Teraz jest 29 mar 2024 17:04:43




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
[MOBI->RTF->MOBI] Brak polskich znaków 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 20 sie 2011 0:46:50
Posty: 10
Post [MOBI->RTF->MOBI] Brak polskich znaków
Wiem, że podobne pytania już były na forum, przejrzałem je wszystkie, ale niestety nadal nie potrafię tego zmienić u mnie.

Otóż, mam książkę w formacie .mobi i chciałbym wyciąć z niej pewien fragment oraz usunąć przerwę pomiędzy akapitami. Książka ta jest z polskimi znakami. Konwertuje więc w/w plik do .rtf (polskie znaki nadal są), usuwam fragment i z powrotem konwertuje plik do formatu .mobi.
I tutaj pojawia się problem, bo o ile fragmentu już niema, a przerwy zlikwidowałem, to brakuje polskich znaków?

Z tego co czytałem, to powinienem zmienić format znaków w pliku .rtf (na ISO-8859-2), natomiast nigdzie nie mogę tego znaleźć?
Dobrze myślę? Gdzie powinienem tego szukać?

Dodam jeszcze, że mam Windows'a XP anglojęzycznego.


12 wrz 2011 12:59:53
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: [MOBI->RTF->MOBI] Brak polskich znaków
Spróbuj zapisać RTFa jako HTML (przefiltrowany), a ten - konwertować do MOBI. Ewentualnie spróbuj zmienić kodowanie RTF Unicode Converterem.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


12 wrz 2011 13:31:53
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 20 sie 2011 0:46:50
Posty: 10
Post Re: [MOBI->RTF->MOBI] Brak polskich znaków
Zmiana kodowania pomogła, wielkie dzięki :)
Jedna rzecz się zmieniła, mianowicie po zmianie kodowania i przekonwertowaniu na .mobi lewy margines jest trochę większy. Nie wiem, czy to z winy Calibre, chociaż nic tam nie zmieniałem, czy z winy kodowania.
Aczkolwiek z tym już jakoś sobie poradzę :)

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc :)


12 wrz 2011 17:02:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2013 0:14:57
Posty: 3
eCzytnik: kindle 4
Post Re: [MOBI->RTF->MOBI] Brak polskich znaków
Witam.

Bawiłem się w konwertowanie i z pdf'u poszlo fajnie (niestety nie zrobiło rozdziałów ale to nie problem). Natomiast dla zabawy próbowałem przerobić sobie plik rtf i tutaj mam problem przekonwertowac go do mobi aby miał polskie znaki :/

Powyższy pomysł aby przekonwertowac go do pliku html pomógł i mam polskie znaki, niestety formatowanie tego dokumentu nie jest takie ładne jak w przypadku bezpośredniego ładowania z rft. Program RTF Unicode Converter źle zmienia znaki bo już w dokumencie rtf są znaczki. Ktoś ma pomysł jak poradzić sobie z tym kodowaniem ??

Plik na którym się bawię http://chomikuj.pl/Adrenalinka251033/e- ... 819274.rtf

PS. Jóź nie wiem co zmieniłem ale dodało mi okładkę od calibre z ładnym polskim tytułem a później dalej brak polskich znaków..

EDIT: szukając dalej znalazłem info (tutaj calibre-f164/calibre-konwersja-plikow-t8700-45.html) ze można otworzyć WordPadem i zapisać. Po tym zabiegu konwertuje ten plik rtf z polskimi znakami.. Dziwne ale działa :)


25 mar 2013 13:08:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: