Teraz jest 20 kwi 2024 18:06:30




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Łączenie przez proxy (+ login i hasło) 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2011 15:02:55
Posty: 55
eCzytnik: Kindle 3
Post Łączenie przez proxy (+ login i hasło)
Witam

Jako student Politechniki Wrocławskiej mam darmowy dostęp m.in. do najnowszych wydać Newsweeka, Rzepy, Gazety Parkiet, Pulsu biznesu itd
Jedynym wymogiem jest łączenie się przez serwer proxy + podanie danych do logowania.

Czy jest możliwość aby calibre łączyło się poprzez proxy wraz z moim loginem i hasłem?
Jeżeli tak, to jak to wprowadzić w calibre (dla całego programu?) lub tylko do konkretnej recepty?


PS wiem, że Calibre wykrywa ustawienia z systemu odnośnie proxy, ale w IE w ustawieniach w polu "użyj automatycznego skryptu konfiguracji" mam wpisany adres, a dane - login i hasło podaję dopiero przy logowaniu, wprowadzam w "okienko".


31 mar 2012 11:32:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lip 2011 14:21:10
Posty: 133
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Łączenie przez proxy (+ login i hasło)
Istnieje taka możliwość, ale w obliczu niekompletnych podanych informacji jest tylko teoretyczna. Nie napisałeś w jakim formacie masz dostępne te tytuły. PDF, mobi, ePub czy zwykłe artykuły w htmlu. Wydaje mi się, że recipe API nie dostarcza żadnej funkcji do pobierania gotowych ebooków. Jeśli natomiast masz dostęp do artykułów w html, wystarczy, że w get_browser się zalogujesz (calibre manual), get_browser używa mechanize (o mechanize).


06 kwi 2012 8:49:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2011 15:02:55
Posty: 55
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Łączenie przez proxy (+ login i hasło)
1. proxy wygląda w następujący sposób: http://proxy.bg.pwr.wroc.pl/proxy.pac
2. Gazeta jest w pliku html np http://site.securities.com/full_edition ... e=20120402

Końcówka to data, więc można prosto w Calibre ustawić, aby wpisywał automatycznie datę dzisiejszą dla dzienników.

A w jaki sposób w recepcie wpisać proxy?


06 kwi 2012 11:53:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lip 2011 14:21:10
Posty: 133
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Łączenie przez proxy (+ login i hasło)
Musisz zaimplementować funcję get_browser. Wyżej podałem odnośnik do dokumentacji mechanize, którego używa calibre. W dokumentacji mechanize możesz znaleźć funkcję set_proxies. O szczegóły nie pytaj, nigdy nie ustawiałem proxy w recepcie, więc nie wiem dokładnie jak to się robi.


06 kwi 2012 13:01:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: