Teraz jest 25 kwi 2024 19:10:27




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Kupno Kindle 3 czy moze Kindle DX ? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 02 paź 2010 1:49:33
Posty: 5
eCzytnik: nie mam jeszcze
Post Kupno Kindle 3 czy moze Kindle DX ?
Witam,
mimo, że to jest pierwszy mój post chciałem się przywitać :) i zapytać w sprawie kupna czytnika ebookow.
Czytałem dużo o jednym i drugim. Mam zamiar używać czytnika do czytania książek z księgarni amazon (ćwiczenie języka ang) jak i też samemu wgyrwać książki zakupione w polskich księgarniach internetowych.

Ogólnie zajmuję się programowaniem stron www (nauka) jak i fotografią i administracją OS/LAN, dlatego chciałbym mieć kilka książek z tego zakresu zawsze przy sobie. Obecnie mam wersje papierowe, ale noszenie w plecaku, gdy trzeba by użyć to męczące dlatego chciałbym kupić sobie taki elektroniczny czytnik.

Czy mogę sam wgrywać książki do kindle3/Kindle DX przy obejściu Amazon?

Zastanawiam się czy lepiej i poręczniej będzie mieć Kindle 3 czy Kindle DX? Już nie jestem studentem :( ale chciałbym czytać książki informatyczne (programowanie, grafika, systemy operacyjne) czy lepiej w takim przypadku większy ekran czy mniejszy da rade?

Czy instrukcje jak i grafikę wyświetli kindle 3?
Jak się ma sprawa formatowania textu jeśli np. jest dużo to zawija wiersze czy raczej wystarczy przesunąć w prawo czy lewo i ma się kolejną część textu.

Lepiej wyposażony i nowoczesny jest Kindle 3 czy Kindle DX, który bardziej przyszłościowy na jakiś czas mi starczy?
(chodzi mi o zastosowanie elementów elektronicznych technologii)

Przepraszam, że takie mam pytania, ale chciałem zapytać.
Dzięki


02 paź 2010 3:48:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 wrz 2010 13:20:35
Posty: 4
eCzytnik: Kindle 3 wifi
Post Re: Kupno Kindle 3 czy moze Kindle DX ?
Wczoraj dotarł do mnie K3 wifi. Po kilkugodzinnej zabawie mogę powiedzieć, że jestem naprawdę mile zaskoczony jak przyjemnie czyta się książki na czytniku w porównaniu do laptopa. Do beletrystyki oraz książek gdzie jest większość tekstu (nie obrazków itd) 6 cali w zupełności wystarcza. Do czytania gazet już nie jest tak wygodny. Podejrzewam, że wtedy DX będzie idealny.

Co do wgrywania książek przy obejściu Amazona odpowiedź brzmi tak. Na tym forum znalazłem informację, że do tego idealny jest program Calibre. Wczoraj trochę z nim poeksperymentowałem i muszę przyznać, że Calibre jest świetny. Pliki z formatów *.rtf czy *.pdf zamienia do formatu *.mobi, a te już bez problemu ładujesz na urządzenie i śmigają ze wszystkimi opcjami (tzn powiększanie tekstu itp).

Co do jednej rzeczy możesz się rozczarować. Wspomniałeś, że interesują cię książki informatyczne. Wiem, że rzadko czyta się je od deski do deski jak powieść (zwykle jest to przekartkowanie do konkretnej informacji). Niestety czytniki w taki kartkowaniu nie spisują się zbyt dobrze. Możliwe, że opcja "go to" lub "search this book" będzie wystarczająca.

Tak czy inaczej polecam zakup czytnika.


02 paź 2010 11:15:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 paź 2010 1:49:33
Posty: 5
eCzytnik: nie mam jeszcze
Post Re: Kupno Kindle 3 czy moze Kindle DX ?
No tak, kindle 3 jest male i poreczne :) a DX juz kartka A4 wiec nie jest male.
Mysle o Kindle 3G internet i zasieg wszedzie, koszt tylko 50GBP wiecej a ile radosci.

Czy Ty kupowales Kindle 3 z amazon.uk czy z usa sprowadzales?
W sumie ile zaplaciles?Ja z uk moge zamowic,tu mieszkam.
Dzieki!


03 paź 2010 1:59:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Kupno Kindle 3 czy moze Kindle DX ?
Cytuj:
Czy mogę sam wgrywać książki do kindle3/Kindle DX przy obejściu Amazon?


Oczywiście, czytnik możesz podłączyć do portu usb i przez niego wgrywać pliki. Zresztą również tak się go ładuje.

Cytuj:
Zastanawiam się czy lepiej i poręczniej będzie mieć Kindle 3 czy Kindle DX? Już nie jestem studentem :( ale chciałbym czytać książki informatyczne (programowanie, grafika, systemy operacyjne) czy lepiej w takim przypadku większy ekran czy mniejszy da rade?


To chyba w dużym stopniu zależy od tego, co dokładnie masz w takiej książce. Jeśli masz ją w postaci cyfrowej, to spróbuj najpierw zmniejszyć okno do powiedzmy 1/4 papieru do drukarki (jakbyś złożył kartkę dwa razy). Jeżeli będzie to dla ciebie akceptowalne, to bierz małego, jeśli nie - dużego.

Cytuj:
Lepiej wyposażony i nowoczesny jest Kindle 3 czy Kindle DX, który bardziej przyszłościowy na jakiś czas mi starczy?
(chodzi mi o zastosowanie elementów elektronicznych technologii)


Nowszy jest K3, ale to nie ma tutaj takiego wielkiego znaczenia. Urządzenie służy do przeglądania dokumentów i siłą rzeczy nie potrzebuje dużej mocy obliczeniowej. Odpowiadając na pytanie: kindle starczą ci tak długo, jak długo nie rozpowszechnią się jakieś nowe formaty do zapisywania i odczytywania tekstu. Czyli na dłuuuugie lata.

Cytuj:
Czytałem dużo o jednym i drugim. Mam zamiar używać czytnika do czytania książek z księgarni amazon (ćwiczenie języka ang) jak i też samemu wgyrwać książki zakupione w polskich księgarniach internetowych.


No z tym będzie pewien problem. Kindle nie obsługuje formatów w jakich są zapisywane książki u nas. Czyli epubów i zabezpieczonych pdf'ów. Będziesz musiał konwertować - albo kupić inny czytnik.


03 paź 2010 9:06:50
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Kupno Kindle 3 czy moze Kindle DX ?
Wszystko zależy od tego, czy te Twoje książki zawierają sporo ilustracji i schematów - wtedy raczej DX. Jeśli są tylko proste tabelki i kod, to 6" wystarczy.

Mam trochę książek kupionych z oreilly.com (za $5 można sobie upgradować każdą książkę papierową) i czyta się wyśmienicie.

No i pytanie o format - natywne PDF to też lepiej na DX czytać, jeśli będziesz to albo kupował, albo konwertował, to warto pomyśleć o 6".

Jeszcze parę argumentów tutaj: http://swiatczytnikow.pl/duzy-czy-maly- ... zy-6-cali/
Moim zdaniem jednak DX jest obecnie za drogi, warto spróbować mniejszego.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


Ostatnio edytowano 20 kwi 2011 23:04:50 przez Vroo, łącznie edytowano 1 raz



03 paź 2010 16:03:42
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 02 paź 2010 1:49:33
Posty: 5
eCzytnik: nie mam jeszcze
Post Re: Kupno Kindle 3 czy moze Kindle DX ?
No wlasnie, jesli chce czytac polskie ksiazki kupione w ksiegarniach internetowych to sa PDF'y zabezpieczone i epubow to musze ich konwertowac np. za pomoca calibre da sie?

Moze jak nie czyta to lepiej moze kupic jakis inny czytnik co jest bardzo dobry na polskie realia?


03 paź 2010 19:50:44
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Kupno Kindle 3 czy moze Kindle DX ?
A w jakiej polskiej księgarni kupisz PDF nt programowania i administracji? Choćby i zabezpieczone. :)

No są czytniki które obsługują zabezpieczone PDF/EPUB, to też jakieś wyjście, jeśli masz kupować w polskich księgarniach.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


03 paź 2010 22:36:31
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 wrz 2010 16:34:49
Posty: 27
eCzytnik: Będzie Kindle
Post Re: Kupno Kindle 3 czy moze Kindle DX ?
mnie właśnie żona zaczęła namawiac na DXa.. Tak sobie patrzę na niego, że drogi, ale może jednak warto..
Patrzę więc na tabelkę porównywaczą K3, K3 3g oraz DX i widzę że DX nie ma wifi!

Co za durny pomysł! Ja nie chcę 3G (nie zamierzam się martwić czy mnie Amazon skasuje za przesłanie plików czy tez przeglądanie neta). Chcę tylko wifi...


03 paź 2010 22:37:09
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Kupno Kindle 3 czy moze Kindle DX ?
Już odpisałem na blipie ale rozszerzę :) Jeśli zależy Ci na necie, nie ma sensu kupować DX - poczekaj na nowy model, moim zdaniem w ciągu roku go wydadzą. Obecny DX ma to samo oprogramowanie co stare Kindle (do lipca), więc ma też tą dość prymitywną przeglądarkę.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


03 paź 2010 22:58:01
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 wrz 2010 16:34:49
Posty: 27
eCzytnik: Będzie Kindle
Post Re: Kupno Kindle 3 czy moze Kindle DX ?
:-) widziałem :-P
czekać to nie chcę.. chyba jednak będzie K3 - o ile pomacanie go na żywo , przed żłożeniem zamówienia mnie nie zrazi.
Za rok, najwyżej, kupię coś innego a K3 żonie sprezentuje (chyba że mi go wcześniej zabierze :-) )


03 paź 2010 23:03:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 wrz 2010 8:51:16
Posty: 2
eCzytnik: kindle 3
Post Re: Kupno Kindle 3 czy moze Kindle DX ?
mam kindle 3 3g, kupilem je na probe przed zakupem DX ... i nie kupie DX. Zwykle kindle 6" jest rewelacyjne do czytania beletrystyki, z dokumentacja techniczna jest gorzej, np kod programów kompuetrowych jest zle formatowany, rysunki za male. Dodatkowo tempo przewijania stron w dokumentacji która sie kartuje w celu odnalezienia odpowiednich fragmentów jest utrudnione. Mysle ze kindle 3 zostanie jako rewelacyjna ksiazka do lozka, do autobusu itp, ale joko czytnik dokumentacji technicznej bedzie jakis tablet Ipad albo cos z noinek androidowych np lenovo U1 jak tylko wyjdzie ;)


04 paź 2010 21:23:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 paź 2010 1:49:33
Posty: 5
eCzytnik: nie mam jeszcze
Post Re: Kupno Kindle 3 czy moze Kindle DX ?
Wlasnie zdecydowalem, ze chyba wezme Kindle 3 3G (wifi i 3G razem) cenia nie duza, a duzo radosci. Pewnie bede mial pytania dotyczace obslugi i wgrywania i takie tam, ale to napisze, jak bede mial sprzet w domu dostarczony z gory dziekuje.


06 paź 2010 0:50:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 wrz 2010 16:34:49
Posty: 27
eCzytnik: Będzie Kindle
Post Re: Kupno Kindle 3 czy moze Kindle DX ?
Ja właśnie zamówilem K3 Wifi wersja USA. Odbierać będę w Stanach - akurat tam będę.
Zauważyłem info na stronie, iż obecnie K3 Wifi Int nie jest na stanie w magazynach, dlatego wziąłem wersje amerykańską. Jakieś ładowarki USB w domu mam. :-)


07 paź 2010 18:15:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 maja 2010 12:49:21
Posty: 15
eCzytnik: Kindle 3 Wi-Fi
Post Re: Kupno Kindle 3 czy moze Kindle DX ?
pogar napisał(a):
dlatego wziąłem wersje amerykańską. Jakieś ładowarki USB w domu mam. :-)


"Jakaś" ładowarka może nie wystarczyć. W wersji amerykańskiej dostaniesz ładowarkę na zakres 100-240V, więc tylko adapter do polskiego gniazdka i po sprawie.


07 paź 2010 20:09:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 wrz 2010 16:34:49
Posty: 27
eCzytnik: Będzie Kindle
Post Re: Kupno Kindle 3 czy moze Kindle DX ?
jakaś, czyli do telefonów HTC. ładuje też z niej akumulatorki do XBoxa , więc jest oK :-) adapterek też mam . Dzięki :-)


07 paź 2010 20:12:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron