Teraz jest 19 kwi 2024 16:05:10




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Pytania o Kindla 3 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Pytania o Kindla 3
Moim zdaniem nawet jeśli zawiazał partnerstwo z firmą niemiecką i dwoma innymi z UE, to nie będzie w stanie za cenę Kindle Wi-Fi (500 zł) zaoferować urządzenia, które będzie miało równie dobrą relację cena/jakość. Cieszę się jednak, że wchodzą w e-czytniki. Dzięki temu jest szansa, że rynek e-książek w Polsce wreszcie wyjdzie z fazy embrionalnej.


17 wrz 2010 15:23:07
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Pytania o Kindla 3
Mihu, ale widziałeś Oyo, że tak sceptycznie podchodzisz do inicjatywy Empiku? Przecież takie Oyo to: ekran dotykowy + WiFi + DRM od Adobe, więc wsparcie dla ePUBów z Virtualo bez zabaw (a więc i dostęp do literatury po polsku).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


17 wrz 2010 15:38:48
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sie 2010 21:39:42
Posty: 37
eCzytnik: Kindle 3!
Post Re: Pytania o Kindla 3
Niestety ekrany dotykowe zmniejszają jakość wyświetlanego tekstu także nie polecam. Co do empiku i ich zapowiedzi - polskie sklepy wychodzą z jednego założenia - jak najbardziej złoić klienta (patrz debiut Iphona 4 w Polsce - ceny tak zawyżone że aż śmieszne) Nie spodziewam się rewelacji, przed zakupem Kindla może bym czekał na ich ruch, ale kindel jest tak świetnym urządzeniem że nic innego mi nie potrzeba. Następny upgrade sprzętu dopiero może jak wejdzie kolorowy e-papier np mirasol w cenie do 500zł. Widziałem na youtubie działanie tego wynalazku - robi ogromne wrażenie, łącznie z wyświetlaniem video.


17 wrz 2010 15:56:33
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Pytania o Kindla 3
kored napisał(a):
Niestety ekrany dotykowe zmniejszają jakość wyświetlanego tekstu także nie polecam.

Proszę, nie generalizujmy. Ekran dotykowy od np. Wacoma, umieszczony pod E-Inkiem, nie zmniejszył wcale jakości wyświetlanego tekstu w Onyx Booxie 60. To, że Sony zaliczyło wpadkę (zresztą już się w tej kwestii poprawili) nie oznacza, że to automatycznie dzieje się w każdym urządzeniu.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


17 wrz 2010 16:00:29
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Pytania o Kindla 3
Mori napisał(a):
Mihu, ale widziałeś Oyo, że tak sceptycznie podchodzisz do inicjatywy Empiku? Przecież takie Oyo to: ekran dotykowy + WiFi + DRM od Adobe, więc wsparcie dla ePUBów z Virtualo bez zabaw (a więc i dostęp do literatury po polsku).


Na papierze rzeczywiście wygląda to kusząco. Chciałbym jednak zobaczyć:

Jak w praniu sprawuje się ekran dotykowy (Czy jest wystarczająco czuły? Czy bardzo wpływa na kontrast e-papieru?)?
Jak wypada ekran SiPix w porównaniu do Pearl od e-ink?
Czy soft jest stabilny i szybki?
Czy zmianie nie ulegnie obiecana cena 139 euro?

Jeśli dadzą radę w tych obszarach to rzeczywiście będzie to sprzęt, które może bardzo pomóc rozwojowi e-czytników w Polsce)

Mori napisał(a):
kored napisał(a):
Niestety ekrany dotykowe zmniejszają jakość wyświetlanego tekstu także nie polecam.

Proszę, nie generalizujmy. Ekran dotykowy od np. Wacoma, umieszczony pod E-Inkiem, nie zmniejszył wcale jakości wyświetlanego tekstu w Onyx Booxie 60. To, że Sony zaliczyło wpadkę (zresztą już się w tej kwestii poprawili) nie oznacza, że to automatycznie dzieje się w każdym urządzeniu.


To prawda ale w tym przypadku nie mamy doczynienia z warstwa dotykowa położoną pod sipixem, co wnosze po obsludze palcem a nie rysikiem oraz cenie.


17 wrz 2010 16:08:50
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Pytania o Kindla 3
mihu napisał(a):
To prawda ale w tym przypadku nie mamy doczynienia z warstwa dotykowa położoną pod sipixem, co wnosze po obsludze palcem a nie rysikiem oraz cenie.

Ale to wcale nie musi oznaczać, że jest warstwa nad - patrz: nowe Sony Readery. Poza tym to SiPix, nie E-Ink, może więc oni mają coś wbudowanego, co wspiera dotyk. Trzeba poczekać, aż produkt trafi na półki, wtedy będzie to można najlepiej ocenić (i porównać).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


17 wrz 2010 16:12:47
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Pytania o Kindla 3
A Wy chcecie ten ekran macać co chwilę, że tak ważny jest dla Was dotykowy ekran? Przecież to urządzenie do czytania. Jak sobie chcecie pooglądać strony, powysyłać maile, posurfować po necie to macie tablety za >400 zł.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


17 wrz 2010 19:41:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 wrz 2010 20:38:26
Posty: 6
eCzytnik: kindle 3 wifi
Post Re: Pytania o Kindla 3
Ktos wie jak zmusic kindle by szukal w tytulach i autorach, bo co u mnie szuka jest idiotyczne, szuka tylko w srodku ksiazek.
O ile to ma zastosowanie to jak mozna dopuscic zeby w tytulach nie szukal, przeciez nie bede pamietal jakich slow uzywaja w ksiazce, lub news/ albumie itd.


18 wrz 2010 9:53:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 mar 2010 0:22:03
Posty: 10
eCzytnik: K3 WiFi
Post Re: Pytania o Kindla 3
Witam.
Mam kilka pytań do posiadaczy K3:

1/ Poki co kilka opcji na "home" screenie mam niedostępnych; są to np:
-view archived items - to jest zrozumiał, ponieważ nie mam takowych
-create new collection - ta funkcja wydaje się bardzo przydatna przy wielu pozycjach.
Poki co wydaje mi się że przyczyną braku tych funkcji może być fakt że jeszcze go nie zarejestrowałem. Mam nadzieję..

2/ czy jest możliwość zmiany czcionki w tekstach, książkach? Próbowałem zmienić w calibre, na razie bez skutku

3/ też powiązane pośrednio z calibre: konwertując np. z pdfa lub rfta to mobi często wychodzi mi 2 pliki.. jeden z rozszerzeniem .mobi, drugi .mbp. Jednak po usunięciu tego drugiego mobi działa również. Po co więc ten .mbp?

Pozdrawiam


18 wrz 2010 23:04:49
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Pytania o Kindla 3
Plik MBP zawiera informację o miejscu, gdzie skończyłeś czytanie, wszelkie notatki, zakładki, podkreślenia, może zawierać też metadane.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


18 wrz 2010 23:12:53
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sie 2010 21:39:42
Posty: 37
eCzytnik: Kindle 3!
Post Re: Pytania o Kindla 3
2. chodzi ci o krój czcionki?? Są trzy do wyboru w kundlu: regular, condensed, sans serif. Oczywiście rozmiar też można zmienić, 8 wielkości.


19 wrz 2010 11:23:01
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Pytania o Kindla 3
@avchenko: a masz wgrane jakiekolwiek ksiazki? Collection sluzy do tworzenia katalogow z kilku ksiazek i powinienes miec mozliwosc ich tworzenia jesli masz wiecej niz jedna ksiazke. Fonty, wielkosc i interlinie zmienia sie przyciskiem "Aa" na prawo od spacji i calibre nie ma tu nic do rzeczy.


19 wrz 2010 13:29:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 cze 2010 12:08:10
Posty: 126
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2, Onyx Boox M92
Post Re: Pytania o Kindla 3
To raczej nie kwestia braku książek. Na mobileread czytałem, że kolekcje nie działają na niezarejestrowanym Kindle (czyli nieprzypisanym do konta użytkownika).


19 wrz 2010 18:59:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 mar 2010 0:22:03
Posty: 10
eCzytnik: K3 WiFi
Post Re: Pytania o Kindla 3
@Mori: Dzięki po raz kolejny.

@kored&mihu: o tych 3 podstawowych wiem. Z ciekawości próbowałem pobawić się calibre i konwertowałem np. pdfy na mobi zmieniając czcionkę ale nie daje to żadnego efektu.

Funkcja "kolekcje" jest dostępna dopiero po zarejestrowaniu czytnika. zz12 masz rację, dzięki.


19 wrz 2010 19:35:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 maja 2010 7:42:35
Posty: 75
eCzytnik: Kindle 3 (x2), HTC Hero
Post Re: Pytania o Kindla 3
Polecam porady ze strony http://wiki.mobileread.com/wiki/Category:HowTo ,szczególnie o zmniejszeniu marginesu. Można uzyskać więcej tekstu na ekranie.


19 wrz 2010 20:32:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron