Teraz jest 09 maja 2024 17:00:51




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Kilka pytań odnośnie Calibre 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 10 kwi 2024 9:54:50
Posty: 1
eCzytnik: Pocketbook HD3
Post Kilka pytań odnośnie Calibre
Witajcie
Mam kilka pytań odnośnie Calibre.
Chciałem uporządkować swoje ebooki i zacząłem się trochę w tym gubić, a nie mogę znaleźć takich podstaw odnośnie programu jakbym szukał.
Przepraszam jeśli dla Was to oczywista sprawa i była poruszana wielokrotnie. Jakoś dla mnie to mało intuicyjne jest.

Chodzi mi o samo działanie Calibre.
Zainstalowałem sobie Calibre na dwóch komputerach z bazą książek na onedrive myśląc ze będę to aktualizował z dwóch miejsc.
Widzę jednak że plik bazy ma w nazwie, nazwę hosta więc tak chyba się nie uda.

Czy można aktualizować bazę w ten sposób?

Zaktualizowałem sporo książek przy pomocy wtyczki LubimyCzytać.
Dziś jak usiadłem do kompa to znalzałem te pozycje pierwotne książek jako duchy bez pliku w podanej lokalizacji.
Do tego na komputerze w innej lokalizacji są poprawione pliki ale nie ma ich w bazie Calibre.
Co mogło pójść nie tak i czy jest jakiś sposób na aktualizację bazy? Zrobiłem sprawdzenie ale tylko usunęło puste wpisy
Czytałem że niektórzy tak robią z wersją portable. Czy problemem jest to że u mnie jedna była portable a druga instalowana?

Z tego co widzę pliki z nowymi metadanymi są przechowywane w plikach dodatkowych.
Czy mogę je scalić z książką w formacie epub tak żeby plik miał nowe wpisy i okładkę

Czy mogę hurtowo zmienić nazwy plików na podstawie metadanych np. [autor] - [tytul] Najlepiej bez diakrytyków?


Pozdrawiam


10 kwi 2024 11:35:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron