Teraz jest 28 mar 2024 11:04:28




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Problemy natury estetycznej 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 13 mar 2011 18:30:12
Posty: 30
Lokalizacja: Dobroń
eCzytnik: kindle 3 WiFi, Kindle Paperwhite II
Post Problemy natury estetycznej
Dostałem od Mikołaja nowego Kundelka i zacząłem przekonwertowywać swoja bibliotekę pod KPW. Podstawowy problem mam z wielkością czcionki. Każdy tekst mam zapisany w .odt i po konwersji dopiero trzecia od końca wielkość czcionki (w czytniku) nadaje się do czytania. Zwiększanie wielkości czcionki podczas konwersji nic nie daje.
Kolejny problem to ustawienie tekstu. W .odt mam pięknie poustawiane style strony tytułowej, każdy rozdział od nowej strony z ładnymi tytułami (style). Co z tego kiedy po konwersji tytuł mam rozbity na trzech stronach, a żaden rozdział nie zaczyna się od nowej strony. Zdaję sobie sprawę, że chodzi tu o ustawienia CALIBRE i tu pojawia się problem. W CALIBRE potrafię jedynie ustawić formaty i nacisnąć "konwertuj".
Pomocy!! :oops:


05 sty 2014 21:13:10
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2008 9:17:37
Posty: 66
eCzytnik: Kindle
Post Re: Problemy natury estetycznej
Astes. Podaję kilka propozycji rozwiązania Twoich problemów. Sam używam OO, więc konwersji na mobi dokonuję głównie z formatu odt. Może masz wpisaną w stylu tekstu (w pliku odt) inną wielkość czcionki, niż 12pt? Albo podałeś jakąś niestandardową w zakładce 'Wygląd' przy konwersji w Calibre?

A z ustawieniami tekstu:
- style rozdziałów - Jeśli masz ostylowane w tekście jako nagłówki (H1, H2, itp.), to sprawdź, czy przy konwersji w Calibre masz wymazane 'wykryj rozdziały' w zakładce 'Wykrywanie struktury';
- rozdziały będą się zaczynały od nowej strony, gdy będzie to zaznaczone w stylu akapitowym, a nie przez ręczne przeniesienie, np. za pomocą Entrów;
- poza tym, jak zauważyłem, w ustawieniach stylu, w odstępach akapitowych (powyżej/poniżej akapitu) nie można pozostawić wartości 0 (zero), gdyż wtedy Calibre automatycznie daje odstęp przy konwersji. Ja to omijam wpisując wartości 0,01 cm.

Proponuję Ci więc sprawdzenie samego pliku odt, przed wrzuceniem go do Calibre. Możesz też udostępnić gdzieś próbkę takiego pliku odt, który sprawia problemy, a zobaczymy, co w trawie piszczy.


10 mar 2014 15:56:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron