Teraz jest 26 kwi 2024 16:40:46




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Kindle paperwhite czy classic 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2011 22:23:07
Posty: 85
eCzytnik: KK3G, K4NT, KPW
Post Re: Kindle paperwhite czy classic
Shimaru napisał(a):
Osobiście używam Kindle 4 (ponad rok czasu) i jedynie co mogę powiedzieć to tylko, że żałuję iż tak długo zwlekałem z zakupem. Przyznam, że brakuje mi często dobrego oświetlenia (pochmurna pogoda, niedoświetlone pomieszczenie itp. ) w związku z tym planuję zakup Paperwhite ale mam jeszcze pewne wątpliwości, ale to poniżej :)

@sapienti
Z powyższej wypowiedzi widzę, że masz doświadczenie pośród czytników :)
Zdjęcia czy też filmiki w necie nie oddają faktycznych doznań z użytkowania, więc chciałbym Cię zapytać.
Czy warto "przesiadać" się na KPW ?
Czy faktycznie w niedoświetlonym pomieszczeniu jakość czytania będzie lepsza (teks nie robi się mdły) ?
Czy światło ustawione na max nie przejaskrawia tekstu sprawiając, że staje się mniej czytelny ?
Czy równie dobrze się czyta w pełnym słońcu jak w przypadku Kindle 4 ?

W mojej subiektywnej ocenie warto się przesiąść, przede wszystkim ze względu na dwie ogromne zalety: możliwość czytania w całkowitych ciemnościach i osiągnięcie efektu "białego papieru". Kładąc obok siebie KPW i starszy model, ten drugi wydaje się mieć ekran jakiś taki... bury.
W ciemnościach da się czytać lepiej niż przy nocnej lampce, niemniej uważam, że optymalne warunki to jasne pomieszczenie, najlepiej z naturalnym oświetleniem.
Światło na max nie powoduje, że tekst jest nieczytelny, ale to ustawienie zostawiam sobie na pełne słońce.
W jasnych pomieszczeniach można też zmniejszyć oświetlenie do minimum, ekran wygląda identycznie jak w starszych modelach.

Jeśli chodzi o wrażenia z czytania: Jak dla mnie najlepiej czyta się na KPW, najwygodniej K4 (który jest lżejszy i ma fizyczne przyciski). Najbardziej chyba wkurza mnie brak właśnie klawiszy do zmiany stron. Czasami muszę przy czytaniu wspomagać się drugą ręką.
Bateria trzyma bardzo dobrze, lepiej niż w K4. Waga mogłaby być trochę niższa, zwłaszcza z okładką. Jeśli chodzi o ilość pamięci, to dziwię się narzekającym. Nie rozumiem po co trzymać w urządzeniu całą zawartość Biblioteki Narodowej. Raz że to niekoniecznie niezbędne, dwa - potrafi zamulić urządzenie. Ja osobiście przechowuję w pamięci 20-30 książek do przeczytania, jakieś 200 w chmurze i resztę w komputerze. Zajętość pamięci w KPW to jakieś 3-5%.

_________________
Obrazek


10 lut 2013 20:07:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2012 12:44:54
Posty: 98
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Odp: Kindle paperwhite czy classic
sapienti napisał(a):
Najbardziej chyba wkurza mnie brak właśnie klawiszy do zmiany stron. Czasami muszę przy czytaniu wspomagać się drugą ręką.

Jesteś leworęczny tzn. trzymasz czytnik w lewym ręku?
Jeśli nie to poćwicz przewracanie stron kciukiem prawej ręki, pamiętając że wystarczy lekko musnąć ekran...
U mnie działa :)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


14 lut 2013 21:33:57
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2011 22:23:07
Posty: 85
eCzytnik: KK3G, K4NT, KPW
Post Re: Odp: Kindle paperwhite czy classic
langolier napisał(a):
sapienti napisał(a):
Najbardziej chyba wkurza mnie brak właśnie klawiszy do zmiany stron. Czasami muszę przy czytaniu wspomagać się drugą ręką.

Jesteś leworęczny tzn. trzymasz czytnik w lewym ręku?
Jeśli nie to poćwicz przewracanie stron kciukiem prawej ręki, pamiętając że wystarczy lekko musnąć ekran...
U mnie działa :)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Praworęczny.
Problem pojawia się przy czytaniu w łóżku w pozycji bocznej (niekoniecznie ustalonej).

_________________
Obrazek


14 lut 2013 21:56:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2012 12:44:54
Posty: 98
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Odp: Kindle paperwhite czy classic
Ja w pozycji bocznej nie trzymam czytnika w ręku.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


15 lut 2013 0:31:18
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2011 22:23:07
Posty: 85
eCzytnik: KK3G, K4NT, KPW
Post Re: Kindle paperwhite czy classic
Chodzi mi o to, że czasami prawą rękę przy czytaniu możemy mieć zajętą. W modelach przyciskowych nie stanowi to problemu, po obu stronach klawisze są takie same. Natomiast w czytnikach dotykowych pola przewijania są ustawione tak, że przewijanie z użyciem tylko lewej ręki jest bardzo utrudnione (aczkolwiek nie niemożliwe - można uprawiać gimnastykę kciukiem, od biedy kartki przewija, choć bywa, że nie w tą stronę co trzeba).

_________________
Obrazek


15 lut 2013 1:41:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2013 10:23:58
Posty: 46
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Kindle paperwhite czy classic
I pewnie jeszcze szerokości pól do przewijania stron nie da się regulować?
Ten brak fizycznych przycisków skutecznie wstrzymuje moją decyzję o zakupie. Eh ten 'postęp'...


15 lut 2013 11:43:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2012 12:44:54
Posty: 98
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Kindle paperwhite czy classic
exec napisał(a):
I pewnie jeszcze szerokości pól do przewijania stron nie da się regulować?
Ten brak fizycznych przycisków skutecznie wstrzymuje moją decyzję o zakupie. Eh ten 'postęp'...

Nie da się ani regulować ani np. zamienić funkcjonalności (np. dla leworęcznych czy raczej: trzymających czytnik w lewym ręku).
Jak dla mnie to optymalne rozwiązanie to DODATKOWO fizyczne przyciski z softwareową możliwością ich blokowania oraz możliwości zmian funkcjonalności


15 lut 2013 12:02:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2013 10:23:58
Posty: 46
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Kindle paperwhite czy classic
Tak, zgadzam się, fizyczne przyciski takie jak w classicu są świetne, intuicyjne, zmienianie stron nie wymaga żadnego machania palcami itd. Zdecydowanie wolałbym fizyczne przyciski zamiast ekranu dotykowego.


15 lut 2013 13:14:09
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2011 22:23:07
Posty: 85
eCzytnik: KK3G, K4NT, KPW
Post Re: Kindle paperwhite czy classic
Popieram. Powinni pozostawić dotykowe menu, zmianę czcionki, wybieranie pozycji, opcji itd., natomiast przerzucanie stron - klawisze sprzętowe.

_________________
Obrazek


15 lut 2013 17:13:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 gru 2012 19:49:53
Posty: 44
eCzytnik: Prestigio PER3464B
Post Re: Kindle paperwhite czy classic
Kupowałem ostatnio obydwa. Jeden dla siebie, drugi dla rodzicielki.

Dla siebie wybrałem KPW. Wcześniej czytałem na Prestigio 3464B i miałem obawy przed dotykowym ekranem. Ponieważ jednak czytam głównie w nocy, podczas gdy druga połówka śpi obok - opcja podświetlenia przeważyła.
Nie ma co mieć obaw przed polem dotyku, czy obsługą lewą ręką. Najważniejsze pole dotyku -następna strona- zajmuje niemal całą powierzchnię ekranu. Poprzednią stronę uruchamia się wąziutkim (ok. 1cm) paskiem po lewej stronie ekranu. Często korzystam z lewego kciuka do przewijania stron trzymając czytnik lewą ręką.
Do opcji wchodzimy podobnie wąskim paskiem na górze.
Gorzej z przenoszeniem czytnika. Poprzedni "brałem w łapę" jak popadnie, trzymałem za kawałek ekranu, bez obaw o to, że tekst mi gdzieś powędruje. Matowa powierzchnia e-ink'a idealnie do tego się nadaje, nie pozostawiając żadnych śladów. Teraz niestety muszę uważać.

Matce kupiłem Classica (osoba dość wiekowa). Widziałem jej próby obsługi dotykowego ekranu, wysiłek z jakim wciskała mi ekran (a ja drżałem o konstrukcję), długość dotyku (długo dotknięty tekst wyświetla słownik, zamiast następnej strony). Z pewnością kwestia przyzwyczajenia, ale ponieważ do czytania i tak korzysta z lampki nocnej - wybraliśmy wersję klasyczną z guzikami, które opanowała zaskakująco szybko.

Porównanie cen przy kupnie z AMAZONu (styczeń/luty 2013):
Kindle Paperwhite + wysyłka + vat = 645zł
Kindle Classic + wysyłka + vat = 440zł

W obu przypadkach, czytnik zamówiony wieczorem polskiego czasu, docierał w dwa dni (zamówiony w środę ok. 20:00 kurier przywiózł w piątek o 12:00).


15 lut 2013 21:00:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2013 10:23:58
Posty: 46
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Kindle paperwhite czy classic
Wow, szybko. A skąd wysyłali? Z niemieckiego magazynu?


15 lut 2013 21:26:59
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2011 22:23:07
Posty: 85
eCzytnik: KK3G, K4NT, KPW
Post Re: Kindle paperwhite czy classic
exec, one potrafią tak szybko dochodzić z USA. Prześledziłem drogę mojego pierwszego kindle'a. Z NY poszło w 16 godzin do Frankfurtu, kolejne 12 do Warszawy i 6 godzin do Gdańska. Sam byłem w szoku.

_________________
Obrazek


15 lut 2013 21:36:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 gru 2012 19:49:53
Posty: 44
eCzytnik: Prestigio PER3464B
Post Re: Kindle paperwhite czy classic
Wyciąg z DHL'a:

Friday, February 15, 2013 Location Time
16 Delivered - Signed for by : Ja Krakow 11:58
15 With delivery courier KATOWICE - POLAND 10:09
14 Arrived at Delivery Facility in KATOWICE - POLAND KATOWICE - POLAND 09:27
13 Departed Facility in KATOWICE - POLAND KATOWICE - POLAND 08:03
12 Processed at KATOWICE - POLAND KATOWICE - POLAND 07:36
11 Clearance processing complete at KATOWICE - POLAND KATOWICE - POLAND 07:35
10 Arrived at Sort Facility KATOWICE - POLAND KATOWICE - POLAND 07:19
9 Departed Facility in LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY 05:26
8 Processed at LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY 01:10
Thursday, February 14, 2013 Location Time
7 Arrived at Sort Facility LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY 22:29
6 Departed Facility in CINCINNATI HUB - USA CINCINNATI HUB, OH - USA 07:16
5 Processed at CINCINNATI HUB - USA CINCINNATI HUB, OH - USA 05:28
4 Arrived at Sort Facility CINCINNATI HUB - USA CINCINNATI HUB, OH - USA 03:45
Wednesday, February 13, 2013 Location Time
3 Departed Facility in HARRISBURG - USA HARRISBURG, PA - USA 20:26
2 Processed at HARRISBURG - USA HARRISBURG, PA - USA 20:25
1 Shipment picked up ALLENTOWN, PA - USA 17:37


15 lut 2013 21:43:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2012 12:44:54
Posty: 98
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Odp: Kindle paperwhite czy classic
Zakup oryginalną leather cover. Oprócz ceny i podobno awarii systemu magnesu (ja mam ją 1,5 miesiąca i awaria nie występuje) nie ma żadnych wad a mnóstwo zalet. Min. Plecki nie łapią plam z palców i łatwo przenosić, osłona ekranu. Sam mam i polecam!

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


16 lut 2013 2:48:38
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2012 16:13:35
Posty: 82
eCzytnik: Kindle 4 Classic, Paperwhite 2
Post Re: Kindle paperwhite czy classic
Mój ekran w K4 trzymam w sterylnej czystości :) jak wygląda sprawa odcisków palców w KPW na wyświetlaczu ?


17 lut 2013 1:57:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron