Teraz jest 24 kwi 2024 0:33:05




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
jetBook Color - recenzja 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 18 paź 2009 21:55:04
Posty: 167
eCzytnik: tablet
Post Re: jetBook Color - recenzja
RobertP napisał(a):
Nie usypia samoczynnie przy braku aktywności?
Usypia. Podejrzewam błąd w oprogramowaniu. Zauważyłem, że gdy zmienię stronę to mała niebieska dioda po chwili gaśnie. Natomiast jeśli sprawdzę poziom baterii poprzez tapnięcie stylusem na ekranie to dioda nie gaśnie. Chyba jednego dnia ostatnią moją czynnością było właśnie sprawdzenie poziomu baterii i wtedy to poleciała przez noc z 70 do 20%. Ale to na razie tylko moje nieoficjalne domysły. Postaram się tym razem patrzeć zawsze na diodę, zobaczymy czy coś się zmieni jeśli chodzi o czas działania.


02 mar 2012 16:56:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 paź 2009 21:55:04
Posty: 167
eCzytnik: tablet
Post Re: jetBook Color - recenzja
Jeden z forumowiczów poprosił mnie o przetestowanie czterech pdf-ów. Jeden z nich miał 113 MB i sam byłem ciekaw jak długo będzie się otwierał, ale jetbook miło mnie zaskoczył czasem poniżej 10 sekund (gdzieś czytałem w recenzjach, że ktoś narzekał właśnie na czas otwierania pdf-ów).

Efekty testu zamieszczam poniżej. Niestety zdjęcia były robione przy sztucznym świetle tak więc są szumy i odblaski.

Mały tekst na pierwszym zdjęciu da się odczytać jednak czcionka jest daleka od ideału. Trochę mnie to zaskoczyło, być może jest to kwestia kroju czcionki, bo wydaje mi się, że widziałem już na tym czytniku mniejszy tekst w lepszej jakości.

Uwaga: wysokie rozdzielczości!

Obrazek 1
Obrazek 2
Obrazek 3
Obrazek 4


02 mar 2012 19:20:11
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: jetBook Color - recenzja
Ciemność, widzę ciemność, ale rozdzielczość przepiękna....

A czas otwierania - teoretycznie skany (a 113MB to pewnie skan) powinny się szybciej otwierać, no chyba że próbuje za dużo załadować do pamięci...

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


02 mar 2012 21:24:14
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 paź 2009 21:55:04
Posty: 167
eCzytnik: tablet
Post Re: jetBook Color - recenzja
Nie skan. Zwykły pdf ale na każdej stronie więcej grafiki niż tekstu.


02 mar 2012 22:54:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2012 11:05:00
Posty: 3
Post Re: jetBook Color - recenzja
Rozdzielczość świetna, to prawda, ale ekran, niestety, strasznie ciemny. Do czytania zwykłych technicznych ebooków chyba jednak lepiej wybrać coś czarno białego? Miałem chrapkę na tego kolorowego jetBooka, ale chyba wybiorę Boox'a M92.


02 mar 2012 23:22:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 paź 2009 21:55:04
Posty: 167
eCzytnik: tablet
Post Re: jetBook Color - recenzja
Pamiętam, że jak używałem irexa w lecie, na balkonie, w pełnym świetle słonecznym to raził mnie bielą ekranu. Ten by się do takich warunków dużo lepiej nadawał, ale ta nieszczęsna ramka... :^ Jak nie będzie na niego pokrowca to chyba sam sobie uszyję, albo przemaluję.

Na razie ten czytnik ma dwie wady. Słabe oprogramowanie i ciemny ekran. Jest szansa, że ta pierwsza za jakiś czas zniknie. Z drugą trzeba będzie żyć. O czytaniu w pochmurny dzień po ciemnej stronie... pokoju można zapomnieć. Generalnie będzie to kwestia stworzenia sobie odpowiednich warunków. Jeśli ktoś, tak jak ja, czyta głównie w domu to włączenie sobie w pochmurny dzień lampki albo usadowienie się koło okna nie powinno być aż takim problemem.


03 mar 2012 0:01:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: jetBook Color - recenzja
Jak na wydane dwa kafle to ten czytnik trochę za dużo generuje problemów.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


03 mar 2012 9:02:54
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 gru 2011 12:08:02
Posty: 27
eCzytnik: Onyx BOOX M92B
Post Re: jetBook Color - recenzja
qrzysztof - Czy robiłeś już update swojego czytnika: http://jetbook.net/update ?
Na stronie producent pisze, że m.in dodali możliwość robienia ręcznych notatek piórkiem w dokumentach.
Zakładam, że przeglądarka WWW dojdzie w update'cie zapowiedzianym na początek kwietnia.
Czy wszystko, o czym pisze producent, rzeczywiście się pojawiło? Jak oceniasz wprowadzone zmiany?


05 mar 2012 19:31:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 paź 2009 21:55:04
Posty: 167
eCzytnik: tablet
Post Re: jetBook Color - recenzja
Mam już nowy soft. Pierwsze wrażenia pozytywne. Jutro opiszę szczegółowo.


05 mar 2012 23:13:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 paź 2009 21:55:04
Posty: 167
eCzytnik: tablet
Post Re: jetBook Color - recenzja
Nie miałem jeszcze czasu kompleksowo przejrzeć i ocenić wszystkich zmian po wgraniu nowego firmware, opiszę więc tylko to co na razie zauważyłem.

  • Powidoki nadal są - odnoszę wrażenie, że mniejsze (ale nie wiem czy to nie autosugestia).
  • Pojawiło się parę nowych języków, niestety nie ma wśród nich polskiego.
  • Opisywany przeze mnie bug z niegasnącą diodą przy sprawdzaniu poziomu baterii został usunięty.
  • Opcja zaznaczania słów już działa (wcześniej nie działała). Można usłyszeć wymowę słowa (nagranie dobrej jakości, ale trochę przerywa jak odtwarza, co daje nieciekawy efekt). Można sobie przetłumaczyć w słowniku (ale na rosyjski, więc mało mi to potrzebne).
  • Pojawiła się możliwość robienia notatek w plikach. Każdorazowo, po otwarciu dokumentu trzeba przejść do trybu rysowania (przycisk menu a potem 2 tapnięcia na ekranie - być może da się szybciej, ale na razie jeszcze tego nie odkryłem). Pisanie wypada moim zdaniem dość dobrze, jest w miarę płynne. Na irexie było co prawda nieco szybsze, ale trzeba zaznaczyć, że zarówno irex, duży pocketbook jak i boox M90 w pierwszych wersjach firmware rysowanie miały wręcz tragiczne. Tu nie jest źle.

A oto krótki filmik pokazujący odręczne notatki na dokumencie (opcji eksportu notatek na razie nie zauważyłem):



Ostatnio edytowano 06 mar 2012 22:04:50 przez Mori, łącznie edytowano 1 raz

Wystarczy ID filmu z YT



06 mar 2012 22:04:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 paź 2009 21:55:04
Posty: 167
eCzytnik: tablet
Post Re: jetBook Color - recenzja
Przy czytaniu PDF-ów pojawiła się opcja reflow. Działa w miarę dopóki w grę wchodzi tekst. Tabelki się rozjeżdżają, obrazki znikają - ale podobnie było w irexie. Opcje powiększenia nie uległy zmianie, cały czas brakuje "selection zoom" czy zwykłego obcięcia marignesów.

Wątpię by to kogoś zainteresowało ale odnotowuję fakt, że "Class & Homework" w menu już działa. Są tam dwie książki do nauki angielskiego dla... Rosjan.

A teraz niespodzianka. Zagadka szarego ekranu rozszyfrowana.


08 mar 2012 20:12:34
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: jetBook Color - recenzja
Vroo napisał(a):
Ciemność, widzę ciemność, ale rozdzielczość przepiękna...
Fakt.
Trzeba też pamiętać przy oglądaniu zdjęć porównawczych, że irex posiada ekran e-ink Vizplex pierwszej generacji, czyli kontrast w granicach 6:1 lub 7:1, podczas gdy współczesne Pearle mają 10:1 a w nowszych seriach mówi się o 12:1.

_________________
W Obrazek też ;)


11 mar 2012 22:40:58
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 paź 2009 21:55:04
Posty: 167
eCzytnik: tablet
Post Re: jetBook Color - recenzja
Moim zdaniem cena zapłacona za kolor (ciemny ekran) jest jednak w przypadku tego urządzenia zbyt wysoka. Fajnie by było gdyby urządzenie było też w wersji czarno-białej, albo gdyby była możliwość przejścia w taki tryb. Ekran byłby bielutki bez tych czerwonych, zielonych i niebieskich punkcików.

Muszę jeszcze porobić zdjęcia kolorowego obrazka w powiększeniu. Bo ciekawi mnie jak w tym układzie są uzyskiwane kolory. Czyżby było tak, że przynajmniej jeden z tych "subpikseli" musi się zawsze świecić i nie da się ich wszystkich wyłączyć? W modelu RGB czerwony + zielony + niebieski daje biały, ale to jest jakieś pseudo RGB, bo po pierwsze "subpiksele" nie nakładają się na siebie, a po drugie mają chyba tylko 8 stanów, a resztę załatwiają odcienie szarości.


12 mar 2012 0:02:06
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: jetBook Color - recenzja
Czy to nie jest szachrajstwo w stylu pentile?

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


12 mar 2012 11:26:06
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 cze 2010 12:08:10
Posty: 126
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2, Onyx Boox M92
Post Re: jetBook Color - recenzja
Tu jest trochę zdjęć w zbliżeniu różnych kolorów na jetbooku Color:
http://www.mobileread.com/forums/showth ... p?t=170210

Nie wiem, czy to takie oszustwo, bo w sumie kolorowe LCD też są takim "oszustwem" tylko tam subpiksel świeci, więc może zupełnie zdominować wygaszone sąsiednie. W Tritonie nie ma tego luksusu, więc kolor jest bardzo przygaszony. Blisko ideału - tu już całkiem fantazjuję - mogłyby być kuleczki zabarwione np. na 6 kolorów i z w pełni kontrolowalną orientacją. Wtedy czerwony to byłoby jakieś 80 % powierzchni zajęte przez czerwoną farbę, a nie 25 %.


12 mar 2012 20:09:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron