Teraz jest 29 mar 2024 3:39:50




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Jim Butcher, Akta Harry`ego Dresdena 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 25 wrz 2008 0:32:13
Posty: 24
Lokalizacja: Szczecin/JastrzĂŞbie
Post Jim Butcher, Akta Harry`ego Dresdena
Czy ktoś zna, czy ktoś czytał? Moim skromnym zdaniem świetny i ciekawy cykl, czyta się go lekko i przyjemnie, mimo że jest to dosyć mroczna fanastyka...

Po przeczytaniu pierwszego tomu ("Front burzowy") pognałem pędem do Empiku i zaopatrzyłem się w dalsze części, bo czułem niedosyt i chciałem więcej, więcej i więcej.


28 lis 2008 17:16:18
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 maja 2008 9:10:55
Posty: 35
Post 
Uwielbiam takie książki o magii, gdzie występuję jednocześnie kryminał i humor. 3 ulubione gatunki literackie w jednym miejscu. Mieszanka wybuchowa... :D Polecam osobom, które lubią się odprężyć, zagłębić w trochę inny świat, niż ten w którym żyjemy, by wraz z bohaterem poszukiwać rozwiązania zagadki. Na podstawie książek o Harrym Dresdenie powstał serial http://www.filmweb.pl/f277943/Akta+Dresdena,2007


05 gru 2008 1:23:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2008 9:45:12
Posty: 148
Lokalizacja: Neverland
Post 
Serial nawet widziałam. Sympatyczny zjadacz czasu z paroma świetnymi motywami (jak różdżka w kiju hokejowym itp). Oglądając po raz nie wiem który miałam wrażenie wyraźnego ściągania z Świata Mroku. Nabyłam książki, czekają tradycyjnie na chwilę wolnego czasu (może ktoś tanio odsprzeda?), może zwerfikują to wrażenie.

_________________
some days, some nights
some live, some die
in the way of the samurai
some fight, some bleed
sun up to sun down
the sons of a battlecry


05 gru 2008 8:39:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 wrz 2008 0:32:13
Posty: 24
Lokalizacja: Szczecin/JastrzĂŞbie
Post 
Wow serial nakręcili na tej podstawie?!
Kurcze trzeba będzie zobaczyć cóż też ciekawego udało im się stworzyć na podstawie twórczości Butchera, choć przyznam się że nie spodziewam się cudów, bo ekranizacje książek są, niestety, nader często o wiele słabsze niż wersja pisana.
Do loboirl: nie zwlekaj z czytaniem, książka jest ciekawa, napisana z humorem; idealna na poprawę humoru, która chyba przyda się w tym okresie (listopadowo-grudniowym) każdemu, kiedy aura jest tak przygnębiająca...

_________________
Om.art.pl - ręcznie malowane koszulki dla ludzi wyjątkowych...


05 gru 2008 20:21:14
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 cze 2008 11:18:44
Posty: 17
Post 
Pomimo że najpierw obejrzałem serial a dopiero potem dowiedziałem się o książkach, nie zawiodłem się mroczna fantastyka jest to, co tygryski lubią najbardziej. Książki okazały się wciągające rzadko które tytuły okazują się przyjemną lekturą pomimo znajomości świata z filmu. I muszę się zgodzić z Biby, wspaniałe połączenie wątków detektywistycznych z fantastyką oraz ten humor wyciskający łzy z oczu. Akta Dresdena polecam ludziom którzy poszukują lekkich książek jak i niemających nic przeciw magii.


10 gru 2008 11:51:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 kwi 2009 20:49:42
Posty: 22
Post Re: Jim Butcher, Akta Harry`ego Dresdena
Akta Harr'ego Dresdena są świetne. Chociaż nie obraziłabym się gdyby częściej się Thomas z Białego Dworu pojawiał, nie wiem czemu ale go polubiłam i rozbawił mnie bardzo w czwartej części przed pojedynkiem Harr'ego. Tak w ogóle to te książki świetną konwencję mają. Zagadki i wydarzenia są świetne i wciągające a rozwiązania nieraz potrafią zaskoczyć.


29 kwi 2009 23:35:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2008 9:45:12
Posty: 148
Lokalizacja: Neverland
Post Re: Jim Butcher, Akta Harry`ego Dresdena
A ja stanę okoniem: serial był lepszy, o! ;D Pierwszy tom nie powalił mnie na kolana i nie zmusił do natychmiastowego sięgnięcia po kolejne książki (w sumie to od roku czekają aż je ruszę). Jakoś tak sztywno napisane. Narracja pierwszoosobowa kuleje. Główny bohater nie wzbudza mojej sympatii, a bohaterowie drugoplanowi są tak sztuczni, że krasnale ogrodowe wychodzą na ich tle na żywotne stworzonka. Serial miał jakiś humor, fajne efekty i spójną fabułę, w książce wszystko jest jakieś takie proste. Może jak nie będę miała nic do czytania sięgnę w akcie desperacji po kolejne części.

_________________
some days, some nights
some live, some die
in the way of the samurai
some fight, some bleed
sun up to sun down
the sons of a battlecry


28 cze 2009 15:14:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2008 13:26:17
Posty: 128
Post Re: Jim Butcher, Akta Harry`ego Dresdena
Obejrzałam kilka odcinków serialu i sięgnałem po książkę. Niestety serial mocno spłyca całą intrygę- cóż takie prawa seriali. Ksiązki uważam za znacznie lepsze. I takie fantasy wwe wspólczesnym świecie daje nieco odsapnąć po całych cyklach poświęconych wampirom i innym stworom. Jak seria filmów " Underworld...", " Buffy...", " Angel", " True Blood" i opowieści Stephanie Mayer. Dla mnie to juz był przesyt. Wreszcie ludzie mają swoje miejsce na tym świecie :D Oczywiście nie jest to literatura najwyższych lotów, aczkolwiek intryga przywodzi mi na myśl książki Jeffreya Deavera. Jest dobrze poprowadzona, i ma ostre zakręty !!!


02 lip 2009 8:58:31
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2008 13:26:26
Posty: 112
eCzytnik: Kindle3
Post Re: Jim Butcher, Akta Harry`ego Dresdena
lobogirl - a ja się z Toba nie zgodzę. widziałem serial i mnie rozczarował. IMHO książka jest dużo lepsza, serial wiele rzeczy spłycił i uprościł.
Nie chcę się wypowiadać na temat pierwszego tomu ale polecam czytanie nastepnych - aoutor się rozkręca i humoru tez czasami nie brakuje.
Nie jestem pewien jak to wygląda w przekładzie ale w oryginale akcja się rozkreca z tomu na tom i bynajmniej fabuła nie jest tak prosta jak w serialu...

_________________
------------------------------------
Sa souvraya niende missain ye
------------------------------------


07 gru 2009 17:45:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 maja 2008 19:02:16
Posty: 43
Post Re: Jim Butcher, Akta Harry`ego Dresdena
Szkoda tylko że zaprzestano tłumaczenia książek gdy fabuła zaczęła wreszcie się ładnie rozkręcać - a serial choć sprawny nie dorównuje książkom, co było do przewidzenia, nie ma też w nim żadnych wątków które czynią powieści tak wciągającymi , zresztą stracił oglądalność i dostał cancela


08 gru 2009 2:36:40
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2008 13:26:26
Posty: 112
eCzytnik: Kindle3
Post Re: Jim Butcher, Akta Harry`ego Dresdena
anrew napisał(a):
Szkoda tylko że zaprzestano tłumaczenia książek gdy fabuła zaczęła wreszcie się ładnie rozkręcać


to fakt - ale na szczęście nie trzeba byc bardzo zaawansowanym anglista żeby przebrnąć przez resztę tomów ;)

_________________
------------------------------------
Sa souvraya niende missain ye
------------------------------------


10 gru 2009 13:18:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron