Teraz jest 18 kwi 2024 12:31:22




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Calibre a DRM 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 28 paź 2010 18:06:20
Posty: 7
Post Calibre a DRM
Mam następujący problem - zdjęłam z pliku pdf DRM za pomocą PyCrypto. Wyświetliła się informacja "File succesfully decrypted". Następnie włączyłam Calibre i chciałam przekonwerstować pdf bez DRM-u na Mobi. Jednak Calibre twierdzi, że plik dalej jest zabezpieczony i nie konwertuje.

Wcześniej używałam tego programu do odbezpieczania epubów i zawsze działał, dziś po raz pierwszy próbowałam z PDF, więc nie jestem pewna, czy to wina PyCrypto czy Calibre.

Proszę o jakąś pomoc, co z tym zrobić. Obiecuję, że to mój pierwszy i ostatni pdf z drm...


21 wrz 2011 19:10:21
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Calibre a DRM
A na pewno użyłaś odpowiedniego skryptu? Dla epubów jest ineptepub, a dla pdfów ineptpdf (wrzuciłem na serwer: http://zefiryn.rootnode.net/ineptpdf8.4.51.pyw).

Prościej chyba będzie wgrać sobie wtyczkę do calibre. Także wrzuciłem do siebie na serwer:
zefiryn.rootnode.net/ineptpdf_v01.4_plugin.zip
zefiryn.rootnode.net/ineptepub_v01.7_plugin.zip


21 wrz 2011 19:39:27
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 28 paź 2010 18:06:20
Posty: 7
Post Re: Calibre a DRM
Na pewno użyłam właściwego skryptu, zły skrypt w ogóle by nie zadziałał... Użyłam dokładnie ineptpdf.

Dziękuję za wtyczkę do Calibre, czytałam o niej, ale nie udał mi się jej pobrać. Zobaczę czy zadziała :)


22 wrz 2011 0:04:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 paź 2010 18:06:20
Posty: 7
Post Re: Calibre a DRM
Wtyczka działa, dziękuję!


22 wrz 2011 0:23:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lis 2011 23:26:13
Posty: 1
Post Re: Calibre a DRM
Witam,

Z góry sorrki za pewnie oklepane na tym forum "wołanie o pomoc", ale mam problem z konwersją pliku zabezpieczonego DRM.
Kupiłem eBooka w formacie EPUB z wspomnianym wcześniej zabezpieczeniem. Pobrałem te wszystkie ADOBE'owe narzędzia i plik się pokazał. Zainstalowałem calibre i do tego pakiet wtyczek + powyższe. I przy próbie konwertowania pliku z EPUB do MOBI wywala mi komunikat, że jest zabezpieczony.
Ogromna prośba o pomoc, bo wychodzi na to, że nowo zakupiony czytnik się nie przyda :(

P.S. Korzystam z MACOSX.

pozdrawiam,


29 lis 2011 23:39:37
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Calibre a DRM
Upewnij się, że masz zainstalowanego Pythona 2.7. Możliwe też, że w MacOS nie działa automatyczne generowanie klucza dla adpeta. skorzystaj ze skryptu ineptkey.pyw i wygenerowny plik adeptkey.der wrzuć go do katalogu konfiguracyjnego calibre.
Spróbuj także skorzystać ręczenie z ineptepub.pyt żeby zobaczyć, czy działa zdejmowanie.


15 gru 2011 22:43:33
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: