Teraz jest 25 kwi 2024 2:36:33




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Odpicuj swojego Kindle - komentarze 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 04 maja 2011 18:39:12
Posty: 2
eCzytnik: Kindle3 wifi
Post Re: Odpicuj swojego Kindle - komentarze
Witam.
Mam mały problem, otóż, chcę sobie wgrać własne tapety, no i po skopiowaniu i zaktualizowaniu kindla, nigdzie nie ma folderu "linkss/screensavers"

Natomiast pojawił się "linkjail". Zainstalowałem jaila, ale po chwili odinstalowałem bo uznałem że nie jest mi potrzebny.
Poradzi mi ktoś gdzie popełniłem błąd?
Plik jaki ściągnąłem to "kindle-ss-0.22.N.zip" a instaluje "update_ss_0.22.N_k3w_install.bin", posiadam kindle 3 wifi.

Edit:
Myślałem że do tapet, nie jest potrzebny jailbreak. Zainstalowałem go i wszystko działa.


04 maja 2011 22:41:43
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Odpicuj swojego Kindle - komentarze
Logon napisał(a):
Myślałem że do tapet, nie jest potrzebny jailbreak. Zainstalowałem go i wszystko działa.

Do wszystkiego potrzebny jest jailbreak - i tak pisałem w artykule...

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


04 maja 2011 22:42:55
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 09 maja 2011 12:53:44
Posty: 1
eCzytnik: Kindle 3
Post Mam już Kundle 3. Co dalej?
Witam.

Przed chwilą dostałem mój czytnik. Wygląda pięknie. I teraz powstaje pytanie: co dalej mam z nim(w sensie oprogramowania) zrobić?

Czytam sobie tematy o jailbreak-ach, modowaniu, wgrywaniu alternatywnego oprogramowania itd. I jestem trochę zagubiony, a na forum panuje jednak mały chaos. Czy to wszystko jest potrzebne?
Ściągnąłem opisywanego tutaj Calibra, wrzuciłem pierwszą-lepszą książkę w pdf-ie, skonwertowałem, wgrałem i działa.

W sumie nie potrzeba mi żadnej polskiej wersji menu, czy jakichś bajerów typu nowe wygaszacze(aczkolwiek nie wykluczam tego w przyszłości). Jest jakaś chińska modyfikacja sprawiająca że kindle otwiera inne formaty. Warto to wgrywać, czy można się bez tego obejść, skoro książki konwertuje się tak łatwo?

Co teraz mam robić?

Pozdrawiam.


09 maja 2011 13:07:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Mam już Kundle 3. Co dalej?
Skoro masz wątpliwości, to póki co nic nie wgrywaj. Na samym forum wiele osób nie modyfikuje swojego czytnika w wymienione przez ciebie sposoby, a większość użytkowników pewnie nawet się nad tym nie zastanawia. Jak ktoś ma potrzebę, to zmienia. Na razie używaj tak jak możesz i jeśli stwierdzisz, że warto rozwinąć funkcjonalność Kindla, to wtedy baw się we wgrywanie alternatywnego oprogramowania. Być może dojdziesz do wniosku, że obecne możliwości są wystarczające. Użytkownicy się miedzy sobą różnią i nie wszyscy potrzebują cokolwiek zmieniać.
Ja nie mam jailbreaka, a Kindle śmiga aż miło i radzę sobie. Ustawiłem sobie tylko mniejsze marginesy.


09 maja 2011 13:13:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Mam już Kundle 3. Co dalej?
Jeśli konwersja nie sprawia Ci problemów to nic więcej nie trzeba robić - można zacząć czytać :)


09 maja 2011 13:13:31
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Mam już Kundle 3. Co dalej?
Abul napisał(a):
Czytam sobie tematy o jailbreak-ach, modowaniu, wgrywaniu alternatywnego oprogramowania itd. I jestem trochę zagubiony, a na forum panuje jednak mały chaos. Czy to wszystko jest potrzebne?


Odpowiedziałeś sam sobie.

Wrzucaj książki i czytaj! I nie przejmuj się fanami tuningu. :)

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


09 maja 2011 14:21:44
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Mam już Kundle 3. Co dalej?
Niektórzy po prostu lubi sobie pogrzebać w sofcie i wgrywać/testować każdy soft. Żadna z modyfikacji nie wnosi moim zdaniem przełomowej funkcjonalności dla której warto konbinować z softem


09 maja 2011 14:28:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 maja 2011 9:16:55
Posty: 4
eCzytnik: kindle 3
Post Re: Mam już Kundle 3. Co dalej?
Ja w sumie też nic nie wgrywałem i póki co nie widzę żadnego ulepszenia, które miało by mi się przydać.

Mam urządzenie od kilku dni i używam go do tego w jakim celu go kupiłem - do czytania.
Jedyne co analizuje to sposób obróbki formatów do formatów zjadliwych przez kindle.


09 maja 2011 16:15:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: Mam już Kundle 3. Co dalej?
mihu napisał(a):
Żadna z modyfikacji nie wnosi moim zdaniem przełomowej funkcjonalności dla której warto konbinować z softem


IMHO warto zmodyfikować plik reader.pref dla wygody ustawienia interlinii i justowania, no i niczym specjalnie to nie grozi w razie niepowodzenia.


09 maja 2011 16:21:46
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 gru 2010 12:33:13
Posty: 107
eCzytnik: Kindle 3; KindleDX; kiedys: Boox 60
Post Re: Odpicuj swojego Kindle - komentarze
Zainstalowalam wlasnie sobie Kindle Fonts i mam takie pytanie, czy jak dodam fonty do linkfonts/fonts [np wieksza ilosc] to mam jakis wplyw przez np klawiature Kindla na wybor fonta, czy on sam wybiera wg swoich jakis kryteriow?

Edit: Oki, juz doczytalam na mobileread :)

_________________
Nigdy nie dyskutuj z idiotą... najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...


13 maja 2011 13:12:19
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 gru 2010 17:15:17
Posty: 8
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Odpicuj swojego Kindle - komentarze
Proszę specjalistów o ekspertyzę w następującym problemie.

Zależało mi na zmianie screensaverów. Dzięki źródełku wszelkiej mądrości zbiorowej, jakim jest to forum, dzięki Wam za to :), dokonałam kilka tygodni temu wszelkich koniecznych operacji. Z absolutnym powodzeniem, pobrałam również nowe screensavery ze stronek polecanych w tym wątku - wszystko działa pięknie.

Ostatnio jednak naszła mnie fantazja, żeby używać sobie jako bieżącego ss okładki z czytanej książki. Ponieważ odświeżam sobie aktualnie Grę o Tron GRRM znalazłam stronkę z ss z całego cyklu Pieśni Ognia i Lodu. Niestety po wgraniu mam wielkie nic, pustą białą stronę. Kombinowałam z różnymi ustawieniami obrazka, ale nic to nie zmienia. Czy ktoś miałby może twórczą koncepcję na ten temat? Podaję link do stronki, jest tam również dużo innych book coverów do Kindelka :)

http://www.kindleboards.com/index.php?topic=36791.25


27 maja 2011 8:54:38
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Odpicuj swojego Kindle - komentarze
Znaczy zrobiłaś tak, że usunęłaś stare pliki, wrzuciłaś tylko tę nową, tak? I teraz następuje podchwytliwe pytanie: po wszystkim zrestartowałaś Kindla? Jeśli nie - spróbuj to zrobić.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


27 maja 2011 8:56:41
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 gru 2010 17:15:17
Posty: 8
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Odpicuj swojego Kindle - komentarze
No widzisz, mały restarcik - dużo radości, o jak dużo :D . Na usta ciśnie się ludowe przekadło: O, ja głupia cipa, zapomniała :oops:

To znaczy nawet mnie coś smyrało po mózgu, i nawet weszłam do Menu, tylko chciałam mu Update zrobić, a ono było nieaktywne, więc zrezygnowałam. Dzięki Mori :D


27 maja 2011 9:11:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lip 2011 23:29:14
Posty: 26
Lokalizacja: WLKP
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Odpicuj swojego Kindle - komentarze
witam wszystkich
od kilku dni jestem użytkownikiem kindle'a3 - kupiłem wersje WiFi soft 3,2,1 -teraz przyszła pora by trochę go odpicować
niestety zaSTOPowałem się już po 'instalacji' Jailbreak
katalogi takie same jak przed i nie wiedzę by cokolwiek się zmieniło - skąd mam wiedzieć że się zainstalował?

_________________
Pozdrawiam {:-) M
.
nauka słówek
śmiech TO zdrowie
meczyki.TV


12 lip 2011 23:40:57
Zobacz profil ICQ WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lip 2011 23:47:35
Posty: 15
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Odpicuj swojego Kindle - komentarze
Dołączam się do powyższego pytania, ale częściowo znam odpowiedź.

Z tego, co wyczytałem, jailbreak'a nie ma jeszcze na 3.2.1, tzn częściowo jest ale dużo kombinowania, jednym się udaje, a innym nie. Wersja jest stosunkowo nowa, początkowo pojawiała się na wersjach special offers, więc autor nie chciał wypuszczać wersji pod 3.2.1 bo, jak podejrzewam, zniechęciłoby to Amazon, a już na pewno sponsorów, a niektórzy wolą zaoszczędzić parę groszy, "nawet" w takich stanach. W każdym razie, 3.2.1 zaczęła się pojawiać na normalnych wersjach, więc prace trwają, wersja jest najnowsza, wystarczy po prostu poczekać. Jeszcze jakoś wytrzymam z tymi nagle narzuconymi wygaszaczami (w poprzednich wersjach można było mieć swoje...).


13 lip 2011 18:27:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron