Teraz jest 28 mar 2024 23:36:21




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
eClicto DRM złamane 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 15 cze 2013 21:31:06
Posty: 1
eCzytnik: nie eClicto
Post eClicto DRM złamane
Witam,
udało mi się złamać DRM eClicto. Było to wręcz za proste. Głównym impulsem było nieudostępnienie przez Kolportera kodu źródłowego kernela Linuksa. Androidowy czytnik korzysta też z FBreadera i kilku innych bibliotek/programów open source, ale nie sprawdzałem dokładnie na jakiej licencji są one dostępne i czy jest ona łamana.

Jak wiadomo eClicto wydało aplikację na Androida, a ten używa, jak wiadomo. Javy. Assembly Javy, a właściwie Dalvika , czyli maszyny wirtulanej Androida jest baardzo wysoko-poziomowy dlatego reverse engeenering był prosty. Do zdjęcia DRM-u wymagane jest podanie kilku informacji, jak id telefonu, id androida i jeszcze kilku innych wygenerowanych losowo przez eClicto. Szczegóły znajdziecie w pliku HardwareKey.java, gdyż tam trzeba uzupełnić brakujące dane.

Pracowałem też nad złamaniem DRM-u Managera eClicto (Android używa plików z rozszerzeniem ECA, są to archiwa zip z zaszyfrowanym epubem, a eClicto używa plików EDM), ale zrezygnowałem gdy się okazało, że EDM to zaszyfrowane PDF-y... Ten badziewny manager nawet nie potrafi otworzyć epuba ;) Jeżeli to kogoś interesuje został napisany w Delphi (kiedyś, wiele lat temu czytałem, że Delphi używają jeszcze tylko cyberprzestępcy w Rosji do pisania malware'u ;P). Kod zdejmujący DRM nie jest zbyt piękny, gdyż nie lubię Javy. Bez problemu można go przerobić na apkę dla Androida, która będzie w 100% zautomatyzowana i nie będzie wymagała ingerencji użytkownika. Zapomniałem napisać w komentarzach w pliku HardwareKey.java co to za plik eClicto.xml. Otóż, jest to plik z zapisanymi preferencjami użytkownika, znajduje się on na telefonie, w folderze, zdaje się, shared_prefs, czy podobnym. Łatwo go znaleźć po nazwie. Życzę udanej lektury na ulubionym czytniku/urządzeniu (i mam nadzieję, że nie jest to badziewne eClicto).

Odnośnik do kodu: http://multiupload.biz/1ykq4i5hor5b/src ... z.zip.html.

Jeszcze na dowód, że rzeczywiście udało mi się zdjąć DRM, screenshot otworzonego darmowego epuba z eClicto, Badanie procesu czegośtam.

Obrazek


15 cze 2013 22:09:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: