Teraz jest 23 kwi 2024 21:07:47




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Po czym poznać czy czytnik ma reklamy? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 24 gru 2010 21:14:48
Posty: 44
Lokalizacja: Sandomierz
eCzytnik: Kindle 4
Post Jak sprawdzić czy Kindle jest SO?
Hej!

Kupiłem na Allegro Kindle 4, jak wynika z aukcji i ceny jest to wersja SO.
Przyszedł dziś, zarejestrowałem go na swoim koncie przez wifi i widze zwykły wygaszacz, żadnych reklam :D
Sprzedawca się pomylił? Na amazon.com nigdzie nie pisze, że to wersja Special Offers...


23 lis 2012 16:59:19
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2011 22:23:07
Posty: 85
eCzytnik: KK3G, K4NT, KPW
Post Re: Jak sprawdzić czy Kindle jest SO?
Być może sprzedawca pogmerał już w sofcie...

_________________
Obrazek


23 lis 2012 21:13:28
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Jak sprawdzić czy Kindle jest SO?
Ja bym się nie przejmował i używał :))
Ew. możesz wbić na czata Amazonu i zapytać.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


24 lis 2012 0:23:31
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 gru 2010 21:14:48
Posty: 44
Lokalizacja: Sandomierz
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Jak sprawdzić czy Kindle jest SO?
Nie przejmuję! Wręcz ciesze :D Na 100% nic nie grzebał w sofcie, bo kindle przyszedł zamknięty w kartonie tak jak wyszedł z Amazon :)


edit:

Sciągałem dokumenty z chmury i się reklamy pobrały jednak ;)

Dzięki za wszystkie odpowiedzi!


24 lis 2012 15:00:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 paź 2012 22:48:14
Posty: 15
Post Re: Jak sprawdzić czy Kindle jest SO?
Podepnę się - nie chcę zaśmiecać forum a temat dość podobny.
Mianowicie jak sprawdzić DO kiedy Kindle ma gwarancję? :) Czy da się to sprawdzić na stronie?


26 lis 2012 12:21:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 paź 2012 22:48:14
Posty: 15
Post Re: Jak sprawdzić czy Kindle jest SO?
Chodziło o amazon.com - skrót myślowy ;)


28 lis 2012 20:50:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 paź 2012 22:48:14
Posty: 15
Post Re: Jak sprawdzić czy Kindle jest SO?
Zaiste, tak zrobiłam, myślałam, że chat jest tylko w wypadku popsucia kundla. Dowiedziałam się, może komuś się przyda - gwarancja leci od momentu pierwszego zarejestrowania.


28 lis 2012 23:10:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 gru 2012 8:24:31
Posty: 3
eCzytnik: Kindle PW
Post Re: Jak sprawdzić czy Kindle jest SO?
To ja też się podepnę z podobnym pytaniem.
Przyszedł mi Kindle PW kupowałem w wersji bez reklam ale standardowo miał belkę reklam na dole ekranu.
Jestem w kropce ponieważ jest w wersji 5.3 a tam da się już podobno wyłączyć reklamy bez kombinowania tak pisze przy opisie zmian w wersji i faktycznie jest taka opcja w menu i teraz nie wiem czy to jest wersja bez reklam czy może z reklamami tylko teraz łatwiej je wyłączyć...

Nie wiem czy to jakaś różnica ale ktoś coś wspomniał o wygaszaczu - u mnie widać jakieś rysunki [ołówki, maszyna do pisania itp...]


10 gru 2012 8:33:11
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2011 22:23:07
Posty: 85
eCzytnik: KK3G, K4NT, KPW
Post Re: Jak sprawdzić czy Kindle jest SO?
Foksi napisał(a):
To ja też się podepnę z podobnym pytaniem.
Przyszedł mi Kindle PW kupowałem w wersji bez reklam ale standardowo miał belkę reklam na dole ekranu.
Jestem w kropce ponieważ jest w wersji 5.3 a tam da się już podobno wyłączyć reklamy bez kombinowania tak pisze przy opisie zmian w wersji i faktycznie jest taka opcja w menu i teraz nie wiem czy to jest wersja bez reklam czy może z reklamami tylko teraz łatwiej je wyłączyć...

Nie wiem czy to jakaś różnica ale ktoś coś wspomniał o wygaszaczu - u mnie widać jakieś rysunki [ołówki, maszyna do pisania itp...]

Chyba chodzi ci nie o reklamy, a o "Editor's pick", czyli pasek z propozycjami zakupów (dla mnie to w sumie i tak wciskanie reklam), które można faktycznie wyłączyć w ustawieniach urządzenia.
Skoro po zarejestrowaniu Kindle'a wygaszacze masz fabryczne, to wersja jest bez SO. Zresztą można to zweryfikować na swoim koncie w Amazonie.

_________________
Obrazek


10 gru 2012 8:38:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 gru 2012 8:24:31
Posty: 3
eCzytnik: Kindle PW
Post Re: Jak sprawdzić czy Kindle jest SO?
dzięki za odpowiedź na amazonie mam takie info:
Registered Kindles
i tu mam nr seryjny a w kolumnie
type jest Kindle Paperwhite
to chyba znaczy że wszystko się zgadza. bardzo dziękuję za tak szybką i wyczerpującą informację.


10 gru 2012 9:23:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 wrz 2009 20:56:43
Posty: 29
Lokalizacja: Łódź
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Odp: Jak sprawdzić czy Kindle jest SO?
Na pewno nie masz wersji z z reklamami, świadczą o tym zwykłe wygaszacze ekranu a nie reklamy książek zamiast nich, a te propozycje/rekomendacje z Amazona na pierwszym ekranie to są widoczne na wszystkich czytnikach z reklamą czy bez. Możesz je spokojnie wyłączyć.


O, nie doczytałem że ktoś już odpowiedział :-)

Wysyłane z mojego GT-N8000 za pomocą Tapatalk 2

_________________
___________
Pozdrawiam
Rysiek


11 gru 2012 19:32:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 gru 2012 15:10:12
Posty: 4
eCzytnik: Kindle 4
Post Po czym poznać czy czytnik ma reklamy?
Witam.

Kupiłem czytnik Kindle 4, wersja bez ekranu dotykowego. Po włączeniu wszystko śmigało b. fajnie, zero reklam itd. Całkiem ciekawe wygaszacze itd. Sam sprzedawca pisał o tym że jest to wersja bez reklam. Ciekawość kazała przetestować wifi no i stało się - pojawiły się reklamy, reklamy w formie wygaszacza.

Poczytałem forum i info o spolszczeniu (czytnik mam w wersji eng) i rozpocząłem odblokowywanie. tutaj pojawił się kolejny problem, mój soft to 4.1.0 a nie 4.0.1 .

Czy na soft 4.1.0 można wrzucić polski język oraz usunąć reklamy w taki sam, prosty sposób jak na poprzedniej wersji oprogramowania ?


19 gru 2012 15:15:12
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Jaki mam czytnik ? Z reklamami czy bez ? Co z tym zrobić
Reklamy można usunąć za $30 po rejestracji na stronie Amazonu :)

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


19 gru 2012 15:58:42
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2011 22:23:07
Posty: 85
eCzytnik: KK3G, K4NT, KPW
Post Re: Jaki mam czytnik ? Z reklamami czy bez ? Co z tym zrobić
skaktus napisał(a):
Witam.

Kupiłem czytnik Kindle 4, wersja bez ekranu dotykowego. Po włączeniu wszystko śmigało b. fajnie, zero reklam itd. Całkiem ciekawe wygaszacze itd. Sam sprzedawca pisał o tym że jest to wersja bez reklam. Ciekawość kazała przetestować wifi no i stało się - pojawiły się reklamy, reklamy w formie wygaszacza.

Poczytałem forum i info o spolszczeniu (czytnik mam w wersji eng) i rozpocząłem odblokowywanie. tutaj pojawił się kolejny problem, mój soft to 4.1.0 a nie 4.0.1 .

Czy na soft 4.1.0 można wrzucić polski język oraz usunąć reklamy w taki sam, prosty sposób jak na poprzedniej wersji oprogramowania ?


Sprzedawca cię oszukał. Oryginalne wygaszacze są faktycznie w czytniku "out of box", a Special Offers ściągają się przy pierwszym połączeniu z siecią.
Najłatwiej wersję sprawdzisz logując się na twoje konto w Amazonie, w zakładce "Manage Your Kindle" będziesz miał pole Special Offers jako "Subscribed" dla aktywnego SO i "Unsubscribed" dla wersji "zwykłej".
Różnica w cenie to zdaje się 20 $ i o tyle jesteś "w plecy".
Są oczywiście sposoby na jailbreak i usunięcie reklam, ale chyba nie o to chodzi, żeby to był twój problem, skoro sprzedawca zapewniał, że sprzęt jest bez reklam.

_________________
Obrazek


19 gru 2012 21:13:16
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2011 22:23:07
Posty: 85
eCzytnik: KK3G, K4NT, KPW
Post Re: Jaki mam czytnik ? Z reklamami czy bez ? Co z tym zrobić
athame, na świeżym 4.1.0, wcześniej nie modyfikowanym, nie działa polonizacja. Jest więc duża różnica.

_________________
Obrazek


19 gru 2012 21:35:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: