papierowymi, a pomysłów na zwrot akcji oklepanymi , jest w odniesienia do tego "dzieła" w pełni niezasłużonym komplementem. Styl nieczytelny, ponadto swoje "trzy grosze" dołożyli również tłumacze (zdaje się, że poszczególne tomy tłumaczyły różne osoby) - w mojej opinii zbyt wiele zdań nie spełniało wymagań języka polskiego (ja zwróciłam uwagę na niewłaściwe używanie imiesłowów, brat na kalki z angielskiego).


04 cze 2008 0:12:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: