Teraz jest 08 maja 2024 23:18:43




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Lekko szydercza odpowiedź na artykuł Cyfranka. 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2012 21:52:18
Posty: 96
Lokalizacja: Radom
eCzytnik: Kindle Voyage
Post Lekko szydercza odpowiedź na artykuł Cyfranka.
Cyfranek napisał(a):
Najbardziej widoczna zmiana dotyczy ekranu startowego. Teraz nie można już niestety całkiem wyłączyć ”Home Screen View”, co było możliwe w poprzednich wersjach oprogramowania (odkąd wprowadzono tę funkcję).

Uff… wreszcie ekran główny będzie wymuszony, skoro prośby nie poskutkowały.

Cyfranek napisał(a):
Na ekranie domowym są wyświetlanie nie tylko ostatnio czytane pozycje (niestety zazwyczaj bez okładek) ale i reklamy w postaci poleceń z księgarni Amazonu.

Kto nie ma okładek, ten nie ma. Jakbyś był grzecznym klientem Amazona, kupującym e-booki w Kindle Store, to miałbyś okładki. Albo jakbyś był niegrzecznym kombinatorem, to wykombinowałbyś sobie okładki dla e-booków z polskich księgarni.

Cyfranek napisał(a):
Wolę więc biblioteczkę (i tak bez okładek, więc jako lista książek).

Jak spełniasz warunek wymieniony wyżej, jeden z dwóch, to i na tej liście są okładki.

Cyfranek napisał(a):
Ekran startowy może teraz być wyświetlany z większymi kafelkami okładek (ekran po lewej) niż standardowo (ekran po prawej). Można to zmienić w ustawieniach czytnika (Settings/Device Options/Display Settings/Display Size), ale nie można wyłączyć.

Świetnie! Wyłączania się zachciało…

Cyfranek napisał(a):
Tak na marginesie, odnoszę wrażenie, że z wyświetlaniem okładek (dla książek spoza Amazonu) teraz jest jakby gorzej...

Wróć dwa punkty wyżej. A że dotychczas panowała „wolna amerykanka” w kwestii okładek, cóż… skończyło się. Wreszcie będzie porządek. I lament lam, które nie będą wiedziały czemu okładka w przygotowywanych przez nich e-bookach się nie wyświetla. Na szczęście załączane fonty, kiedy było to źle zrobione, chmura Amazona traktowała w sposób zdecydowany niemal od początku.

Cyfranek napisał(a):
Moim zdaniem gorzej teraz wygląda lista tytułów, ponieważ na ekranie jest ich znacznie mniej niż w poprzedniej wersji oprogramowania.

Wygląda bardzo dobrze – po lewej okładka (a no tak – nie u Ciebie :( ), a obok najważniejsze informacje o e-booku.

Cyfranek napisał(a):
Ostatnia ważna zmiana, to poprawne wyświetlanie okładek w postaci wygaszacza ekranu. Nawet jeśli książki wgrane zostały przez użytkownika i w czytnikowej biblioteczce nie mają oryginalnej okładki, to w wygaszaczu jest ona wyświetlana. Dzieje się tak oczywiście dla właśnie czytanej książki. Wcześniej były z tym kłopoty (o aktualizacji, która wprowadziła tę funkcję pisałem tutaj).

A jednak nie do końca, wróć…

Cyfranek napisał(a):
Z tymi okładkami to znowu coś nie halo (Kindle Oasis 3). Obecnie żadne wgrywane przeze mnie książki nie wyświetlają się w biblioteczce z okładkami. A te, które okładki miały i mają, przestały się też wyświetlać jako wygaszacz ekranu. W zasadzie wygaszacz ekranu teraz jest znowu tylko w postaci starych kindlowych grafik. Restartowałem, sprawdzałem ustawienia i niby wszystko po staremu, ale okładek i wygaszacza brak :(

Bardzo mi przykro. Jednak, jak już wspomniałem, aby wszystko było OK, trzeba być grzecznym, lub niegrzecznym. Nie kimś pośrodku. Jak poucza Pismo: „niech nasza mowa będzie: tak, tak; nie, nie – wszystko pomiędzy, od Złego pochodzi”.

Cyfranek napisał(a):
Tym razem się lekko zawiodłem na aktualizacji czytników Kindle. Po raz pierwszy od premiery w 2014 roku nie otrzymał nowego oprogramowania najlepszy (moim zdaniem) model z tej rodziny, czyli Kindle Voyage.

Wreszcie porządna aktualizacja, więc także żałuję, że nie dla Voyage.

Cyfranek napisał(a):
Ale może jeszcze się Amazon obudzi.

Chyba właśnie się obudził. Ale obawiam się, że takie przebudzenie nie spodoba (spodobało?) Ci się.

Cyfranek napisał(a):
Nie wszyscy postępują tak wzorowo jak Kobo czy Tolino, że nawet dla bardzo starych czytników wypuszczają najnowsze wersje oprogramowania.

Smarfon pewnej korporacji na literkę „A”, mającej nagryziony owoc w logo, który miał premierę w 2016 roku, kilka tygodni temu (w 2021 roku) dostał aktualizację do najświeższej wersji systemu. Nawet jeśli to ostatnia (nie jest to przesądzone), to ponad 5 lat wsparcia aktualizacjami jest niespotkane u konkurencji w segmencie smatfonów.



Ogólnie – moje odczucia po pojawieniu się tej aktualizacji są skrajnie pozytywne. Wszystkie zmiany na plus, a domykanie ekosystemu Kindle'a (przyznajmy, że to wada), od dłuższego czasu wymaga własnoręcznego przeciwdziałania, więc już przywykłem.


13 wrz 2021 13:17:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2634
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Lekko szydercza odpowiedź na artykuł Cyfranka.
Dzięki za dobre słowo. Przynajmniej wiem, że jest ktoś, kto się przykłada do lektury moich tekstów ;) To miłe! Niestety, nie mogę obiecać poprawy. Mojego Oasisa mam teraz podpiętego do Legimi, więc jestem skazany na brak okładek i justowania w przypadku większości książek.

A propos widoku listy, to przecież z zasady nie ma w nim okładek, więc spokojnie można więcej tytułów na jednym ekranie zmieścić. Mi to wygląda trochę tak, jakby programiści nie uwzględnili tego, że w widoku listy jednak nie trzeba miejsca rezerwować na miniaturki. Albo ktoś nacisnął o jeden Enter za dużo i została pusta linijka po każdej książce.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


13 wrz 2021 14:31:33
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2012 10:59:06
Posty: 72
eCzytnik: PocketBook Touch Lux 3
Post Re: Lekko szydercza odpowiedź na artykuł Cyfranka.
Cyfranek napisał(a):
A propos widoku listy, to przecież z zasady nie ma w nim okładek, więc spokojnie można więcej tytułów na jednym ekranie zmieścić. Mi to wygląda trochę tak, jakby programiści nie uwzględnili tego, że w widoku listy jednak nie trzeba miejsca rezerwować na miniaturki. Albo ktoś nacisnął o jeden Enter za dużo i została pusta linijka po każdej książce.

Wygląda, że jednak te miniaturki niedługo się pojawią: https://www.amazon.com/b/n=23599449011


13 wrz 2021 19:06:59
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2012 21:52:18
Posty: 96
Lokalizacja: Radom
eCzytnik: Kindle Voyage
Post Re: Lekko szydercza odpowiedź na artykuł Cyfranka.
Na pewno pojawią się przy książkach ze sklepu Kindle. Przy pozostałych (np. polskich) będzie raczej ziejąca dziura.


13 wrz 2021 20:00:30
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Lekko szydercza odpowiedź na artykuł Cyfranka.
Ja jestem może jakiś dziwny, ale zupełnie mi ten "brak" okładek w kindle nie przeszkadza. Jak tekst ciekawy, to przeczytam nawet gazetę która zamokła na deszczu :P

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


14 wrz 2021 10:28:19
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2012 21:52:18
Posty: 96
Lokalizacja: Radom
eCzytnik: Kindle Voyage
Post Re: Lekko szydercza odpowiedź na artykuł Cyfranka.
Rozumiem, że komuś brak okładek nie przeszkadza. Natomiast tutaj mamy sytuację, że czytnik rezerwuje miejsce na okładkę, a jej nie ma. Przez to na liście zamiast 8-10 pozycji są 4 i dalej trzeba przewijać. Są ludzie (pewnie dziwni), którzy mają na czytniku więcej niż 4 książki i już problem staje się widoczny. A jeszcze gorzej jest, kiedy przy braku okładki, zamiast pustego miejsca jest jakiś paskudny domyślny obrazek, przy każdej książce taki sam.


14 wrz 2021 16:13:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron