Teraz jest 26 kwi 2024 16:58:27




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Apple iPAD 
Autor Wiadomość
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Apple iPAD
Borders porozsyłał do klientów e-mailiami zaproszenie do ankiety, dzięki której dostaje się kupon zniżkowy w wysokości 20%... Nie byłoby w tym nic interesującego gdyby nie fakt, że w ankiecie pytają o czytniki i pojawia się tekst: "I plan to buy an Apple iPAD (large screen reading device) this year". Oczywiście nikt na razie nie potwierdził, że to nie jest tylko plotką, którą Borders postanowił umieścić w sondzie, ale... Może faktycznie Apple również wejdzie na rynek czytników? Jak nie lubię ich produktów (z wielu przyczyn), tak uważam, że to mógłby być kolejny krok do popularyzacji eCzytników (na miarę lub większy od Kindle'a). Ciekawe też co rozumieją przez 'large' - 5''? 6''? 10''? Czy jest to 'large' bo 'large', czy 'large', bo dużo większe od iPhone'a?

Jeśli ktoś ma więcej wieści, dajcie znać!

Art z MacLife, wraz z obrazkiem przedstawiającym ankietę:
Spoiler!
http://www.maclife.com/article/news/borders_survey_name_drops_apple_ipad napisał(a):
Borders Survey Name Drops the Apple iPad
Posted 08/14/2009 at 12:20:43pm | by Roberto Baldwin

If you're a friend of Borders (and really, who isn't?), you may have received an email asking you to take a survey to receive a 20%-off coupon. Being the penny-pinching book lovers we are, we decided to take this survey for the benefit of our bank account.

While randomly checking off answers, we noticed something odd. Borders wants to know if we plan on purchasing an "Apple IPAD (Large Screen Reading Device)" this year.

Obrazek

Does Borders know something we don't know? Are they in cahoots with Apple, and will the fabled Apple Tablet double as a Kindle killer? Or, as we are lead to believe, has Borders finally mastered the art of "future viewing?"

Of course they also call the iPod touch the Apple iTouch, so let that sink in before running to the hills and screaming, "The IPAD is coming, the IPAD is coming!"

Whatever role Borders plays in the introduction of an Apple Tablet will probably be a mystery until Steve pulls it out of his magical bag of tricks.

Check out the survey yourself. Hey, 20% off is a good deal.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


15 sie 2009 7:09:05
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Apple iPAD
Proszę bardzo:
http://itbiznes.pl/art38201.html
Cytuj:

14 sierpnia 2009
Dalsze informacje o tablecie internetowym Apple
Grzegorz Pietrzak

Anonimowy pracownik działu urządzeń mobilnych firmy Apple podał garść kolejnych informacji o nadchodzącym tablecie internetowym firmy. Zgodnie z jego słowami, tablet będzie 10-calową wersją odtwarzacza multimedialnego iPod Touch z wbudowaną kamerą internetową (wersja edukacyjna ma być jej pozbawiona). Dodatkowo, urządzenia będzie można używać jako touchpada/tabletu graficznego do komputerów Mac.

Obrazek

Premiera tabletu ma mieć miejsce jeszcze przed końcem sezonu urlopowego, a jego cena wynosić ma niebagatelne 700-900 $.


Tylko że nie wiem czy to jest czytnik ebooków. Z takim ekranem (kolorowy LCD albo OLED) wielkiego komfortu czytania raczej nie zapewni. Rozmiar i technologia tego ekranu w połączeniu wyłącznie dotykowym sterowaniem sprawi że raczej długo na baterii nie pociągnie.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


15 sie 2009 21:14:29
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 09 paź 2009 9:06:02
Posty: 9
Post Re: Apple iPAD
jezeli wbuduja w niego wyswietlacz OLED to komfort bedzie bardzo duzy.


11 paź 2009 11:18:02
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Apple iPAD
Tak, cena również. Zresztą to Apple, tam zawsze sprzedają wszystko najdrożej.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


11 paź 2009 11:43:37
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Apple iPAD
Witam,

Wyświetlacze wykorzystujące różne warianty technologii OLED mają - przynajmniej na razie - jedną podstawową wadę, a mianowicie są bardzo niekomfortowe w słońcu. Miałem okazję spojrzeć na ekranik OMNI II (a tam jest ekran 3,7"" AMOLED. W pomieszczenia ekran prawie rewelacyjny, ale w słońcu jest znacznie gorzej.

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


11 paź 2009 15:41:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 paź 2009 9:06:02
Posty: 9
Post Re: Apple iPAD
no mozliwe.

Ale przyznajcie ze ten iPad z fotki wyglada przepieknie ;]


11 paź 2009 15:58:39
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Apple iPAD
Może se wyglądać pięknie, póki co najświeższe ploty mówią o końcu roku ale... 2010.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


21 lis 2009 12:54:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lis 2008 12:58:01
Posty: 177
eCzytnik: kindle DX
Post Re: Apple iPAD
wg onet-u ma być już w lutym
http://technowinki.onet.pl/wiadomosci/n ... tykul.html
Cytuj:
Yair Reiner, analityk z Oppenheimera, sprawdził zamówienia sprzętowe Apple’a. Po ich analizie wydedukował, że masowa produkcja urządzenia rozpocznie się w lutym.

- Sprawdziliśmy zamówienia, jakie złożył Apple. Linie produkcyjne są już gotowe i pierwsze tablety powinny z nich zejść już w lutym. Z rozmiaru przygotowań wynika, że Apple zamierza produkować milion tych urządzeń miesięcznie – mówi Reiner o tablecie Apple’a.

Urządzenie najprawdopodobniej będzie miało 10,1-calowy ciekłokrystaliczny ekran pojemnościowy obsługujący multidotyk i ma stanowić konkurencje dla czytnika Amazon Kindle. Jego cena, według szacunków Reinera, powinna wynieść około 1 000 dolarów. W pierwszym kwartale powinno się sprzedać 1,5 miliona urządzeń.

Obrazek


11 gru 2009 18:09:41
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Apple iPAD
Trzeba zamówić jeden dla Jehora :)

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


11 gru 2009 18:59:04
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2009 9:40:01
Posty: 17
Lokalizacja: Stuttgart
Post Re: Apple iPAD
t3d napisał(a):
Trzeba zamówić jeden dla Jehora :)


Nie wiem, czy jestem bardziej wzruszony, czy zaskoczony?! :o

Pod moją choinkę 2009 pewnie to jabłuszko nie zdąży, ale do butów i pod krzaczki będę skwapliwie na wiosnę 2010 zaglądał.

Dzięki za życzliwą pamięć!

Jehor

PS ...Ale, ale! Chwileczkę! :?
Czyje konto byłoby obciążone słonym jabłecznym rachunkiem? Bo moje konto dziękuje, ale nie reflektuje. :nono

_________________
Chcę tylko to, co mogę. Dlatego zawsze mogę to, co chcę.


14 gru 2009 10:20:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: