Teraz jest 25 kwi 2024 18:39:32




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Kindle Paperwhite - rozczarowanie 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Kindle Paperwhite - rozczarowanie
W kindle nie można, w modelach innych producentów można :)


06 sty 2013 8:00:43
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 sty 2013 18:56:04
Posty: 10
Lokalizacja: Poznań
eCzytnik: Kindle Touch
Post Re: Odp: Kindle Paperwhite - rozczarowanie
Khouri napisał(a):
Nie ma mowy o żadnej lampie prosto w oczy czy też czymś w rodzaju światła z ekranu LCD - różnica jest kolosalna.

O, to była moja największa obawa. Dzięki za wyjaśnienie :)


06 sty 2013 8:58:35
Zobacz profil
Post Re: Kindle Paperwhite - rozczarowanie
Eltanin napisał(a):
Khouri napisał(a):
cromartie,
Po drugie, można to wyłączyć i mieć "zwykły" czytnik jeśli oświetlenie jest optymalne.

Nie można wyłączyć, można zmniejszyć do minimum ;)


Są inne czytniki, w których można. Ja nie mam KPW.


06 sty 2013 14:00:19
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Kindle Paperwhite - rozczarowanie
robcza napisał(a):
To chyba dobry wątek by zapytać:

Kindle PaperWhite nie jest jeszcze oficjalnie dostępny na Polskę.
Czy korzystając z uprzejmości znajomego z USA - kupię KindlePW z dostawą do niego (w wersji "prezent") a on mi go prześle do Polski, to:
1. mogę go zarejestrować w Polsce i korzystać z korzyści z tego wynikających?
2. czy mam się liczyć z ewentualnym doliczeniem cła, vat'u?
3. będę mógł ewentualnie go reklamować z Polski?

Ad. 1
tak,
Ad. 2
Prawdopodobnie będziesz musiał opłacić vat.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


06 sty 2013 19:05:09
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2011 16:53:51
Posty: 58
Post Re: Kindle Paperwhite - rozczarowanie
3. Tak


06 sty 2013 22:18:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lis 2011 15:06:56
Posty: 13
eCzytnik: kindle 4, kindle3 WiFi, Paperwhite
Post Re: Kindle Paperwhite - rozczarowanie
FELIX napisał(a):
3. Tak

ad.3
z wysyłką do Polski :nie: niestety NIE :[ , właśnie chciałem reklamować mojego Kindla (kupiony w stanach, przywieziony do Polski, wersja bez reklam), powód problemy z ekranem - białe świecące kropki, przebarwienia i niestety po czacie z amazonem okazało sie że kwalifikuje sie do wymiany ale .... tylko z wysyłką na adres w US. Powód: ten model nie ma opcji wysyłki do Polski i dlatego reklamacje realizowane tylko na adres amerykański. I guzik obchodzi ich że mam na swoim koncie dwa inne Kindle (klawiszowca i classica) jak powiedziała (napisała) "urocza" Mirza - "taka polityka firmy"
:-(
Pozostaje czekać aż Paperwhite wejdzie do sprzedaży międzynarodowej i wtedy można probować. Ciekawe tylko z jakim skutkiem, bo zarejestrowałem na moim koncie jak nie było go w sprzedaży międzynarodowej - czyli warunki gwarancji inne.
pzdr


11 sty 2013 22:08:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 sty 2011 13:05:53
Posty: 13
eCzytnik: kindle classic
Post Re: Kindle Paperwhite - rozczarowanie
Witam. Mam paperwhite od ok. 2 m-cy. Świecące punkty pojawiają sie na moim czytniku w momencie gdy jest zabrudzony ekran. Wystarczy abym przeczyściła go lekko wilgotną ściereczką a punkty znikają. Pozdrawiam.


11 sty 2013 22:36:46
Zobacz profil
Post Re: Kindle Paperwhite - rozczarowanie
becia344 napisał(a):
Witam. Mam paperwhite od ok. 2 m-cy. Świecące punkty pojawiają sie na moim czytniku w momencie gdy jest zabrudzony ekran. Wystarczy abym przeczyściła go lekko wilgotną ściereczką a punkty znikają. Pozdrawiam.


Tak samo smugi różnych brudków pochodzenia organicznego ;p zachowują się na matrycy onyxa. Najpierw myślałam, że mi się czytnik popsuł, ale faktycznie, delikatne wyczyszczenie miękką szmatką pomogło.


12 sty 2013 0:13:26
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lis 2011 15:06:56
Posty: 13
eCzytnik: kindle 4, kindle3 WiFi, Paperwhite
Post Re: Kindle Paperwhite - rozczarowanie
becia344 napisał(a):
Witam. Mam paperwhite od ok. 2 m-cy. Świecące punkty pojawiają sie na moim czytniku w momencie gdy jest zabrudzony ekran. Wystarczy abym przeczyściła go lekko wilgotną ściereczką a punkty znikają. Pozdrawiam.


oj to nie to, probowałem czyścić i nic. :nie: :cry:
tutaj zdjęcia jak to wygląda:
http://imageshack.us/g/1/9953197/


12 sty 2013 16:38:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2012 12:44:54
Posty: 98
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Kindle Paperwhite - rozczarowanie
grzezaw napisał(a):
becia344 napisał(a):
Witam. Mam paperwhite od ok. 2 m-cy. Świecące punkty pojawiają sie na moim czytniku w momencie gdy jest zabrudzony ekran. Wystarczy abym przeczyściła go lekko wilgotną ściereczką a punkty znikają. Pozdrawiam.


oj to nie to, probowałem czyścić i nic. :nie: :cry:
tutaj zdjęcia jak to wygląda:
http://imageshack.us/g/1/9953197/


Od razu tak miałeś (po zakupie) czy pojawiło Ci się w trakcie użytkowania ? a jak w trakcie to jakoś nagle czy stopniowo ?
W ogóle to przecież wymiana Kindla jest możliwa bez żadnego tłumaczenia...


12 sty 2013 17:51:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 gru 2011 8:44:36
Posty: 13
eCzytnik: 2K3g/DXG/HPtp/kobo touch/
Post Re: Kindle Paperwhite - rozczarowanie
Ja również mam na nowym dopiero co wyjętym z pudełka PW jedną świecąca kropkę. Raczej można powiedzieć ,że świecący paproch miedzy jedna z warstw einka . Cienie w dolnej części też występują ale to każdy tak ma i jest to uroda takiego rozwiązania * za blisko jest źródło światła i rozpraszacz nie daje rady.Cienie w dolnej części są widoczne nawet na oficjalnym video prezentacyjnym .


12 sty 2013 18:55:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2012 12:44:54
Posty: 98
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Kindle Paperwhite - rozczarowanie
gwene napisał(a):
Cienie w dolnej części też występują ale to każdy tak ma i jest to uroda takiego rozwiązania * za blisko jest źródło światła i rozpraszacz nie daje rady.Cienie w dolnej części są widoczne nawet na oficjalnym video prezentacyjnym .

No cóż, wystarczyło umieścić źródła światła dalej od widocznego ekranu i wówczas widoczne pole byłoby już oświetlone równomiernie....
Proste rozwiązanie na które nikt nie wpadł...
Na wideo może i widać cienie, za to na zdjęciach - ni hu hu.


12 sty 2013 20:06:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lis 2011 15:06:56
Posty: 13
eCzytnik: kindle 4, kindle3 WiFi, Paperwhite
Post Re: Kindle Paperwhite - rozczarowanie
langolier napisał(a):
grzezaw napisał(a):

oj to nie to, probowałem czyścić i nic. :nie: :cry:
tutaj zdjęcia jak to wygląda:
http://imageshack.us/g/1/9953197/


Od razu tak miałeś (po zakupie) czy pojawiło Ci się w trakcie użytkowania ? a jak w trakcie to jakoś nagle czy stopniowo ?
W ogóle to przecież wymiana Kindla jest możliwa bez żadnego tłumaczenia...


Od razy tak miałem, wymiana tak oczywiście ale jak pisałem pare postow wyżej o mojej rozmowie na czacie:w przypadku paperwhite wysyłka reklamacyjna możliwa tylko na adres w US, a ja takowego nie posiadam.


13 sty 2013 16:37:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lis 2011 15:06:56
Posty: 13
eCzytnik: kindle 4, kindle3 WiFi, Paperwhite
Post Re: Kindle Paperwhite - rozczarowanie
gwene napisał(a):
Ja również mam na nowym dopiero co wyjętym z pudełka PW jedną świecąca kropkę. Raczej można powiedzieć ,że świecący paproch miedzy jedna z warstw einka . Cienie w dolnej części też występują ale to każdy tak ma i jest to uroda takiego rozwiązania * za blisko jest źródło światła i rozpraszacz nie daje rady.Cienie w dolnej części są widoczne nawet na oficjalnym video prezentacyjnym .


Tylko że u mnie to nie jest niestety jeden świecący paproch, tylko jest ich dość sporo "porozrzucanych" po całym ekranie.
Co do cieni sie nie czepiam bo były do przewidzenia, w końcu u mnie poświetlanie miało być wykorzystywane w sytuacjach awaryjnych. Ale te świecące kropki do szału doprowadzają zwłaszcza przy nocnym czytaniu.


13 sty 2013 16:42:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2012 12:44:54
Posty: 98
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Odp: Kindle Paperwhite - rozczarowanie
Myślę że jeśli masz znajomego w UK to mozesz wysłać do niego i po przerejestrowaniu KPW na niego on może zareklamowac. Swoją drogą to jak kupiłeś sprzęt? U sprzedawcy nie mozesz zareklamować?

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


13 sty 2013 17:16:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: