Teraz jest 16 kwi 2024 18:28:42




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
clicto i pdf 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 15 maja 2010 10:27:01
Posty: 4
Post clicto i pdf
Przymierzam sie do zakupu eclicto ale obawiam sie, ze nie wykorzystam go dobrze do mojej glownej aktywnosci czytelniczej - lektury artykulow skladanych dwukolumnowo. Jaka jest latwosc uploadowania/konwertowania/czytania pdf-ow naukowych? Np. takich jak ten http://www.people.hbs.edu/mnorton/frost ... ariely.pdf

Z gory dziekuje za wszelkie opinie.

Pozdrawiam,
Michal


15 maja 2010 10:29:28
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 maja 2010 10:34:30
Posty: 16
Post Re: clicto i pdf
Z tego co widziałem będzie raczej kiepsko - PDFy ładują się długo, przewracają też stosunkowo długo, powiększanie niby jest ale nie za bardzo nadaje się do czytania (przewijam stronę na dół, zmieniam na następną i dalej jestem na dole), reflow nie istnieje.

Opieram jednak to wszystko o kilka minut jakie spędziłem z czytnikiem na Targach Książki, tak że poczekaj na kogoś kto go posiada.


15 maja 2010 10:37:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 maja 2010 8:42:25
Posty: 1
Post Re: clicto i pdf
Witam

Dołączam się do pytania, głównie chciałbym korzystać z czytnika przy czytaniu dokumentacji technicznej, manuali itd wszystko niestety w pdf. Od dobrej obsługi tego formatu uzależniam w sumie zakup czytnika, cena w chwili obecnej jest naprawdę fajna :)

Pozdrawiam.


18 maja 2010 8:47:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 maja 2010 10:30:38
Posty: 1
Post Re: clicto i pdf
Dołączam się do pytania. Być może istnieje sposób konwersji pdf-ów np. do e-pub, który umożliwia wygodne przeglądanie? Czy oglądanie pdf-ów na eClicto wiąże się z aż taką niewygodą?


18 maja 2010 10:33:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: clicto i pdf
omiot napisał(a):
Dołączam się do pytania, głównie chciałbym korzystać z czytnika przy czytaniu dokumentacji technicznej, manuali itd wszystko niestety w pdf. Od dobrej obsługi tego formatu uzależniam w sumie zakup czytnika, cena w chwili obecnej jest naprawdę fajna :)


Osobiście odradzam. Bardziej skomplikowane PDF-y to była zawsze loteria na eClicto, lubił się wywalać albo przewracał strony dwie minuty (dosłownie, mierzyłem, na takich gdzie np. tło jest obrazkiem). Można wprawdzie przeglądać PDF A4 i jako tako poruszać się na stronie, ale jest to bardzo niewygodne.
Nawet na moim Bebooku Neo nie jest to jakoś arcywygodne, chociaż da się całkiem dobrze dzięki rysikowi i dobrym opcjom zoomowania - i jego bym prędzej polecił do PDF-ów A4, tyle że cena znacznie wyższa.
Wyjście? Poczekać do końca roku, może potanieją inne czytniki albo pojawi się jakiś tańszy 9-10 cali.

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


18 maja 2010 12:03:00
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: