Teraz jest 28 mar 2024 19:58:02




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Czytanie Gazety Wyborczej na Kindle 3 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 21 paź 2010 22:09:35
Posty: 17
eCzytnik: Kindle 3
Post Czytanie Gazety Wyborczej na Kindle 3
Czy ktoś czyta GW na Kindle 3? Bo noszę się z zamiarem kupna czytnika, ale dość ważna jest dla mnie możliwość czytania GW (i w miarę możliwości innych gazet/czasopism). Czy dobrze się czyta? Stronę trzeba scrollować?


21 paź 2010 22:12:27
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lip 2010 15:32:53
Posty: 206
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: prs-300 sony, kindle 3 3G
Post Re: Czytanie Gazety Wyborczej na Kindle 3
najlepiej korzystać z wersji stron na komórki:
m.gazeta.pl
m.onet.pl
m.wp.pl
itd
Są czytelne i wygodne do czytania.
Mam wersje 3g i muszę przyznać ,ze jestem pod wrażeniem tego ,że wszędzie mogę korzystać z darmowego dostępu do informacji.


21 paź 2010 22:49:17
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Czytanie Gazety Wyborczej na Kindle 3
co do innych czasopism, to możesz sobie pobrać różne rzeczy w calibre: calibre-f164/recepty-t8606.html

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


21 paź 2010 22:49:23
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 paź 2010 22:09:35
Posty: 17
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Czytanie Gazety Wyborczej na Kindle 3
ikar napisał(a):
najlepiej korzystać z wersji stron na komórki:
m.gazeta.pl
m.onet.pl
m.wp.pl
itd
Są czytelne i wygodne do czytania.


Jest to jakaś alternatywa...ale chodzi mi o pełne wydanie GW. Wiem, że jest e-prenumerata GW, tylko nie wiem, czy da się załadować do Kindle'a i czytać wygodnie.


22 paź 2010 10:31:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 cze 2010 12:08:10
Posty: 126
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2, Onyx Boox M92
Post Re: Czytanie Gazety Wyborczej na Kindle 3
Będę się powtarzał, ale znowu napiszę. :) Jest wydanie GW na http://www.pressdisplay.com/ także w wersji na Kindle. Wersja na Kindle (lub w ogólności na czytniki) jest konwersją wersji papierowej na format czytnika z dość szczególną nawigacją. Najlepiej chyba kupić tam pojedynczy numer na próbę (kiedyś było to za dolara, w "abonamencie" wychodziło znacznie taniej), ściągnąć go w formacie .mobi i zobaczyć, jak to wygląda np. w jednym z programów: Kindle for PC, Kindle Previewer, Mobipocket Reader albo Calibre.

Inne wydania GW (np. na nexto.pl) są chyba w PDF z dodatkiem FileOpen i raczej żaden czytnik tego nie obsługuje.


22 paź 2010 19:08:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 paź 2010 10:56:59
Posty: 1
eCzytnik: Kindle
Post Re: Czytanie Gazety Wyborczej na Kindle 3
To niestety nie działa, a przynajmniej nie działa dobrze. Pisałem już do nich w tej sprawie wysyłając dokładny opis problemów ze zrzutami ekranów, obiecali się tym zająć i jakoś efektów nie widać. Niektórych artykułów nie ma, inne są tylko częściowo, bywa, że są pomieszane 2 artykuły ze sobą. W wywiadach notorycznie tracone jest formatowanie, co mocno utrudnia czytanie. Nie mówiąc już o tym, że aby czytać tą gazetę, musisz ją najpierw ściągnąć na zwykłym komputerze, co jest dużo gorsze niż WhisperSync. Tak więc można powiedzieć, że GW na Kindle nie ma. Z Agory napisali mi, że myślą o wydaniu na czytniki, ale jak znam życie, to będzie tylko na iPada (już jakieś Wysokie Obcasy tak wyszły)


27 paź 2010 11:03:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 paź 2010 22:09:35
Posty: 17
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Czytanie Gazety Wyborczej na Kindle 3
O ile konieczność ściągania na komputer i ręcznego ładowania do czytnika mi jakoś nie przeszkadza, to problem z formatowaniem już tak. Właśnie 10 min temu odebrałem Kindle 3, więc sam sprawdzę jak to się ma.
Dzięki za info.


27 paź 2010 11:44:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: