Teraz jest 29 mar 2024 10:50:23




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Wyłączać K3 na noc? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2010 21:12:11
Posty: 137
eCzytnik: był eClicto - jest Kindle 3 :)
Post Wyłączać K3 na noc?
Tak się zastanawiam, czy wyłączać K3 na noc, czy zostawiać go w sleep mode? Jestem na pierwszym ładowaniu baterii, także nie mam jak porównać ilości pageflipów przy wyłączaniu całkowicie, a zostawianiu w uśpieniu.


06 paź 2010 11:08:23
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Wyłączać K3 na noc?
W przypadku wersji WiFi to chyba nie ma znaczenia (oczywiście z wyłaczonym WiFi!!!), ale przy 3g może cały czas łapie sygnał, sciagaaktualizacje itd i rozładowywuje przez to baterie.

Włączanie K3 na pewno pobiera trochę energii i może się okazać, że używanie wyłącznie sleepa wręcz wydłuża czas pracy


06 paź 2010 12:08:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 wrz 2010 17:16:33
Posty: 2
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Wyłączać K3 na noc?
K3 po paru minutach nie używania sam przechodzi w sleep mode i to jest chyba najlepsze rozwiązanie, według mnie K3 więcej "bierze" baterii w przypadku całkowitego wyłączenia i włączenia aniżeli w przypadku wprowadzania go w stan sleep mode.


06 paź 2010 15:06:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2010 17:09:37
Posty: 213
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: InkPad 3, Kobo Forma
Post Re: Wyłączać K3 na noc?
Przecież w technologii e-ink chodzi m.in. o to, że zasilanie wymagane jest tylko przy zmianie strony, wobec tego, jeżeli nic nie ruszasz, to urządzenie nie powinno w ogóle korzystać z baterii. Nie mam (jeszcze) Kindle, ale bazując na ogólnodostępnych informacjach (strona producenta, info o innych czytnikach) tak to chyba działa, prawda?


06 paź 2010 16:06:49
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Wyłączać K3 na noc?
Teoretycznie tak, ale włączone 3g lub wifi zmienia postać rzeczy.


06 paź 2010 16:23:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2010 21:12:11
Posty: 137
eCzytnik: był eClicto - jest Kindle 3 :)
Post Re: Wyłączać K3 na noc?
W eclicto było tak, że przy pozostawionym włączonym ekranie bateria potrafiła się rozładować (wolno bo wolno), ale tam soft imo w porównaniu do Kindle jest jeszcze we wczesnej fazie alfa ;)


06 paź 2010 16:26:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2010 17:09:37
Posty: 213
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: InkPad 3, Kobo Forma
Post Re: Wyłączać K3 na noc?
mihu napisał(a):
Teoretycznie tak, ale włączone 3g lub wifi zmienia postać rzeczy.


Owszem, ale to już inna sprawa, niezwiązana z e-inkiem. :) Nieużywane Kindle przy wyłączonym WiFi/3G powinno chyba (teoretycznie) działać w nieskończoność...


06 paź 2010 17:07:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2010 12:42:55
Posty: 12
eCzytnik: Kindle DX 2 Graphite
Post Re: Wyłączać K3 na noc?
A ja jeszcze zapytam co rozumiecie przez wylaczyc ? Bo z tego co sie orientuje to sa 3 "poziomy" wylaczania kindla:

1. Sleep Mode - przesuniecie wylacznika - pokazuje sie wygaszacz.
2. Wylaczenie "lekkie" - przesuniecie wylacznika i przytrzymanie 7 sekund - bialy ekran
3. Wylaczenie "twarde" - przesuniecie wylacznika i przytrzymanie 14 sekund - bialy ekran, a wlaczenie trwa dlugo - jest pasek ladowania jak przy pierwszym uruchomieniu.


06 paź 2010 19:33:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 paź 2010 12:51:23
Posty: 96
eCzytnik: kindle 3
Post Re: Wyłączać K3 na noc?
mihu napisał(a):
W przypadku wersji WiFi to chyba nie ma znaczenia (oczywiście z wyłaczonym WiFi!!!), ale przy 3g może cały czas łapie sygnał, sciagaaktualizacje itd i rozładowywuje przez to baterie.

Włączanie K3 na pewno pobiera trochę energii i może się okazać, że używanie wyłącznie sleepa wręcz wydłuża czas pracy


wyłączenie wireless wyłącza chyba wi-fi oraz 3g, więc nic się nie powinno łączyć. Z tego co wiem nie można wyłączyć samego 3g, na co zresztą były na forach narzekania.

Odnośnie trzech wyłączeń, to zastanawia mnie różnica między wygaszaczem, a białym ekranem po 7sek. Czy ten wygaszacz bierze tyle energii, że jest jakakolwiek istotna różnica? Bo trzymane 14sek to po prostu reset. Mi się raz zaciął i to było jedyne co mogłem zrobić. Nie ma małej dziurki do wkładania szpilek tylko trzeba trzymać 14sek.


07 paź 2010 0:59:14
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 sty 2010 21:22:52
Posty: 41
Lokalizacja: Najbardziej zas..ne miasto w Polsce
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Wyłączać K3 na noc?
Witam

A właśnie co do małej dziurki o której wspomniał kolega powyżej co to jest za otworek
pomiędzy gniazdkiem słuchawkowym a usb bo mi to wygląda na mikrofon?

Pozdrawiam Adam


07 paź 2010 8:13:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2010 21:12:11
Posty: 137
eCzytnik: był eClicto - jest Kindle 3 :)
Post Re: Wyłączać K3 na noc?
Ta mała dziurka to mikrofon, który obecnie nie jest wykorzystywany. manalesar, dzięki za opisanie tych poziomów wyłączania - przydatne, nie wiedziałem, że po 7sek. wyłączeniu włacza sie tak szybko :zakrecony:


07 paź 2010 9:29:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sie 2010 14:36:40
Posty: 25
eCzytnik: Kindle 3 Wi-Fi
Post Re: Wyłączać K3 na noc?
manalesar napisał(a):
A ja jeszcze zapytam co rozumiecie przez wylaczyc ? Bo z tego co sie orientuje to sa 3 "poziomy" wylaczania kindla:

1. Sleep Mode - przesuniecie wylacznika - pokazuje sie wygaszacz.
2. Wylaczenie "lekkie" - przesuniecie wylacznika i przytrzymanie 7 sekund - bialy ekran
3. Wylaczenie "twarde" - przesuniecie wylacznika i przytrzymanie 14 sekund - bialy ekran, a wlaczenie trwa dlugo - jest pasek ladowania jak przy pierwszym uruchomieniu.

Afaik to działa trochę inaczej:
1. Sleep Mode to nie wyłączenie, to Tryb Uśpienia, gdzie Kindelek działa ma minimalnych obrotach.
2. Wyłączenie lekkie to jedyny sposób na wyłączenie - Kindelek wyłącza się całkowicie, jednocześnie zostawiając sobie jakieś informacje w pamięci podręcznej, żeby wiedzieć, gdzie zacząć po włączeniu. IMO najbardziej efektywny sposób oszczędzania energii.
3. Wyłączenie "twarde" to tak naprawdę reset. Kindelek wyłącza się tak, jak w przypadku opcji 2., ale kasuje wszystkie informacje z pamięci podręcznej. Przy następnym włączeniu wszystko generuje na nowo i tym samym pobiera więcej energii. Jeżeli ktoś chce oszczędzać baterię - użycie tej opcji jest bez sensu.


07 paź 2010 10:56:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 wrz 2010 20:38:26
Posty: 6
eCzytnik: kindle 3 wifi
Post Re: Wyłączać K3 na noc?
Ciekawa teoria, sleep przy wylaczonym wifi itp. gwarantuje najmniejsza utrate energii, no chyba ze myslimy o przerwach powyzej tygodnia czy wrecz miesiaca.

To nie jest przycisk analogowy tylko cyfrowy, wiec wylaczenie tez kaze mu czuwac plus bardzo duze straty na wlaczenie od zera


07 paź 2010 22:22:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: