Teraz jest 29 mar 2024 11:47:19




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Plugin Wolnych Lektur do Calibre 
Autor Wiadomość
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Plugin Wolnych Lektur do Calibre
Mam pomysł jak w tytule, ale na razie się nie da z przyczyn technicznych...
Dla niezorientowanych: chodzi o możliwość bezpłatnego pobierania utworów ze strony wolnelektury.pl z poziomu wyszukiwarki ebooków która pojawia się w wersji 0.8.0.

Napisałem takie coś:

Cytuj:
Witam!

W ostatniej wersji popularnego programu do zarządzania kolekcją ebooków Calibre pojawiła się możliwość wyszukiwania i pobierania książek z internetu. Program korzysta z pluginów które umożliwiają interakcję ze stronami www na których można bezpłatnie pobrać lub kupić ebooki.

Mam zamiar dodać możliwość pobierania ebooków w języku polskim pisząc pluginy do obsługi polskich stron. Na razie napisałem już testową wersję pluginu dla nexto.pl i chciałbym także napisać plugin do obsługi strony wolnelektury.pl, jednak na przeszkodzie stoi brak dającej się użyć wyszukiwarki. Ta korzystająca z javascriptu niestety nie nadaje się do wykorzystania w tym celu.

Jeśli są państwo zainteresowani, proszę o kontakt.


a autoresponder na to:
Cytuj:
Dziękujemy za zgłoszenie uwag do serwisu Wolne Lektury.
Sugestia została przekazana koordynatorce projektu.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


12 maja 2011 17:03:37
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Plugin Wolnych Lektur do Calibre
A poprzez
Kod:
http://www.wolnelektury.pl/katalog/szukaj/?q=<tu_wstaw_zapytanie>&tags=
próbowałeś?

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


12 maja 2011 20:13:54
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Plugin Wolnych Lektur do Calibre
Mori napisał(a):
A poprzez
Kod:
http://www.wolnelektury.pl/katalog/szukaj/?q=<tu_wstaw_zapytanie>&tags=
próbowałeś?

Oczywiście. Ta ich wyszukiwarka jest tak "sprytna", że od razu otwiera pierwszą rzecz, która się nawinie. Wpisujesz Mickiewicz i masz "Miłosz Biedrzycki, *** (Dobry wieczór, nazywam się Mickiewicz...)".
Potrzebuję listy pasujących utworów.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


12 maja 2011 21:15:49
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Plugin Wolnych Lektur do Calibre
Odpisali
Cytuj:
Witam. Oczywiście, jesteśmy zainteresowani. :)

Obecnie Wolne Lektury oferują wyszukiwanie pod adresami (por.
http://www.wolnelektury.pl/static/opensearch.xml):


http://www.wolnelektury.pl/katalog/szukaj?q={searchTerms}
(wykorzystywane przez wyszukiwarkę na stronie i opensearch np. dla Firefoksa)

http://www.wolnelektury.pl/katalog/jtag ... t=1&amp;q={searchTerms}
(w formacie JSON, wykorzystywane jako podpowiedzi opensearch np. dla Firefoksa)

http://www.wolnelektury.pl/opds/search/?q={searchTerms}
(tylko tytuły jako ATOM, na potrzeby katalogu w OPDS)


Jeśli Calibre używa innego protokołu, prosiłbym o jakiś odnośnik z opisem.


Dziękuję za kontakt i pozdrawiam,

--
(tu stopka - przyp. t3d)


Muszę to teraz przetrawić :P

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


13 maja 2011 10:06:41
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Plugin Wolnych Lektur do Calibre
Dla Mickiewicza dalej jest tylko ten Miłosz :P Swoją drogą, dla mnie osobiście ATOM najbardziej czytelny - jest chyba coś do XMLa w Pythonie (nie wiem, jak w C.), więc powinieneś móc sobie latać po drzewie ładnie.

EDIT:
Gorzej, że albo ja coś robię źle, albo to wyszukuje tylko wśród tytułów, patrz:
- http://www.wolnelektury.pl/opds/search/?q=Norwid
- http://www.wolnelektury.pl/katalog/auto ... il-norwid/

To już do wyszukiwania autora wolałbym użyć Google z zapytaniem w stylu:
Kod:
<autor> inurl:wolnelektury.pl/katalog/autor

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


13 maja 2011 10:24:09
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Plugin Wolnych Lektur do Calibre
Mori napisał(a):
Dla Mickiewicza dalej jest tylko ten Miłosz :P Swoją drogą, dla mnie osobiście ATOM najbardziej czytelny - jest chyba coś do XMLa w Pythonie (nie wiem, jak w C.), więc powinieneś móc sobie latać po drzewie ładnie.

EDIT:
Gorzej, że albo ja coś robię źle, albo to wyszukuje tylko wśród tytułów, patrz:
- http://www.wolnelektury.pl/opds/search/?q=Norwid
- http://www.wolnelektury.pl/katalog/auto ... il-norwid/

To już do wyszukiwania autora wolałbym użyć Google z zapytaniem w stylu:
Kod:
<autor> inurl:wolnelektury.pl/katalog/autor

Tylko że Calibre nie odróżnia przeszukiwania po autorze od przeszukiwania po tytule. No i wyniki z wyszukiwarki są od razu linkami do epubów, a przydałaby się strona utworu, żeby ją przeczesać pod kątem dostępnych formatów etc.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


13 maja 2011 10:32:27
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Plugin Wolnych Lektur do Calibre
Dlatego strategia IMO taka:
- ATOM + parsowanie (tam masz linki do stron eBooków, więc formaty są);
- Google - i szukanie w wynikach strony o adresie http://www.wolnelektury.pl/katalog/autor/[~/]*<tu nasza szukana fraza>[~/]*/ -- wtedy wiemy, że to też może być nazwisko, przechodzimy na daną stronę (autora) i listujemy jego eBooki (a skoro wyżej już było parsowanie strony pod kątem formatów, to każdy wynik ze strony autora też przez nią przepuszczamy).

Potem listy się merguje (C. zdaje się nawet duplikaty wykrywa i filtruje) i wyrzuca userowi.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


13 maja 2011 10:39:51
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2011 13:16:33
Posty: 2
eCzytnik: Wolne Lektury
Post Re: Plugin Wolnych Lektur do Calibre
Cześć! Jestem głównym programistą Wolnych Lektur, więc jestem tutaj bezpośrednio zainteresowany. :)

Cytuj:
Ta ich wyszukiwarka jest tak "sprytna", że od razu otwiera pierwszą rzecz, która się nawinie. Wpisujesz Mickiewicz i masz "Miłosz Biedrzycki, *** (Dobry wieczór, nazywam się Mickiewicz...)".


Jest jeszcze adres serwujący podpowiedzi, który niczego nie otwiera: np.: http://www.wolnelektury.pl/katalog/tags/?q=mickiewicz
Tyle, że tutaj nadal nie wiadomo nic o typie zawartości.

OPDS wydaje się najrozsądniejszym rozwiązaniem – w końcu do tego właśnie celu, do jakiego chcecie go użyć, został wymyślony. Nawet jestem trochę zdziwiony, że robi się pluginy do Calibre do przeszukiwania różnych serwisów, zamiast wyprodukować jeden plugin do OPDS, któremu się tylko serwuje adres. Może jest już taki plugin, nie wiem, nie znam się na Calibre. Ale nawet jeśli chcieć robić dedykowany plugin do serwisu, który ma OPDS, to to jest to, czego się powinno używać.

Cytuj:
No i wyniki z wyszukiwarki są od razu linkami do epubów, a przydałaby się strona utworu, żeby ją przeczesać pod kątem dostępnych formatów etc.


Przez OPDS na razie widać tylko EPUBy, ale rzeczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dodać tam zarówno więcej formatów, jak i więcej opisu ("Complete Catalog Entry").

Generalnie warto się przy okazji „walki” z OPDS zapoznać przede wszystkim z tym tekstem: http://code.google.com/p/openpub/wiki/CatalogSpecDraft

Cytuj:
Dlatego strategia IMO taka:
- ATOM + parsowanie (tam masz linki do stron eBooków, więc formaty są);
- Google - i szukanie w wynikach strony o adresie http://www.wolnelektury.pl/katalog/autor/[~/]*<tu nasza szukana fraza>[~/]*/ -- wtedy wiemy, że to też może być nazwisko, przechodzimy na daną stronę (autora) i listujemy jego eBooki (a skoro wyżej już było parsowanie strony pod kątem formatów, to każdy wynik ze strony autora też przez nią przepuszczamy).

Potem listy się merguje (C. zdaje się nawet duplikaty wykrywa i filtruje) i wyrzuca userowi.


A niech Was broni $DEITY. Wolnolekturowy OPDS faktycznie trochę leży, wyszukuje tylko po tytułach i rozwinięcie go w ogóle zostało odłożone na „potem” z racji nawału innej pracy. Ale to nie powód, żeby robić sobie krzywdę parsowaniem najpierw Google, a potem stron autorów. Co będzie, jak zaczniemy zmieniać layout strony?

Jak czegoś brakuje w naszym OPDS, to trzeba to dorobić. Jak macie jakieś konkretne potrzeby, to zgłaszajcie na stronie albo mailem – jesteśmy jak najbardziej otwarci na sugestie i w miarę wolnych zasobów będziemy je realizować.

A w ogóle najszybciej z takimi zmianami będzie, jeśli czas, który chcieliście poświęcić na parsowanie Google i WL, przeznaczycie na samodzielne grzebanie w naszym kodzie i przesyłanie poprawek. Cały kod źródłowy Wolnych Lektur (Python, Django) leży tu:
https://github.com/fnp/wolnelektury/

W razie potrzeby służę oczywiście pomocą i wyjaśnieniami.


13 maja 2011 14:06:07
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Plugin Wolnych Lektur do Calibre
Mori napisał(a):
Dlatego strategia IMO taka:
- ATOM + parsowanie (tam masz linki do stron eBooków, więc formaty są);
- Google - i szukanie w wynikach strony o adresie http://www.wolnelektury.pl/katalog/autor/[~/]*<tu nasza szukana fraza>[~/]*/ -- wtedy wiemy, że to też może być nazwisko, przechodzimy na daną stronę (autora) i listujemy jego eBooki (a skoro wyżej już było parsowanie strony pod kątem formatów, to każdy wynik ze strony autora też przez nią przepuszczamy).

Potem listy się merguje (C. zdaje się nawet duplikaty wykrywa i filtruje) i wyrzuca userowi.

Dobra, tylko takie wyszukiwanie zajmie z kwadrans (a napisanie i przetestowanie tego kodu ze dwa tygodnie :twisted: ). Zauważ jaki spadek wydajności był na pluginie nexto przy przejściu z 1.0.2 na 1.0.3. W 1.0.3 dodane jest pobieranie autora ze strony ebooka, bo nexto nie uznało za stosowne umieścić autorów na stronie wyników wyszukiwania.

Najlepiej byłoby mieć na www wyniki wyszukiwania w formie listy wpisów zawierających pola:
    autor
    tytuł
    formaty
    link do strony utworu
Calibre używa jeszcze ceny (tu odpada), statusu DRM (również odpada) i okładki (chyba też nie dotyczy).

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


13 maja 2011 14:13:21
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Plugin Wolnych Lektur do Calibre
rczajka napisał(a):
Cześć! Jestem głównym programistą Wolnych Lektur, więc jestem tutaj bezpośrednio zainteresowany. :)

No, udało mi się kolejnego czytelnika zwerbować :D
rczajka napisał(a):
Co będzie, jak zaczniemy zmieniać layout strony?

No właśnie z tym jest zazwyczaj najwięcej problemów :D
Ale mimo tego jest to główna jeśli nie jedyna praktykowana metoda pisania pluginów do sklepów w Calibre :D
rczajka napisał(a):
Cały kod źródłowy Wolnych Lektur (Python, Django) leży tu:
https://github.com/fnp/wolnelektury/

Bardzo nam miło. Dla ułatwienia, rozmawiasz właśnie z https://github.com/t3d i https://github.com/moriakaice :mrgreen:

rczajka napisał(a):
W razie potrzeby służę oczywiście pomocą i wyjaśnieniami.

Co to za branch polsat2010 ? :lol:

I co ja mam teraz odpowiedzieć na temat tego OPDS?
Do tej pory narzekałem na nadmiar dokumentacji i kodu do przeczytania, a tu jeszcze taki cios...

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


13 maja 2011 14:36:55
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2011 13:16:33
Posty: 2
eCzytnik: Wolne Lektury
Post Re: Plugin Wolnych Lektur do Calibre
Cytuj:
Co to za branch polsat2010 ? :lol:


Nie wiem. Komuś był do czegoś potrzebny, najwyraźniej. I sobie wisi. :)


13 maja 2011 14:55:01
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Plugin Wolnych Lektur do Calibre
rczajka napisał(a):
A niech Was broni $DEITY. Wolnolekturowy OPDS faktycznie trochę leży, wyszukuje tylko po tytułach i rozwinięcie go w ogóle zostało odłożone na „potem” z racji nawału innej pracy. Ale to nie powód, żeby robić sobie krzywdę parsowaniem najpierw Google, a potem stron autorów. Co będzie, jak zaczniemy zmieniać layout strony?

Jasne, można to sobie darować. Ale wtedy można sobie darować w ogóle zabawę - bo obecnie jest to średnio użyteczne. No i musisz na to spojrzeć z nieco szerszej perspektywy niż tylko własny serwis - patrz: uwagi t3da odnośnie tego, co serwuje Nexto. Wyobrażasz sobie, że duży sklep zmienia swoje wyniki wyszukiwania, bo tak pasuje komuś, kto wtyczkę do czegoś pisze? Pracujemy z tym, co jest, a nie z tym, co chcielibyśmy, by było ;)

rczajka napisał(a):
OPDS wydaje się najrozsądniejszym rozwiązaniem – w końcu do tego właśnie celu, do jakiego chcecie go użyć, został wymyślony. Nawet jestem trochę zdziwiony, że robi się pluginy do Calibre do przeszukiwania różnych serwisów, zamiast wyprodukować jeden plugin do OPDS, któremu się tylko serwuje adres. Może jest już taki plugin, nie wiem, nie znam się na Calibre. Ale nawet jeśli chcieć robić dedykowany plugin do serwisu, który ma OPDS, to to jest to, czego się powinno używać.

O, to jest całkiem sensowny pomysł, trzeba podrzucić Kovidowi na MR. Ciekawe, czy plugin do Feedbooks używa OPDSa - warto byłoby to sprawdzić.

rczajka napisał(a):
Jak czegoś brakuje w naszym OPDS, to trzeba to dorobić. Jak macie jakieś konkretne potrzeby, to zgłaszajcie na stronie albo mailem – jesteśmy jak najbardziej otwarci na sugestie i w miarę wolnych zasobów będziemy je realizować.

No, to byłoby miłe. Tutaj już wyszło wyszukiwanie wg tytułów i autorów - czyli po wpisaniu "Mickiewicz" fajnie by było, gdyby wyrzucił także listę wszystkich eBooków sygnowanych tym nazwiskiem (sam odnośnik do strony autora nie jest taki fajny, bo znowu ją trzeba będzie sparsować) + to, co obecnie.

rczajka napisał(a):
A w ogóle najszybciej z takimi zmianami będzie, jeśli czas, który chcieliście poświęcić na parsowanie Google i WL, przeznaczycie na samodzielne grzebanie w naszym kodzie i przesyłanie poprawek.

To jest już bardziej sprawa t3da - bo dla mnie osobiście szybciej by nie było (napisałbym raczej parser w PHP i sprzęgł go z Pythonem w Calibre - bo PHP znam dobrze, a Pythona nie).

t3d napisał(a):
Dobra, tylko takie wyszukiwanie zajmie z kwadrans (a napisanie i przetestowanie tego kodu ze dwa tygodnie :twisted: ).

Hmm, a skąd takie problemy? Czas oczywisty, jaki dochodzi, to pobranie stron (zależne już od szybkości połączenia użytkownika) - ale poza tym powinno być w miarę błyskawicznie?

t3d napisał(a):
Zauważ jaki spadek wydajności był na pluginie nexto przy przejściu z 1.0.2 na 1.0.3. W 1.0.3 dodane jest pobieranie autora ze strony ebooka, bo nexto nie uznało za stosowne umieścić autorów na stronie wyników wyszukiwania.

Nie testowałem, nie wiem :P

EDIT:
t3d napisał(a):
Tylko że Calibre nie odróżnia przeszukiwania po autorze od przeszukiwania po tytule.

Teraz już tak (w 0.8.1) - spróbuj author:"Mickiewicz".

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


13 maja 2011 22:28:12
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Plugin Wolnych Lektur do Calibre
Mori napisał(a):
t3d napisał(a):
Tylko że Calibre nie odróżnia przeszukiwania po autorze od przeszukiwania po tytule.

Teraz już tak (w 0.8.1) - spróbuj author:"Mickiewicz".

W pluginach nic się nie zmieniło, więc wniosek jest taki, że jest to filtrowanie niejako "a posteriori". Wrzucasz do wyszukiwarki autora, a potem na liście wyników pokazujesz tylko to, gdzie pole "autor" zgadza się z zapytaniem.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


14 maja 2011 22:17:19
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Plugin Wolnych Lektur do Calibre
No dobra, odświeżam :P

Okazuje się, że w wyszukiwarce jest już wsparcie dla OPDS i opensearch. Dodatkowo, w kolejnej wersji będzie mozliwość pobierania ebooków bezpośerdnio z listy wyników wyszukiwania. Tutaj cytat z emaila od Johna Schembera:

Cytuj:
I've added a helper class for opensearch based stores. Most OPDS feeds
also implement opensearch so this makes adding OPDS based stores very
easy. See Archive.org, Epub Bud and Feedbooks for examples of it's
use. I plan to extend this further to allow for Stanza searches in the
near future. I've found that dealing with OPDS Atom results is much
easier and safter than scraping.

Finally, because OPDS feeds can specify direct downloads links this
has been added. SearchResult now has a variable downloads. It is a
dictionary with the format Extension, url. So you would have something
like downloads = { 'EPUB': 'http://...'}. This is variable is picked
up by the search dialog and a book that has direct downloads will be
marked in the new download column with a green down arrow. Activating
that result will offer to download the book. The user can right click
to get a menu that will allow them to go to the result in the store
itself. Store's don't have to implement this but it's nice to have
especially with how easy it was to add for OPDS stores.

All of the above has made it into trunk and is in my store branch as
well. I hope these changes are helpful to you and to calibre users.


Czy jest tu ktoś chętny do poprawnienia kodu wolnych lektur, aby wystawiały co trzeba? :P

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


29 cze 2011 15:38:54
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lip 2011 14:21:10
Posty: 133
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Plugin Wolnych Lektur do Calibre
Pozwolę sobie odświeżyć ten temat. Zrobiłem plugin do Wolnych Lektur. Działa całkiem zgrabnie. Ma kilka ograniczeń:
-nie pokazuje okładki, ponieważ takowej nie ma na stronie
-jeszcze nie ma bezpośredniego ściągania do biblioteki calibre (potrzebuję odnośnik do dokumentacji pluginów typu StorePlugin, na stronie calibre nie ma takiej, czyżby dlatego, że plugin został napisany przez kogoś ze społeczności?)
-nie pozwala na razie na tylko po tytułach (jak wyżej potrzebuję dokumentacji)
-należy wpisywać tytuł bez polskich znaków diakrytycznych np. 'stara basn' zamiast 'stara baśń' (jaka jest najlepsza metoda na zamianę polskich krzaczków na ich łacińskie odpowiedniki? nie chciało mi się bawić z replace())

//EDIT:
Poszperałem w sieci i znalazłem plugin do manybooks, który zresztą napisał John Schember. Wystarczyło kilka zmian w kodzie (w zasadzie to jedyną wymaganą zmianą była zmiana adresu wyszukiwarki;D, reszta to detale) i mamy działającą wtyczkę do Wolnych Lektur z wykorzystaniem open search i OPDS, co daje same plusy. No, może są dwie wady tego rozwiązania.
rczajka napisał(a):
Przez OPDS na razie widać tylko EPUBy, ale rzeczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dodać tam zarówno więcej formatów, jak i więcej opisu ("Complete Catalog Entry").

rczajka napisał(a):
Wolnolekturowy OPDS faktycznie trochę leży, wyszukuje tylko po tytułach i rozwinięcie go w ogóle zostało odłożone na „potem” z racji nawału innej pracy.

Sami zobaczcie. plugin do Wolnych Lektur


30 paź 2011 23:52:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: