Teraz jest 29 mar 2024 11:20:52




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Problem z czytnikiem 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2010 20:49:50
Posty: 7
eCzytnik: Kindle 3
Post Problem z czytnikiem
Mój czytnik od momentu zakupu na targach w zeszłym tyg. często się wiesza. Raz chyba po odłączeniu od komputera a najczęściej przy zmianie stron (dioda nie miga, nie reaguje na nic). Ostatnio też wgrałem pdf'y - slajdy z wykladów tekst i czasem jakies strzalki itp. Niestety często mi wywala przy zmianie strony do menu. Teraz pytanie czy ja coś robię źle czy to wina urządzenia? Czekać na nowy firmware, który możę coś poprawi czy oddać do reklamacji?


21 maja 2010 0:47:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 maja 2010 8:05:11
Posty: 19
eCzytnik: eClicto
Post Re: Problem z czytnikiem
Niestety czytnik ma bardzo niestabilne oprogramowanie co widać zwłaszcza po eksperymentach z dużymi plikami. Trzeba czekać na nowy firmware. Ktoś na forum napisał, że chwalili się na targach publikacją nowego firmware w tym tygodniu.
Zawsze można zgłosić niezgodność czytnika z cechami opisywanymi w instrukcji, ale ja bym zaczekał.
Mam czytnik tydzień i na razie niestety przycisk reset jest moim przyjacielem ;)


21 maja 2010 8:09:50
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Problem z czytnikiem
Ale to się Wam dzieje, jak rozumiem, przy dużych PDFach, tak? Bo mnie owszem, parę razy się zawiesił, ale to było właśnie parę razy, a nie tak, by działo się to często.

Niemniej ja swoje treści, jeśli czytam, konwertuję do ePUBa. Próbowaliście tak?

Co do odłączania od komputera - sprawdźcie, czy przed podłączeniem wyszliście do głównego menu + odmontujcie sprzęt pod Windowsem (jest nawet taki ładny przycisk do tego w calibre) -- to zwiększy szanse tego, iż eClicto nie będzie wymagało resetu.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


21 maja 2010 8:12:59
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 maja 2010 8:05:11
Posty: 19
eCzytnik: eClicto
Post Re: Problem z czytnikiem
Niestety ePub ma wiele wad, zwłaszcza gdy czytam teksty techniczne gdzie formatowanie ma znaczenie.
Calibre w przypadku takich książek wymaga ode mnie jeszcze ręcznych poprawek a i tak nie jest za dobrze.
Odkryłem, że przeformatowanie pdf i zapis bez kompresji znacząco przyspiesza obsługę takiech plikow w czytniku.


21 maja 2010 8:21:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 maja 2010 13:46:17
Posty: 7
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Problem z czytnikiem
Ja też mam czytnik od tygodnia, ale nie zauważyłem żeby się jakoś często wieszał(ok 1 raz dziennie, czyli nie tak źle jak niektórzy piszą). Najczęściej jest to przy dużych plikach(pdf, epub). Jeżeli chodzi o pdf to kiepsko działa na skanach więc może w tym jest u ciebie problem.


21 maja 2010 8:23:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 maja 2010 8:05:11
Posty: 19
eCzytnik: eClicto
Post Re: Problem z czytnikiem
Bardzo dużo czasu poświęciłem, żeby opracować skuteczną metodę przygotowania plików na czytnik. W trakcie eksperymentów czytnik wieszał się co chwilę, ale masz rację - głównie duże pliki, skanów nie używałem.


21 maja 2010 8:27:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: Problem z czytnikiem
Przy dużych PDF-ach miałem wrażenie, że czytnikowi po prostu brakuje pamięci i wtedy się wiesza lub wraca do menu.

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


21 maja 2010 9:35:31
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 maja 2010 8:05:11
Posty: 19
eCzytnik: eClicto
Post Re: Problem z czytnikiem
Wydaje mi się, że chodzi o pamięć wykorzystywaną przy rozpakowywaniu spakowanej treści z PDF'a (cache?). PDF'y bez kompresji są otwierane natychmiast (no 4 sekundy :) ) mimo, że są większe.


21 maja 2010 10:08:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2010 20:49:50
Posty: 7
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Problem z czytnikiem
W moim przypadku to pdf to małe pliki < 2 Mb a więc nic wielkiego, do tego są to slajdy po konwersji ppt -> pdf a więc żadne skany. Nie powinno być to duże obciążenie zwłaszcza że sprawdzałem i otwiera gazety w formacie pdf mające ok 50 Mb. Problemem jest to że przy tak małych plikach często przy zmianie stron wychodzi do menu :(
Co do epub to też się trochę namęczyłem żeby wypracować system zmiany plików żeby nie wywalało błąd renderowania dokumentu, ale teraz jest wszystko ok z renderowaniem jednak zdarza mu się czasem zawiesić. Może to coś z baterią - w jakiejś recenzji czytałem że przy 1 kresce mu się często wieszał. Nie mniej jednak, jest to denerwujące, a nie chce jakoś się rozstawać z czytnikiem bo strasznie się do niego przyzwyczaiłem :) Liczę że nowy firmware to załatwi.
A odmontowanie to tak jak Mori pisze - na razie była do sprawa jednorazowa ale w kontekście tych wszystkich błędów to sporo.

Dzięki za pomoc


21 maja 2010 13:05:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 maja 2010 8:05:11
Posty: 19
eCzytnik: eClicto
Post Re: Problem z czytnikiem
@kurczan - pochwal się - jaki jest Twój sposób na ePub?


21 maja 2010 17:49:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 maja 2010 22:36:12
Posty: 10
eCzytnik: eClicto
Post Re: Problem z czytnikiem
U mnie wiesza się za każdym razem po podłączeniu do komputera(więc lepiej od razu zrestartować), do tego zawiesił się 2 razy przy czytaniu epuba w ciągu 300 stron.


22 maja 2010 14:02:38
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Problem z czytnikiem
krzat napisał(a):
U mnie wiesza się za każdym razem po podłączeniu do komputera(więc lepiej od razu zrestartować)

Przed podłączeniem wychodzisz do głównego menu, przed odłączeniem odmontowujesz sprzęt w systemie?

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


22 maja 2010 14:28:39
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 maja 2010 8:05:11
Posty: 19
eCzytnik: eClicto
Post Re: Problem z czytnikiem
Spróbuj przed podłączeniem wejść do głównego menu czytnika.


22 maja 2010 15:12:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: