Teraz jest 29 mar 2024 9:15:32




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Książki SW godne polecenia 
Autor Wiadomość
Post 
Jestem fanem GW i całego Uniwersum od ponad 11 lat -przyznaję rację przedmówcom-książki Trylogii Thrawna są genialne:) W sumie po przeczytaniu "Imperium Kontratakuje" to chyba były moje pierwsze książki z Gwiezdnych Wojen jakie przeczytałem w ogóle:) Tak mnie wciągnęło że do dzisiaj przeczytałem około 50 książek a na półce mam pewnie kolejnych 20 na które niestety nie starcza mi czasu :/ Obecnie jestem w trakcie serii NEJ-"Próby Bohatera" Luceno-nie jest to książka (na razie;) powalająca na kolana jednak na uwagę zasługują bardzo częste odniesienia do wydarzeń poprzedzających NEJ-rzecz niestety niespotykana w takiej skali przy innych tytułach GW...Na uwagę na pewno zasługuje Pakt na Bakurze-książka bardzo niedoceniana a wg. mnie jedna z lepszych:) Największym plusem jest fakt że akcja powieści rozpoczyna się dosłownie chwilę po Bitwie o Endor-jest więc formalnie bezpośrednią kontynuacją VI epizodu i jako taka nie może być przeoczona przez żadnego szanującego się fana GW:) Kolejnym atutem jest agresywna rasa Ssi-ruuk`ów którzy dążą do opanowania Galaktyki a tytułowa planeta Bakura jest tylko pierwszym przystankiem,punktem zaczepienia przed pełną inwazją:) Ssi-ruukowie jako tacy do tej pory(a minęło już wieeele lat odkąd czytałem tą książkę;) są moją ulubioną rasą-Yuuzhanie czy Yevethowie nawet się do nich nie umywają choć ambicje mają podobne ;p No i oczywiście dla wszystkich fanów Imperium-tym razem Rebelia(bo jeszcze nie NR) i Imperialni muszą współpracować by ocalić Galaktykę :D Polecam gorąco! :)

Jestem na tym forum "nowy" ale postaram się udzielać tak często jak to możliwe zwłaszcza w tym wątku by podzielić się wrażeniami i opinią nt. poszczególnych powieści SW:) Hmmm to będzie takzę okazja by przypomnieć sobie to i owo-już naszła mnie ochota by odświeżyć sobie "Pakt na Bakurze" :P


08 lip 2008 2:33:59
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2008 17:30:16
Posty: 80
Lokalizacja: WodzisÂław ÂŚlÂąski
Post 
Również i dla mnie Trylogia Thrawna jest perełką w całej serii SW :wink:
Według mnie godne polecenia są również:
- "Pozagalaktyczny Lot", w którym możemy poznać przyszłego Wielkiego Admirała, a także dowiedzieć się, że sithowie wiedzą już o Przybyszach z Dali,
- "Yoda. Mroczne spotkanie", w której można się dowiedzieć, że nie każdy Jedi jest uosobieniem potęgi, no i
- "Posłuszeństwo", czyli Ręka Imperatora, późniejsza żona mistrza Skywalkera w akcji :wink:


13 lip 2008 22:50:28
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 10 wrz 2007 12:40:38
Posty: 57
Lokalizacja: z nieznanego miasta
Post 
Chciałbym polecić cykl Dziedzictwo Mocy opowiadający o upadku Dartha Cadeusa i o wojnie która ogarnęła galaktykę 10 lat po końcu wojny z Yuuzhanami. Książki napisane przez trójkę autorów trzymają bardzo wysoki poziom.Świetnie opisują one jak wojna rozdziela przyjaciół i rodziny.Bardzo miłym akcentem jest wątek mandaloriański.
Jako ciekawostkę polecam książkę "The rise and fall of Darth Vader" która przedstawia wydarzenia z filmów z perspektywy Vadera.Niestety jest pozycja młodzieżowa, szkoda że nie wydali takiej książki jako pozycji dla dorosłych napisanej na przykład przez Stovera.

_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Obrazek


18 lip 2008 13:28:45
Zobacz profil WWW
Post 
Ja starałem sie czytać książki począwszy od serii Ucznia Jedi którą bardzo lubię i polecam tym którzy jej nie czytali.
wyśmienitą książką jest niewątpliwie Darth Maul łowca z mroku 8) a jeśli ktoś przeczytał książki z serii Uczeń Jedi to polecam brać przykład ze mnie i czytać książki w sposób chronologiczny w zeszłym roku przeczytałem do 1 tomu Komandosów republiki "Bezpośredni Kontakt" a w tym zamierzam skończyć czasy wojen klonów i przejść do Trylogia Hana Solo... :roll:

Edit by Obi: Brak argumentów i offtop. Ostrzeżenie.
Argumenty za przeczytaniem serii Ucznia Jedi autorstwa Davea Wolvertona i Jude Watson, ksiązka przeznaczona głównie dla młodzieży ale ja polecam ją każdemu fanowi świata SW, a to dlatego że przybliża postacie Obi-Wana i Qui-Qon Jinna cała seria trzyma w napięciu do tego stopnia że trudno oderwać się od lektury, za to nie polecam czytać tomu od 8 do 18 ponieważ szkoda oczu sobie niszczyć przed monitorem na angielszczyznę o wiele lepiej to odsłuchać w pliku audio. 8)
Teraz przejdźmy do pozycji Darth Maul łowca z mroku Michaela Reavesa genialna książka, której głównym atutem jest fabuła poznajemy brudne i mroczne zakamarki Coruscant dowiadujemy się co nieco o drodze jedi w edukacji, poznajemy ciekawe opisy myśli bohaterów, jest tylko jeden minus dialogi nie stoją na takim poziomie jak cała reszta niemniej jednak jest to najbardziej godna polecenia książka którą przeczytałem do tej pory z uniwersum SW. powtórzę się jednak za sobą i za innymi userami forum, chcesz poznać dobrze świat Gwiezdnych Wojen czytaj książki chronologicznie, a unikniesz mętliku w głowie :wink:


Ostatnio edytowano 24 lip 2008 12:22:28 przez Konto usuniete, łącznie edytowano 1 raz



23 lip 2008 14:55:56
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2008 11:05:22
Posty: 29
Post 
podobnie jak reszta tutaj zebranych chciałbym polecić "Trylogie Thrawna" Zahna. Ta ksiazka ma fenomenalna fabułę ktora sprawiała ze z wypiekami na twarzy czytałem kolejne strony ,w przypadku Jade chciałem wiedziec o niej co raz wiecej kim ona jest, dlaczego tak nienawidzi Luke`a. Postacie takie jak Mara która uwielbiam :), Karrade no i oczewiścię Trhawn sprawiły ze gwiezdne wojny stały sie jeszcze brwdziej fenomenalne poza tym Zahn fenomenalnie czuje klimat SW. pozycja kultowa.

Chciałbym także jak jeden z przedmowcow polecić Serie Dziedzictwo Mocy. Jest to chyba najbardziej polityczna seria w SW, która sie ukazała. Ma ona fenomanalny klimat postaciami centralnymi są przedewszystkim Ben który w serii jest bardzo ciekawą postacia oraz Jacen i to jak sie zmienia w sitha aby ocalić galaktyke. Seria ma słabsze pozycje np nawałnica i wygnanie (tom 3 i 4) ale za to reszta czesci jest genialna powieśći nr 5 i 8 pisane przez travis to praktycznie arcydzieła szczególnie tom nr 5 - Sacrifice ktory pokazuje wreszczie Mare tajką jaka wszyscy lubimy i kochamy. Akcia w Dziedzictwie rpozkreca sie z tomu na tom a Invincible idealnie cała serie podsumowuje Seria nalezy przeczytac koniecznie ze wzgledu na w.w Jacena i Bena a takze przez to ze zmiania w dobitny sposob universum. w skrócie akcja , klima, pojedynki na najwyższym poziomie.

Obi-One po tym co napisałes o powiesciowej Zemście Sithów z pewnościa ją przeczytam wczesniej nie czytałem powiesci o epizodach ale w tym wypadku mnie zacheciłeś


23 lip 2008 17:18:54
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lip 2008 19:42:30
Posty: 21
Post 
Cześć, fani. Oczywiście polecam Trylogię Thrawna i Duologię Reka Thrawna. Wspaniała akcja, logiczna przemyślana, ciekawe postaci i znakomicie ukazany ogrom galaktyki. Jak to ktoś napisał na Bastionie: "po prostu Zahn".
Poza tym, obowiązkowymi pozycjami sa te napisane przez Jamesa Luceno, zwlaszcza Maska Klamstw. Można powiedzieć, że jest to znakomity polityczny dreszczowiec w realiach Star Wars. Jeśli ktoś lubi intrygi zakocha się z miejsca w tej książce. Labirynt zla też jest niezły.
Seria Dziedzictwo równiez jest warta uwagi, niestety część 3 i 4 są znacznie gorsze od dwóch pierwszych. Jak zwykle w SW mamy przemianę miłego szlachetnego Jedi w Lorda Sithow, co samo w sobie jest ciekawe.
Co do Zemsty Sithów nie zgadzam się z Obi-One. Powiedzialabym, że jest to czysto barokowy przerost formy nad treścią. Na poczatku można się tym zachwycać, później staje się to wręcz śmieszne.
Warto przeczytać Cienie Imperium - książka ma swój klimat, ponadto przybliża nam to co dzialo się pomiędzy Imperium Kontratakuje a Powrotem Jedi.
Jak już ktoś zauważyl, znakomita jest Karen Traviss, ma zwyczaj odchodzenia od postaci filmowych i poszerzania uniwersuum, zwłaszcza kultury Mandalorian.

_________________
Nie należy mówić ludziom "co" mają myśleć, ale raczej "jak" powinni to robić.


24 lip 2008 17:38:59
Zobacz profil
Post 
Nie będę oryginalny, jeśli ja także polecę "Trylogie Thrawna". Poza tym chciałbym polecić jeszcze książki opisujące młodość Anakina Skywalker'a, jego życie jako Jedi aż do przejścia na ciemna stronę... Dodatkowo polecam książki poświęcone Sithom, a w szczególności te opisująca losy Dartha Bene'a, który niejako odtworzył ten zakon po klęsce jaką sami sobie zadali...


27 lip 2008 14:08:17
Post 
Polecam cykl Komandosi Republiki, cykl opowiada o wydarzeniach z czasów Wojen Klonów.
Cykl jest ciekawy głownie dlatego że pani Karen Traviss, autorka cyklu przedstawia misję wykonywane przez komandosów nie jak miało to miejsce wcześniej oczami Jedi tylko z punktu widzenia klonów. Dowiadujemy się jak wyglądało ich szkolenie a także penetrujemy dogłebnie icg psychikę


23 sie 2008 14:24:53
Post 
Ja z Gwiezdnych Wojen prócz książek opartych na filmie to czytałem często polecaną Trylogie Trawna (i sam ją polecam innym) oraz 3 pierwsze tony Ucznia Jedi które są naprawdę super-ekstra-wypas. Pierwszy tom Ucznia Jedi przeczytałem za jednym podejściem, wciągną mnie tak jak prawie żadna inna książka.


05 wrz 2008 7:59:36
Post 
Witam ja polecam oczywiście Trylogię Thrawna. Dulogii niestety nie czytałem. Oprócz tego serie Komandosów Republiki.-bardzo dobre książki wojenne.
Godny uwagi jest jeszcze Labirynt zła świetne wprowadzenie do Epizodu 3 oraz Dark Lord który dokańcza wątki z Zemsty Sithów i przedstawia miesiące dni Vadera w nowym wdzianku, kłopoty z jakimi musiał sobie radzić. Oprócz tego oczywiście Cienie Imperium znakomicie wprowadzające w Powrót Jedi. No i Drogę zagłady historia Bane'a jest na prawdę warta poznania.


05 wrz 2008 18:56:01
Post 
Z książek które przeczytałem a które tyczyły sie STAR WARS mogę polecić Darth Maul Łowca z Mroku - Michael Reaves(fascynująca lektura..która nie kończy się zbyt szczęśliwie dla "dobrej strony") jak i Labirynt Zła - James Luceno(samo nazwisko autora mówi wszystko za siebie)
Jak i całą serię NEJ pomimo tego, że ta seria jest dość nierówna to i tak polecam!!!


07 wrz 2008 12:51:28
Użytkownik

Dołączył(a): 03 cze 2008 8:41:12
Posty: 20
Post 
niedawno rozpocząłem czytanie książek z serii X-Wingi i muszę przyzna że są to świetne książki. początkowo bałem się że mogą mi się nie spodoba, bo nie ma nic o jedi ale w tej chwili jestem przekonany że to się nie ma nic do prawdy. czytałem je z zapartym tchem, walki myśliwców są świetnie opisane jest w nich sporo humoru i pokazują zwykłych pilotów którzy dokonują niemożliwego.
Aktualnie jestem w trakcie czytania tomu V "Eskadra widm".


14 wrz 2008 19:24:27
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwi 2008 15:27:55
Posty: 26
Post 
Ja nie dawno czytałem "Bezpośredni kontakt" i "Potrójne zero" Karen Traviss. Obie opowiadają o przygodach a w zasadzie misjach jakie wykonują sklonowani komandosi republiki. Polecam ją każdemu kto chciałby się dowiedzieć więcej o sklonowanej armi republiki oraz tym którzy chcą troche odpocząc od rycerzy Jedi. W obu pozycjach na głowny plan wysuwają sie czterej komandosi, drużyna Omega, oraz zadania jakie wykonują ku chwale republiki. Dodatkowo możemy się dowiedzieć wielu ciekawych informacji o Mandalorianach (Najsławniejsi to Jango i Boba Fett) ich kultirze i języku. Ksiązki luźno nawiązują do gry Republic Commando(drużyna Delta - główni bohterowie gry występują "Potrójnym Zerze"). Mocną stroną opowiadania są relacje między żołnierzami a nieklonami, oraz więzi jakie sie rodzą pomiędzy członkami zespołu.

W skłąd serii Republic Commando wchodzą równeiż dwa kolejne tomy True Colors i Order 66 które czekają na wydanie w naszym kraju. Ode mnie powiem, że ksiazki jak mało które mnie wciągneły widać, że autorce z łatwością przychodzi pisanie w realich SW (inne jej ksiązki również są świetne) i świetnie sie czuje opisując historie cichych bohaterów Wojny Klonów.

_________________
We are against piracy, please don't attack ships.


16 wrz 2008 16:36:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2008 16:04:48
Posty: 20
Post 
Niedawno wziąłem się za czytanie "Ucznia Jedi" i średnio mi się podoba. Podobały mi się momenty, gdy Qui Gon-Jinn dawał rady młodemu Obi-Wanowi i uczył go jak być dobrym Jedi. Szkoda, że qui Gon został pominięty przez Lucasa w kolejnych częściach filmu. Jednak to nie pobije "Nowej Ery Jedi". Nowi wrogowie nadali trochę świeżości w serię. Szkoda, że było mniej Sithów. Ciekawe są też czasu po NEJ i tysiące lat BBY, o początkach Jedi, Sithów i wszystkiego innego co zapoczątkował Lucas.

Warto też przeczytać książki w czasach Wojen Klonów (szczególnie te końcowe o Czystce Jedi). Są wtedy i Jedi, i Sithowie, i bitwy, i wszystko co ciekawe.

Ogólnie SW najbardziej podobają przedstawione tam czasy, czyli takie jakby średniowiecze przyszłości (np bitwa o Coruscant w trzecim filmie przypominała morskie bitwy piratów; niewolnictwo, arena na geonosis, MIECZE świetlne). Podoba mi się też sama fabuła. Jeszcze nie czytałem książki, gdzie przyszłość jest tak ciekawie opisana.


17 wrz 2008 16:59:57
Zobacz profil
Post 
Do tej pory oglądałam tylko film SW, ale coraz bardziej zaczynam się zbierać ku przeczytaniu książek. W końcu to nie to samo co obejrzenie interpretacji reżysera.

Edit by Rudi: Skoro nie czytałaś to po co piszesz w temacie dotyczącym książek? +1 ost


17 wrz 2008 19:12:23
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: