Teraz jest 26 kwi 2024 21:20:58




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Philip K. Dick 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2007 17:58:35
Posty: 551
Lokalizacja: from the city
Post Philip K. Dick
Ten oto pan jest autorem wielu książek fantasy/sf (jak kto woli). I do tego świetnych. Kolo z wyobraźnią (i wspomagaczami jej...). W każdej książce stawia na pierwszym człowieka. I wbrew pozorom ma książki trudne i skomplikowane... przynajmniej mi się tak wydaje. A wam?

_________________
Lepiej zabić dziecko w kołysce niż hodować niespełnione żądze.


21 wrz 2007 20:15:57
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Jego autorstwa to tylko Blade Runnera czytałem. Książka ciekaw i przyjemna. Daje trochę do myślenia. Zwłaszcza ciekawy jest ten cytat:

Cytuj:
Elektryczne zwierzęta też mają swoje życie. Bez względu na to jak nędzne.


Książka z pewnością jest dość skomplikowana. Ale mimo to czyta się ją bardzo dobrze.


21 wrz 2007 20:34:53
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2007 17:58:35
Posty: 551
Lokalizacja: from the city
Post 
Dokładnie. W nawet prostej fabule ukrył ciekawą myśl. Marzenia. Postawił dość ciekawe pytanie: jak to jest : skoro człowiek chce być w posiadaniu żywej prawdziwej owcy to czy androidy chcą posiadać taką elektryczną?
Blade Runner jest moją ulubioną książką PKD i pierwszą jaką przeczytałam.

_________________
Lepiej zabić dziecko w kołysce niż hodować niespełnione żądze.


21 wrz 2007 21:16:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 gru 2007 23:02:17
Posty: 379
Lokalizacja: UK
Post 
Obi-One napisał(a):
Jego autorstwa to tylko Blade Runnera czytałem. Książka ciekaw i przyjemna. Daje trochę do myślenia.

Tytuł książki: "Czy androidy śnią o elektrycznych owcach?" Blade Runner to tytuł filmu. W późniejszych wydaniach dodawno Blade Runner przed oryginalnym tytułem by zachęcić tych, co znali film.
Film zdecydowanie uproszczony i w zasadzie tylko jeden wątek z książki.

Ja przeczytałem "Czy androidy..." z niejaką przyjemnością. Ale np. "Trzy stygmaty Palmera Eldritcha" - to książka tak pomieszana, że trudno się czyta. W pewnym momencie bohater dostaje narkotyk i potem to już nie wiedziałem, czy reszta książki to prawda, czy wytwór jego wyobraźni pod wpływem narkotyku.


21 sty 2008 0:12:37
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2007 22:08:44
Posty: 67
Lokalizacja: KÂłomnice - ÂŚlÂąsk
Post 
Mnie bardzo Król Elfów się spodobał, choć to tylko bardzo krótkie opowiadanko...

_________________
Kazimierz Przerwa-Tetmajer

[...]Błogosławiona śmierć, gdy się posiada,
czego się pragnie nad wszystko goręcej,
nim twarz przesytu pojawi się blada,
nim się zażąda i znowu, i więcej...[...]


31 sty 2008 19:35:00
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lut 2008 17:56:46
Posty: 85
Lokalizacja: Z takiego miejsca, którego nie ma
Post 
P.K.Dick był jednym z autorów dzięki którym rozpoczęłam swoją przygodę z literaurę fantastyczną. Jego twórczość pokochałam przede wszystkim za opowiadania. Wspniale napisane, ciekawe, nigdy się nie nudzą. Wracam do nich częściej niż często :) Z powieściami bywało różnie. "Ubik" czy "Czy androidy śnią o elektrycznych owcach?" podobały mi się, ale były też takie, o których zapominałam, gdy tylko odkładałam książkę.

_________________
Ludzie mówią, że życie to jest to, ale ja wolę sobie poczytać.


http://www.larche.org.pl/ - Arka (L’Arche) jest rodziną wspólnot, w których razem żyją i pracują osoby z niepełnosprawnością intelektualną oraz asystenci, którzy na pewien czas lub na stałe decydują się być w Arce.

http://www.stowarzyszenie-razem.org - Dolnośląskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Zepsołem Downa


28 lut 2008 0:03:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 wrz 2007 12:40:38
Posty: 57
Lokalizacja: z nieznanego miasta
Post 
Ja przeczytałem tylko "Człowieka z wysokiego zamku". Książka bardzo mi się spodobała. Mam zamiar przeczytać także inne jego książki. Jako ciekawostkę na temat autora podam, że był przekonany że Stanisław Lem był prowokacją KGB, nawet złożył doniesienie w tej sprawie do FBI. :D

_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Obrazek


01 mar 2008 18:54:43
Zobacz profil WWW
Post 
ostatnio czytalem 'mozemy cie zbudowac' - swietna ksiazka! najlepszy motyw to zrobienie androida nasladujacego prezydenta lincolna. ksiazka jest ogolnie strasznie porabana, ale swietnie sie czyta. i nigdy nie wiesz co cie spotka na nastepnej stronie - zadnej nudy!


02 mar 2008 13:44:06
Użytkownik

Dołączył(a): 03 wrz 2007 20:41:10
Posty: 28
Post 
Liczyłem na to że znajdę wątek o Dicku - to jeden z moich ulubionych autorów SF. Czytając kilka powieści trudno nie zauważyć, że wątki się powtarzają. Był chory psychicznie i jednocześnie genijalny. Książki o których piszecie są faktycznie świetne i należą do klasyki. Na mnie największe wrażenie zrobiło "Pezz ciemne zwierciadło" a ściślej posłowie do tej powieści. Szczerze radzę przeczytać je faktycznie PO przeczytaniu ksiązki. Sama powieść została bardzo ciekawie sfilmowana. Posłowie też zamieszczono w adaptacji filmowej...


03 mar 2008 0:05:53
Zobacz profil
Post 
najlepszą książką Dicka wydaje mi się być własnie 'Trzy stygmaty...'; Ubik znudził, Bladerunner, czy jak kto woli, 'Do androids...' jednak bardziej mi odpowiadały w wersji celuloidowej... 'Stygmaty...' zdają się trącać banalnością w niektórych z pomysłów (wieczność?), ale mają za to ciekawą konstrukcję akcji.


04 mar 2008 16:35:37
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2008 13:14:07
Posty: 15
Post 
P.K. Dick to autor z mojej czołówki. Powieści i opowiadania są świetne. Najbardziej podobał mi sie "Ubik", "Człowiek...", opowiadanie "Pamięć absolutna".
Nie wiem czy zauważyliście, ale jego twórczość była chyba najczęściej ekranizowana, oczywiście z pisarzy SF. Mamy przecież "Blade Runera", "Pamięć absolutna"(w opowiadaniu bohater w ogóle nie opuścił Ziemi), "Zapłata"("Paycheck"), "Raport Mniejszości", "Impostor", "Tajemnica Syriusza", "Przez ciemne zwierciadło" i ostatnio "Next".

Edit.
Właśnie zauważyłem dział ekranizacje :) i widzę że już pisali tych filmach.


05 mar 2008 0:05:20
Zobacz profil
Post 
Mój kolega widząc, że jego ojciec czyta "Ubika" przykleił popielniczkę do stołu. Tato zbladł przerażony nie mogąc jej podnieść. Myślę, że jak go czytałem i długo potem również przyglądałem się uważnie rzeczywistości. Podobno ktoś już zamierza zekranizować tą powieść. Podobno już technologicznie jest możliwe. Ale ja bym wolał, żeby jeszcze trochę poczekano - bo to trudniejsze niż Władca Pierścienia (Z punktu widzenia efektów specjalnych).


09 mar 2008 20:37:53
Post 
Dla mnie Dick był (i jest w sensie mentalnym) twórcą jednym w swoim rodzaju, styl w jakim pisał pozwolę sobie nazwać "psycho-socjal-fantastyka".
Stawiał na pierwszym miejscu człowieka - tu się tylko połowicznie zgodze, raczej roztaczał wokół niego "analize" - był badaczem ludzkiej duszy...


Do książek które wymieniacie dorzuciłbym "Labirynt śmierci", "Dr Futurity", "Inna Ziemia"

pozdrawiam


edit.
czeskie błędy :/


11 mar 2008 15:31:49
Post 
Dick jest mistrzem. Ale czasem dtrasznie porąbanym. "V.A.L.I.S." tego przykładem i nie tylko. Dragi i paranoja to dobra mieszanka dla pisarza:).


12 mar 2008 1:23:12
Post 
Najlepsza moim zdaniem jego powieść to "Człowiek z Wysokiego Zamku". Rzecz dzieje się w okupowanych przez Niemcy i Japonię Stanach Zjednoczonych, po wygranej przez państwa "Osi" II wojnie światowej. A mitycznym, tytułowym "człowiekiem..." jest pisarz, który napisał powieść science-fiction o tym, że Niemcy i Japonia wojnę ... przegrały!
Nawiasem mówiąc po lekturze tego dzieła na poważnie zainteresowałem się chińską księgą przemian I Ching, która odgrywa pewną rolę w powieści Dicka.


12 mar 2008 15:21:06
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron