Teraz jest 28 mar 2024 11:50:48




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Stephen Lawhead 

S³ysza³eœ/aœ kiedyœ o "Pieœni albionu" lub innych ksi¹¿kach Stephena Lawheada?
Ankieta wygasła 27 mar 2008 1:41:14
Nie 67%  67%  [ 6 ]
Tak 33%  33%  [ 3 ]
Liczba głosów : 9

Stephen Lawhead 
Autor Wiadomość
Post Stephen Lawhead
W bibliotece nie ma ani jego ani jego książek ale jest to pisarz genialny. Przeczytałem jego trylogię "Pieśń Albionu". Historia opowiada o losach oksfordzkiego studenta i ego podróży do alternatywnego celtyckiego świata. Autor sięgał do wierzeń motywów i mitów celtyckich i utworzył piękną heroiczną historię, o bohaterstwie sumieniu i wszelkich innych celtyckich cnotach.


I moje pytanie jest takie, czy ktokolwiek czytał te książki ?


06 mar 2008 1:41:14
Post 
O ile dobrze pamiętam to jest to trylogia , dorwalem 2 pierwsze części ale ostatniej już nigdzie nie mogłem znaleźć. Całkiem niezłe na początku ale im dalej tym gorzej( przynajmniej jak dla mnie). Pamięć mnie już trochę zawodzi bo mineło już parę ładnych lat od momentu kiedy to przeczytałem. :oops:


06 mar 2008 13:19:58
Post 
W Polsce ukazały się tylko Artur i Albion. Trzeciej części nie znalazłem.
Jeżeli chodzi o samą książkę, osobiście nie jest to nic nadzwyczajnego. Typowe, znalazłem się w innym świecie i bardzo szybko się przystosowałem. Trzecią część szukałem bo lubię, kiedy już zaczynam jakiś wieloksiąg, mieć wszystkie części. Teraz, z perspektywy czasu uważam, że dobrze że nie znalazłem ostatniego tomu, bo trochę kasy zaoszczędziłem. Z tej książki po prostu nic nie zapada w pamięć.


06 mar 2008 13:47:25
Post 
kardar napisał(a):
W Polsce ukazały się tylko Artur i Albion. Trzeciej części nie znalazłem.


Chodziło mi o zupełnie inne książki. Pieśń Albionu to trylogia fantastyczna składająca się z Wojny o Raj, Srebrnorękiego i Węzła bez Końca.




Do postu poniżej: Niewiem czy o to ci chodziło,a le ja już te książki mam. i cztytałem. :P


Ostatnio edytowano 07 mar 2008 1:03:04 przez Konto usuniete, łącznie edytowano 1 raz



07 mar 2008 0:49:10
Post 
Nie czytałam jeszcze
Srebrnoręki do kupienia tutaj
http://www.zysk.com.pl/catalog/product_ ... ts_id=1341

Węzeł bez końca
http://merlin.pl/Wezel-bez-konca_Stephe ... 2B45A6.LB1

Wojna o Raj
http://www.zysk.com.pl/catalog/product_ ... ts_id=1333

Zapytam w mojej bibliotece

:D


07 mar 2008 0:54:48
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 13:26:53
Posty: 26
Lokalizacja: Kaszebe
Post 
Witam!
Trylogię wspomnianą wyżej przeczytałem - i bardzo mi się podobała.
Dl amnie był to pierwszy kontakt z mitologia celtycką - tym ciekawszy, że ponoć (nie pamiętam, gdzie tę opinię zasłyszałem) po lekturze widać głęboką znajomość tematu. ZNaczy, się autor przyłożył, co lubię :)
Problematyczna była dla mnie (przez kilka stron) zmiana narratora w którymś z tomów. Natomiast całość - wrażenie jak najbardziej pozytywne.



Pozdrawiam

Edit:
A, jest jeszcze "Saga o Królu Smoków" też bodajże tego autora.

_________________
--
Papa Mooreck

>>Matematyka jest nieubłagana: pożar - zapałki = dziecko<<


17 mar 2008 8:08:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron