Teraz jest 29 mar 2024 12:28:16




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Kindle a serie (cykle) książek. 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 02 kwi 2014 23:47:51
Posty: 9
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2
Post Kindle a serie (cykle) książek.
Witajcie, powiedzcie mi jak rozwiązujecie problem przechowywania kilku książek wchodzących w skład jeden serii? Da się to jakoś zorganizować za pomocą samego kindle lub programu calibre? Wiem, że na kindle nie można tworzyć katalogów, ale są za to kolekcje. Jednak nie mogę osiągnąć pożądanego efektu. Mianowicie chodzi mi coś takiego, aby w widoku głównym na urządzeniu (nieważne czy jest to widok listy czy widok okładek), była widoczna jedna pozycja z nazwą całej serii a po jej otwarciu były widoczne jej części). Po utworzeniu kolekcji i dodaniu do niej książek w widoku głównym są widoczne zarówno pojedyncze części jak i kolekcja lub sama kolekcja bez reszty innych pozycji.


03 kwi 2014 0:15:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 kwi 2014 23:47:51
Posty: 9
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2
Post Re: Kindle a serie (cykle) książek.
Czy mógłby się ktoś odnieść merytorycznie do mojego tematu?

Z góry dziękuję.


03 kwi 2014 17:26:20
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Kindle a serie (cykle) książek.
jak ustawisz widok na Collection, to rzeczy umieszczone w kolekcji nie będą widoczne poza nią (było o tym już pisane na forum...).

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


03 kwi 2014 19:44:22
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 02 kwi 2014 23:47:51
Posty: 9
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2
Post Re: Kindle a serie (cykle) książek.
@Up zgadza się, ale wtedy nie są widoczne inne pozycje, które nie są częścią żadnej kolekcji.
Wychodzi na to, że albo trzeba przypisać wszystkie pozycje do jakiejś kolekcji i korzystać tylko z widoku kolekcji albo mieć bałagan. Poza tym kolekcje służą bardziej do tego, aby sobie posegregować książki wg. rodzaju, przeczytanych, etc. czyli taki ogólny podział. A mi chodziło o segregacje pozycji (części, tomów etc.) wchodzących w skład jednej serii, sagi, cyklu etc.


03 kwi 2014 21:08:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sie 2012 9:57:50
Posty: 69
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Kindle a serie (cykle) książek.
Ja u siebie mam tak, że np. mam kolekcję "Anne Rice" i tam mam wrzucone wszystkie pozycje Rice. Przy Ludlumie mam osobną kolekcję na Tożsamość Bourne'a, a pozostałe jego książki mam jako niesklasyfikowane. Wygląda to tak, że na początku mam kolekcje z seriami książek, a na którejśtam stronie (jak mi się skończą kolekcje) już te niesklasyfikowane, które nie znajdują się w żadnej kolekcji.
http://zapodaj.net/bab86f52ee503.png.html
Nie przypadkiem o to chodzi? Uprzedzając: kolekcji w kolekcji nie da się zrobić. A szkoda.


05 kwi 2014 14:19:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 kwi 2014 23:47:51
Posty: 9
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2
Post Re: Kindle a serie (cykle) książek.
Dziękuje Shadi tak o to chodzi, tylko widzisz też tak zrobiłem u siebie, ale najgorsze jest to, że są ograniczenia bo np. nie możesz dodać tego wiedźmina do przeczytanych, możesz mieć wszystkie części wiedźmina albo w przeczytanych albo w kolekcji wiedźmin ewentualnie tu i to, ale wtedy jest bałagan wszystko przez to, że nie można mieć kolekcji w kolekcji. Zwykły porządek katalogów były dużo lepszy.

edit: Co zrobisz jak skończysz czytać cały cykl wiedźmina i zechcesz do dodać do przeczytanych? Będziesz musiał usunąć kolekcje Wiedźmin po czym wszystkie pięć części dodać do kolekcji przeczytane?


05 kwi 2014 17:24:17
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Kindle a serie (cykle) książek.
freestyle01 napisał(a):
Zwykły porządek katalogów były dużo lepszy.

Kwestia gustu. Mnie bardziej pasują kolekcje. Możesz sobie zrobić kolekcję na autora, na cykl, na język, na gatunek, na przeczytane/nieprzeczytane. Wolę to niż głębokie drzewa katalogów. Poza tym i tak często najszybciej się wyszukuje książkę po prostu poprzez przeszukanie listy książek.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


05 kwi 2014 20:38:12
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sie 2012 9:57:50
Posty: 69
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Kindle a serie (cykle) książek.
freestyle01 napisał(a):
edit: Co zrobisz jak skończysz czytać cały cykl wiedźmina i zechcesz do dodać do przeczytanych? Będziesz musiał usunąć kolekcje Wiedźmin po czym wszystkie pięć części dodać do kolekcji przeczytane?


Ja robię tak, że jeśli skończę czytać np. Krew Elfów, to dodaję ją do kolekcji "Przeczytane", usuwając równocześnie z "Wiedźmin" (można to zrobić na jednym ekranie) To mi się pozwala zorientować na szybko, co już przeczytałam i ile mi zostało. Rzadko wracam do przeczytanych książek, dlatego "przeczytane" to dla mnie taki mały śmietnik, gdzie mi wystarczy sortowanie alfabetyczne. Do "przeczytanych" dodaję książkę zaraz po jej skończeniu, dlatego nie muszę kombinować z jakimś usuwaniem całej kolekcji i dodawaniem do innej. Jak kończą mi się książki w serii, to kolekcja też jest pusta, więc wtedy ją usuwam.


05 kwi 2014 21:11:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 kwi 2014 23:47:51
Posty: 9
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2
Post Re: Kindle a serie (cykle) książek.
Masz@t3d masz rację, ale powstaje bałagan bo przez to jest dużo kolekcji a w nich książki się powtarzają, jednak łatwiej się wyszukuje tak jak powiedziałeś. Co kto woli.

@Shadi No tak, innego wyjścia nie ma. Rozumiem wszystko oprócz jednego jak to się robi na jednym ekranie? W opcjach kolekcji masz tylko add/remove item.

Swoją drogą to jak zrobiłeś tego screeena ze swojego czytnika w poprzednim poście?


05 kwi 2014 21:16:24
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Kindle a serie (cykle) książek.
freestyle01 napisał(a):
Swoją drogą to jak zrobiłeś tego screeena ze swojego czytnika w poprzednim poście?

Trzeba dotknąć jednocześnie narożniki po przekątnej. Plik znajdziesz w głównym katalogu czytnika.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


05 kwi 2014 21:42:45
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sie 2012 9:57:50
Posty: 69
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Kindle a serie (cykle) książek.
freestyle01 napisał(a):
Masz@t3d masz rację, ale powstaje bałagan bo przez to jest dużo kolekcji a w nich książki się powtarzają, jednak łatwiej się wyszukuje tak jak powiedziałeś. Co kto woli.

@Shadi No tak, innego wyjścia nie ma. Rozumiem wszystko oprócz jednego jak to się robi na jednym ekranie? W opcjach kolekcji masz tylko add/remove item.

Swoją drogą to jak zrobiłeś tego screeena ze swojego czytnika w poprzednim poście?


No... normalnie. Mam wrzucone ileś tam książek, zaczynam tworzyć kolekcję przez "add collection" i dodawać do nich książki. Te niedodane są pod wszystkimi kolekcjami. Widok ustawiony na "list" i sortowanie alfabetyczne. Może to kwestia tego, że masz PW2, ale nie sądzę.


14 kwi 2014 11:45:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron