Teraz jest 28 mar 2024 16:40:58




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
[K Classic] Przesyłanie książek na serwer kindle 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 28 sty 2012 23:41:41
Posty: 32
eCzytnik: Kindle 4
Post [K Classic] Przesyłanie książek na serwer kindle
Witam serdecznie.

Jestem od kilku dni nowy użyszkodnikiem Kindle 4. Mam małe pytanie. Czy możliwe jest przesłanie na maila kindlowego książek w jakiś magiczny sposób, żeby Kindle od razu nie ściągał ich do siebie, a tylko zostawił o tym wzmiankę w Archived Items, żeby samemu ściągnąc w dowolnej chwili to, co nas interesuje?

I jeszcze jedno jak ustawić w Calibre opcję zapisywania plików, a w zasadzie katalogów, bo w chwili obecnej to co wrzucę do Calibre, to ma mniej więcej taki format autor/tytuł książki (numer)/tytuł książki - autor - jak poustawiać, żeby tego numerka nie wstawiał do katalogu z tytułem książki

z góry wielkie dzięki :)


29 sty 2012 23:54:34
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Przesyłanie książek na serwer kindle
Co do pierwszego pytania, też się nad tym zastanawiałem. Chyba nie ma możliwości, żeby po prostu wrzucić na chmurę, bo każdy mail jest powiązany z czytnikiem.

Chyba, że zrobisz taki myk - maila mają też aplikacje kindle for iOS. Tak więc prosisz jakiegoś posiadacza iphone/ipad o zainstalowanie aplikacji kindle i rejestrujesz ją na swoim koncie - po ma ona przypisany mail @kindle.com na który wszystko wysyłasz. Możesz chyba poprosić znajomego o usunięcie aplikacji - powinna być jednak dalej widoczna w ustawieniach na stronie Kindle.

Drugie - w calibre w opcjach są reguły nazywania książek, poszukaj.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


30 sty 2012 0:53:13
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 02 sty 2012 0:06:44
Posty: 16
eCzytnik: Kobo Aura H2O / Kindle Classic
Post Odp: Przesyłanie książek na serwer kindle
Jest przecież Kindle for PC czy Kindle for Android. Tylko nie wiem czy można zmienić urządzenie na który mają być wysyłane artykuły z maila. Na pewno kupując na Amazon, można sobie później wybrać na którego Kindle ma dostarczyć z automatu.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk


30 sty 2012 11:43:46
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Przesyłanie książek na serwer kindle
każde urządzenie dostaje osobny adres email.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


30 sty 2012 11:46:37
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Przesyłanie książek na serwer kindle
@Bako: tak, w przypadku książek kupowanych z Amazona możne wysłać do K4PC albo nawet do Cloud Reader - tak że nie zaśmiecają czytnika - ja tak robię z większością "darmochy".

Ale zakładam, że pytanie dotyczyło własnych plików wysyłanych mailem - a tych jak dotąd się nie da wysłać do K4PC czy Cloud Readera.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


30 sty 2012 17:40:13
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 28 sty 2012 23:41:41
Posty: 32
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Przesyłanie książek na serwer kindle
Vroo napisał(a):
Co do pierwszego pytania, też się nad tym zastanawiałem. Chyba nie ma możliwości, żeby po prostu wrzucić na chmurę, bo każdy mail jest powiązany z czytnikiem.



Okazuje się, że jest to możliwe, ba nawet banalnie proste. Wystarczy do tego Send to Kindle. Trzeba odptaszkować naszego kundelka, zostawiając zaptaszkowane pole 'Archive document in your Kindle Library'.

A mam jeszcze takie pytanie techniczne. Nie wiem jak to napisać :) Czy też tak macie, że przycisk do przewijania stron z czasem się tak lekko opuszcza, tzn. wszystko działa, ale widać, że nie jest umiejscowiony równo jak był na początku. Mam się zacząć martwić, czy to normalne zachowanie?


16 lut 2012 10:41:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron