Teraz jest 27 kwi 2024 17:50:35




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 01 kwi 2011 12:15:23
Posty: 30
eCzytnik: Kindle 3 3G
Post Re: Nook Simple Touch - rootowanie, wady, pytania.
Arkej napisał(a):
Zacznę od końca:

...

Dzięki, trochę zmartwił mnie brak dobrych map offline.

Jeszcze jedno pytanie, jak rozwiązujecie kwestię takich serwisów jak Klip.me/Readibility/Instapaper? Przez aplikację androidową? Co najlepiej się sprawdza?


14 sie 2012 14:08:31
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 0:42:36
Posty: 65
Lokalizacja: Wrocław
Post Odp: Nook Simple Touch - rootowanie, wady, pytania.
Ja proponuję Instapaper z aplikacją z Marketu InstaFetch. Czyta się prawie tak wygodnie jak by to była książka. Dodatkowo aplikacja ściąga artykuły do wersji offline. Dzięki temu rano synchronizuje czytnik i mam co czytać później.

Sent from my Nook using Tapatalk 2


16 sie 2012 19:58:47
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 07 wrz 2012 19:34:34
Posty: 3
Post Re: Nook Simple Touch - rootowanie, wady, pytania.
Czy po rootowaniu oryginalna aplikacja do B&N nadal działa jak wcześniej? To znaczy, czy robi pełne odświeżenie ekranu raz na 5 stron?


20 wrz 2012 13:01:16
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 0:42:36
Posty: 65
Lokalizacja: Wrocław
Post Re: Nook Simple Touch - rootowanie, wady, pytania.
Nie ma z tym problemów, bo jest to związane z aplikacją, a nie Androidem. Dodatkowo CoolReader posiada również możliwość odświeżania pełnego co kilka stron.


21 wrz 2012 23:22:06
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 09 paź 2012 21:21:39
Posty: 2
eCzytnik: NOOK Simple Touch
Post Re: Nook Simple Touch - rootowanie, wady, pytania.
Witam
Mam Nook'a od nie dawna, jest bardzo dobry, ale mam problem z PDF. Ich Konwertowanie na epub nie spełnia moich oczekiwań, dlatego chcę zrobić root. Domyślam się, że to prowadzi do utraty gwarancji, ale czy jest jakaś możliwość by po rotowaniu wrócić jakoś do ustawień fabrycznych by ona została uznana?


09 paź 2012 21:32:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sie 2012 10:27:28
Posty: 10
eCzytnik: Nook Simple Touch
Post Re: Nook Simple Touch - rootowanie, wady, pytania.
Jest, wykonaj pełny obraz partycji Nooka. Poradnik: http://blog.the-ebook-reader.com/2012/0 ... ple-touch/


09 paź 2012 21:54:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 paź 2012 21:21:39
Posty: 2
eCzytnik: NOOK Simple Touch
Post Re: Nook Simple Touch - rootowanie, wady, pytania.
Dziękuję za pomoc :)


11 paź 2012 20:05:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lis 2012 13:19:27
Posty: 16
eCzytnik: Nook
Post Re: Nook Simple Touch - rootowanie, wady, pytania.
Od wczoraj jestem szczęśliwą posiadaczką Nooka :) Zakup poprzedziły długie wahania pod hasłem: kindle czy nook? Ponieważ nikt z moich znajomych czytnika nie posiada, do dyspozycji miałam "tylko" opinie internetowe. Wybrałam Nooka i nie żałuję. Do rzeczy jednak.

Początkowo poczułam się rozczarowana - jednak e-ink to nie LCD (w tej chwili nabrałam już przekonania, że e-ink>LCD :P), przeraził mnie ghosting (nie sądziłam, że jest aż tak widoczny, po kilku godzinach używania czytnika przestał robić na mnie wrażenie). Przegapiłam też jedną rzecz: byłam pewna, że przez Wifi będę mogła sprawdzić pocztę gmail albo wejść na facebooka/twittera, tymczasem mam dostęp tylko do księgarni B&N. Ech. A może jednak jest jakiś sposób? (o rootowaniu narazie nie myślę)

Pojawił mi się problem, idiotyczny nieco. Mianowicie: zniknęło mi z czytnika 16 plików w formacie epub. Przerzuciłam je dzisiaj rano przez Calibre na Nooka, odłączyłam czytnik od komputera - wszystko było. Przyjechałam do pracy, mam wolną chwilę, włączam czytnik - nie ma ich. To były komiksy, konwertowane przez Calibre do epub. Wyglądały bardzo fajnie, tylko dlaczego zniknęły? Wifi mam wyłączone.


16 lis 2012 13:36:22
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Nook Simple Touch - rootowanie, wady, pytania.
Nook ma ukrytą przeglądarkę internetową, wystarczy zdaje się wpisać adres w polu wyszukiwania (?) - nie mam pewności tutaj.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


16 lis 2012 14:15:54
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lis 2012 13:19:27
Posty: 16
eCzytnik: Nook
Post Re: Nook Simple Touch - rootowanie, wady, pytania.
Cytuj:
wystarczy zdaje się wpisać adres w polu wyszukiwania (?) - nie mam pewności tutaj


Tak właśnie, wielkie dzięki! Mam tu bardzo słaby sygnał Wifi, ale już widzę, że to działa :D


16 lis 2012 14:45:44
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 cze 2011 18:10:42
Posty: 176
eCzytnik: NOOK Simple Touch™
Post Re: Odp: Nook Simple Touch - rootowanie, wady, pytania.
Nie działa to po najnowszej aktualizacji


16 lis 2012 20:54:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lis 2012 13:19:27
Posty: 16
eCzytnik: Nook
Post Re: Nook Simple Touch - rootowanie, wady, pytania.
Cytuj:
Nie działa to po najnowszej aktualizacji

Czyli po aktualizacji, którą pewnie Nook zrobi samodzielnie, pozostaje rootowanie?


17 lis 2012 10:34:38
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lip 2012 11:53:07
Posty: 469
eCzytnik: Nook ST, PB 613
Post Re: Nook Simple Touch - rootowanie, wady, pytania.
Arkej napisał(a):
Zacznę od końca:

- OsmAnd - mapy czytelne, ale bardzo wolno się wczytują - Osm coś tam renderuje i Nook nie wyrabia (nie ma się co dziwić, ma tylko 256MB RAMu). Zdecydowanie szybciej działa GoogleMaps. A jeśli chodzi o offline to mapki z rozkładu jazdy http://www.mmpk.info/ chodzą fantastycznie (do sprawdzania planów miast idealne!),,, ciach


Spróbuj darmowej mapy Polski UMPpcPL - temat jest np. tu - http://www.garniak.pl/viewtopic.php?f=1 ... 3&start=15
Niestety nie ma już możliwości pobierania mapek z mmpk w wersji light bezpłatnej.

Arkej napisał(a):
...ciach
A ja miałbym takie pytanko:
Czy działa wam poprawnie Tapatalk?


A jaką masz wersję tapatalk?


17 lis 2012 13:27:29
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 cze 2011 18:10:42
Posty: 176
eCzytnik: NOOK Simple Touch™
Post Re: Odp: Nook Simple Touch - rootowanie, wady, pytania.
Raczej tak...ale za to czcionki wygladaja lepiej.


20 lis 2012 12:10:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lis 2012 13:19:27
Posty: 16
eCzytnik: Nook
Post Re: Nook Simple Touch - rootowanie, wady, pytania.
Nie mogę dojść do ładu z dostępną dla użytkownika pamięcią wewnętrzną. Zgodnie z opisem przedmiotu na stronie B&N (i taki opis był też na stronie aukcji, z której czytnik kupiłam):

2GB Holds up to 1,000 books (1GB for content; 750 MB reserved for B&N content)

Mój komputer widzi 239MB dostępnej dla treści :/ Czyli tak, jakby mój Nook miał pamięć 1GB. Oczywiście, napisałam do sprzedającego i otrzymałam odpowiedź: "Tylko 240MB jest dostępne dla użytkownika, pozostała pojemność jest zarezerwowana dla transferów książek i czasopism z księgarni Barnes & Nobles". Czyli na moje pliki jest ok. 240MB, 750MB na system i 1GB dla transferów z księgarni, czy ktoś mnie tu robi w konia?


20 lis 2012 13:30:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron