Teraz jest 18 kwi 2024 21:56:11




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Sposób na darmowe książki z Amazona 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2010 21:12:11
Posty: 137
eCzytnik: był eClicto - jest Kindle 3 :)
Post Sposób na darmowe książki z Amazona
Na wstępie chcę podkreślić, że ten sposób jest nie do końca legalny, opisuję sytuację czysto teoretyczną.

Na Amerykańskim AZ pojawia się codziennie masa darmowych książek, na licencji obowiązującej w US, także dla osób spoza Stanów doliczana jest pewna kwota ($2.30 o ile się nie mylę).
Jeżeli mamy już zarejestrowane konto na AZ, wchodzimy do Your Account>Manage Your Kindle, klikamy EDIT w polu Your Country i wpisujemy tam adres np. restauracji KFC w Nowym Jorku. Z tego co czytałem, nie koliduje to z przypisaną do konta kartą i adres wysyłki może się różnić od tego, który tam podajemy.

Darmowe książki są na bieżąco wrzucane pod poniższymi linkami:
OCTOBER:
http://www.mobileread.com/forums/showth ... p?t=101025
NOVEMBER:
http://www.mobileread.com/forums/showth ... p?t=104937


01 lis 2010 18:45:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 paź 2010 12:51:23
Posty: 96
eCzytnik: kindle 3
Post Re: Sposób na darmowe książki z Amazona
To jest natychmiast wykrywane. Zmienilem adres na rodziny w Toronto i po 5min i sciagnieciu draculi oraz sudoku zostala mi mozliwosc dalszego sciagania zablokowana i na amazonie wyskakiwala informacja, ze wg ich danych jestem gdzie indziej niz podaje i powinienem sie skontaktowac z obsluga.


01 lis 2010 21:33:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2010 22:38:24
Posty: 27
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Sposób na darmowe książki z Amazona
Po poczytaniu mobileread odnoszę wrażenie, że Amazon zawiesza konta ze względu na podejrzane zachowania związane z próbami kradzieży a nie próby obejścia "embarga". Banki zachowują się podobnie - dziwne wypłaty pieniędzy w Bułgarii czy Rumunii -> blokada karty i próba kontaktu z właścicielem. Ponadto ludzie piszą, że bez problemu przechodzą transakcje kartami z nieamerykańską kartą kredytową i nieamerykańskim IP.

Przypuszczam, że bez problemu przeszłoby podpięcie pod Kindle'a nowego konta z "właściwymi" danymi. Na mobileread ktoś wspomina także o dodaniu alternatywnego adresu w USA, może wkrótce to sprawdzę.


01 lis 2010 22:54:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sie 2009 3:13:30
Posty: 26
eCzytnik: Kindle 3, JetBook, Palm TX,
Post Re: Sposób na darmowe książki z Amazona
Również to sprawdzałem (jednakże w takim wariancie, że założyłem tymczasowe "amerykańskie" konto, nie chciałem ryzykować zablokowaniem swojego głównego konta Kindle'a), ściągnąłem jakąś książkę na próbę, ale bardzo szybko przyszedł do mnie mail o treści mniej więcej "proszę udowodnić, że jesteś obywatelem USA". Nie jest to więc sposób na obejście ograniczeń regionalnych (to akurat najbardziej mnie interesowało), ani też na darmowe książki.

Szczerze mówiąc, byłbym jeszcze w stanie zrozumieć, że książka może kosztować w USA 10 USD, a dla Europejczyków 11 czy 12USD - zazwyczaj wszystko dla nas jest droższe i generalnie marketingowcy międzynarodowych firm przeliczają ceny na zasadzie x USD = x EUR (albo co gorsza = x GBP). Ale doliczanie 2.30 USD za download darmowej książki to raczej kiepski żart - przecież te książki dostępne są, niemal wszystkie, w rozmaitych internetowych składowiskach typu Project Gutenberg czy munseys.com. Skoro Amazon (w przeciwieństwie do innych sprzedawców czytników, np.: http://www.jetbook.net/books/downloads_pl.php) nie daje na początek kolekcji darmowych ebooków, mogliby przynajmniej nie robić poruty i nie pobierać opłaty za ściągnięcie takiej kolekcji. Dla mnie osobiście nie ma to większego znaczenia, poradzę sobie z przerobieniem wszystkiego na wszystko, ale z punktu widzenia potencjalnych klientów Amazona mniej kumatych w formatach ebooków jest to ewidentna porażka marketingowa: inni dają to za darmo, a Amazon każe za to płacić...


01 lis 2010 22:58:16
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 16:31:49
Posty: 55
Lokalizacja: Bydgoszcz
eCzytnik: Kiindle 3
Post Re: Sposób na darmowe książki z Amazona
Były już 2 wątki z tą próbą obejścia którą Amazon wykrywa po ściągnięciu kilku książek. Na osłodę przypomnę, że w jednym z tych wątków Krzyq podał jak ściągać bezpośrednio przez Kindla książki za darmo z Gutenberg'a zamiast Amazona:
krzyq napisał(a):
W przypadku Gutenberg'a jest dostępny gotowy katalog w formacie mobi umożliwiający dostęp do darmowych zbiorów już w formacie na Kindelka, z poziomu samego kindelka - http://tinyurl.com/gutenbergmagic
(Info wzięte ze strony http://www.gutenberg.org/wiki/Gutenberg ... ces_How-To )


02 lis 2010 0:02:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 paź 2010 12:51:23
Posty: 96
eCzytnik: kindle 3
Post Re: Sposób na darmowe książki z Amazona
tak samo można ściągać bezpośrednio z bookini.pl oraz z archive.org. Książki są na urządzeniu nawet szybciej niż kupione w amazonie ;]


02 lis 2010 1:58:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 paź 2010 23:14:49
Posty: 4
Lokalizacja: W-wa
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Sposób na darmowe książki z Amazona
Po ściągnięciu kilku książek z adresem w USA a z IP polskiego, proszą grzecznie o przesłanie dokumentów, że się mieszka w stanach. Przetestowane.


02 lis 2010 16:58:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2010 21:12:11
Posty: 137
eCzytnik: był eClicto - jest Kindle 3 :)
Post Re: Sposób na darmowe książki z Amazona
Rzeczywiście, czyli trzeba do połączenia ze sklepem używać US proxy...


02 lis 2010 17:04:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 paź 2010 23:14:49
Posty: 4
Lokalizacja: W-wa
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Sposób na darmowe książki z Amazona
Dokładnie ;P


02 lis 2010 17:11:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Sposób na darmowe książki z Amazona
A da się kupić książkę tak, żeby ktoś inny przypisał ją do swojego konta? W sensie - Amerykanin ściągnie darmowego ebooka i mi go wyśle, ale to ja go będę używał.


02 lis 2010 17:50:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2010 17:09:37
Posty: 213
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: InkPad 3, Kobo Forma
Post Re: Sposób na darmowe książki z Amazona
garnizon napisał(a):
A da się kupić książkę tak, żeby ktoś inny przypisał ją do swojego konta? W sensie - Amerykanin ściągnie darmowego ebooka i mi go wyśle, ale to ja go będę używał.


Chyba tylko po ściągnięciu zabezpieczenia DRM.


02 lis 2010 18:11:45
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Sposób na darmowe książki z Amazona
Devasto napisał(a):
Rzeczywiście, czyli trzeba do połączenia ze sklepem używać US proxy...


A potem wyślesz ją na Kindle, który jest wciaż w Polsce? :-)

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


02 lis 2010 19:06:00
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 16 wrz 2010 19:27:45
Posty: 3
eCzytnik: Kindle 3 3G/WiFi
Post Re: Sposób na darmowe książki z Amazona
HM, to ciekawe co piszecie i trochę Wam współczuję, bo ja bez problemu ściągam darmowe książki z Amazona. Sam się od dłuższego czasu zastanawiam dlaczego ja mogę, a inni nie. Może to kwestia od jak długo mam konto na AZ? Może to,ze kilka rzeczy kupowałem na adres w US? Nie wiem. W każdym razie:
- Kindle 3 kupiony z komputera w KrK
- zapłacony karta z banku w PL
- przesłany do KrK

No i bądź tu mądry?

P.S. ktoś tu pisał, ze darmowe książki z AZ to to samo co w Gutenbergu czy archive. Tak jest klasyka, ale ja mowie o książkach, których cena w ramach promocji obniżona jest do 0 USD. Szalu tam nie ma, ale np. kilka książek biznesowych i takich, które się w życiu przydadzą ściągnąłem. Tygodniowo jest jakieś 30-40 książek (na oko)


02 lis 2010 22:41:10
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Sposób na darmowe książki z Amazona
@sms1962: Możliwe, że właśnie wcześniejsze zamówienia na adres amerykański wiele dają. W końcu Amerykanin też człowiek, może zwiedzać inne kraje, a mimo to powinien płacić według swoich stawek...

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


02 lis 2010 22:51:47
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 16 wrz 2010 19:27:45
Posty: 3
eCzytnik: Kindle 3 3G/WiFi
Post Re: Sposób na darmowe książki z Amazona
Zamówienia na adres US to jedno, ale mam też inny trop. Mój kundelek ma numer B006 czyli jest to wersja na rynek amerykański. Nie wiem jak "udało" mi się kupić wersje amerykańska. Jedynym przypuszczeniem jest to, ze zanim zamówiłem kundleka to miałem wpisany jako kraj USA


02 lis 2010 23:38:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: