Teraz jest 28 mar 2024 15:33:56




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Przygody Trzech Detektywów 
Autor Wiadomość
Post Przygody Trzech Detektywów
Czy czytał ktoś serie trzech detektywów jak tak to jak mu się podobała i która książka z serii była najlepsza?
Ja przeczytałem prawie całą pierwszą serie i najlepszą częścią był „Tajemnica jeziora duchów” bo było w niej najwięcej zagadek do rozwiązania i była jedną z najdłuższych a ja lubię czytać. Cała seria jest ciekawa to takie kryminały-przygodowe dla dzieci, nawet trochę podobne do Scooby-Doo ogółem super.


02 sie 2008 12:53:01
Post 
Czytalem ksiazki o trzech detektywach kiedy bylem w podstawowce (tzn. jakies 12 lat temu). pierwsza przeczytana przeze mnie czesc ("tajemnica krzyczacego zegara"- chyba tak brzmial tytul) zrobila na mnie dobre wrazenie. kupilem sobie kilka ksiazek z tego cyklu i brnalem przez kolejne przygody. z czasem jedna to sie zrobilo strasznie nudne. w kazdej czesci i za kazdym razem jest dokladny opis relacji miedzy chlopcami, kryjowki, rodzin i wogole wszystkiego... autor za kazdym razem traktuje czytelnika jakby wogole nie mial kontaktu z bohaterami... z jednej strony to dobrze- dla kogos kto czyta tylko jedna ksiazke, a nie cala serie, ale ja mialem to nieszczescie ze postanowilem przeczytac wiecej niz jedna i czar prysl... do dzisiaj leza u mnie w szafie nieprzeczytane czesci tej serii... moze kiedys, chociaz watpie. ;)


31 sie 2008 4:54:24
Post 
Pamiętam :)
Czytałam w szkole podstawowej i do teraz pamiętam niepokój z każdym wejściem do biblioteki, kiedy zastanawiałyśmy się z koleżanką czy jest dzisiaj coś, czego jeszcze nie czytałyśmy. Mam do tej serii sentyment :)
A ogólnie książki dobre dla ludzi w tym wieku - ciekawe, wciągające. Nawet dla dziewczyn :)


02 wrz 2008 18:26:46
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 maja 2008 16:43:28
Posty: 22
Post 
Wspominam tą serię z wielkim sentymentem. Czytałam ją gdzieś pod koniec podstawówki i na początku gimnazjum. Potem po prostu z nich wyrosłam. Z żalem muszę jednak przyznać, że do dzisiaj nie wiele pamiętam z fabuły poszczególnych tomów.
Polecam wszystkim młodszym miłośnikom kryminałów.


04 wrz 2008 15:05:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 wrz 2008 22:10:15
Posty: 34
Post 
Wracają wspomnienia z dzieciństwa, pamiętam jak z kuzynka połykałyśmy kolejne książki z tej serii, jak obstawiałyśmy kto tym razem jest winny, kto jest czarnym charakterem:D:D:P ja szczególnie pamiętam Tajemnice Jąkającej się Papugi a przeczytałam chyba wszystkie... Za każdym razem gdy przechodzę w bibliotece koło półki z tymi książkami muszę sobie przeczytać parę tytułów bo były świetne... Tajemnica Srebrnego Pająka, Tajemnica Tańczącej Beczki, Tajemnica Zabójczego Sobowtóra..... Najbardziej dobija mnie że one mają po 120 stron a ja potrzebowałam kilka dni żeby ją przeczytać...


08 wrz 2008 15:08:21
Zobacz profil
Post 
Czytałam te książki i uważam ze są po prostu kapitalne! przeczytałam wszystkie jakie były w bibliotece.... cudowna lektura na wakacje. faktycznie "Tajemnica jeziora duchów" jest chyba najlepsza. Jupiter jest po prostu świetny i piekielnie inteligentny :D


21 wrz 2008 23:54:26
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sie 2008 6:16:19
Posty: 16
Post 
Faktycznie,, kiedy zobaczyłem ten temat to przypomniało mi się jak z kolegą niemal wydzieraliśmy sobie kolejne książki o przygodach detektywów jakie znaleźliśmy w bibliotece, wspaniałe czasy...
Wtedy nie raziły nieścisłości w fabule, nie przywiązywało się tak wielkiej uwagi do stylu autora, do dziś nie mam odwagi ponownie po nie sięgnąć już jako dorosły żeby czasem nie zepsuć wspomnień.


26 wrz 2008 22:29:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2008 20:06:18
Posty: 51
Post 
Matko jak ja się w tym zaczytywałam jak byłam młoda :) Do tej pory pamiętam prawie fizyczny ból, że "jak to w bibliotece można wziąć tylko (!) pięć książek?" Więc jak nawiedzona czytałam po dwie w poniedziałek, jedną w nocy, we wtorek te co jeszcze ocalały i w srode po szkole bieglam do biblioteki po nowe :) Książki nie należały do "dziewczyńskich", ale tak mi się strasznie podobały :) Do moich ulubionych zdecydowanie należała "Tajemnica szepczącej mumii".


04 lis 2008 21:50:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2008 10:56:03
Posty: 20
Post 
właśnie ta seria "wciągnęła" mnie w czytanie książek, każdy tom jaki udało mi się pochwycić niemal połykałem. Z treści nie pamiętam praktycznie nic (8 lat to kawał czasu), pierwszego tytułu nie przypomnę sobie za żadne skarby, pamiętam jednak jak zazdrościłem chłopakom że mieszkają w Kalifornii ( :P ), no i (chyba nawet bardziej) tej przyczepy na złomowisku
z "Nowych przygód..." przeczytałem tylko 3 czy 4 tomy, ale to już nie było to samo - dla mnie Trzej Detektywi zakończyli działalność w ostatnim tomie pierwszej serii


03 gru 2008 23:43:16
Zobacz profil
Post 
Hmm... Ja wyczytałem ich też sporooo... Czytałem je w podstawówce. Jakieś 15lat temu... Pamiętam jak na początku nieśmiało się pokazywały a ja za ostatnie oszczędności je kupowałem... Zbierałem makulaturę, butelki i złom by zakupić następne części. Poprostu chciałem je mieć na własność ;) .Z kumplem chcieliśmy też założyć taki klub :D . Ach wspomnienia. W pewnym momencie naszła mnie taka myśl. Ciekawe czy Wy też takową mieliście. Tych książek było tyle - a oni byli wiecznie na wakacjach i wiecznie w tym samym wieku... Ciekawe jak to było możliwe :P


04 gru 2008 0:49:22
Post 
Seria "Trzech Detektywów"... miłe wspomnienia :) Strasznie się tym zaczytywałem w późnej podstawówce, na weekend potrafiłem wypożyczyć 3 tomy (limit wypożyczeń w mojej bibliotece) i uporać się z nimi już do sobotniego wieczora. Zawsze wtedy żałowałem że tak szybko pochłaniam lekturę, bo "intryga" w nich opisana srodze mnie zajmowała. To był po prostu kawał świetnej, przygodowo-kryminalnej lektury dla młodszych, z bohaterami z którymi łatwo się utożsamić. I wielki, wielki był zawód gdy już zapoznałem się ze wszystkimi tomami z biblioteki.

Kojarzę, że akcja jednego z tomów "Nowych Przygód..." działa się w Polsce. Może ktoś pamięta tytuł?


22 gru 2008 23:04:50
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2009 19:44:22
Posty: 10
Post 
Dobrych parę lat temu czytałam "Przygody Trzech Detektywów"; w mojej bibliotece było kilkanaście tomów i chyba wszystkie przeczytałam. Teraz już za dobrze nie pamiętam treści, ale te książki były bardzo wciągające - każda sprawa, którą chłopcy się zajmowali była niesamowita i miała nieoczekiwane (przynajmniej przeze mnie ;)) rozwiązanie. Chwilami nawet bałam się, bo niekiedy niektóre wątki były dość przerażające. Ale mimo to, fajnie się czytało :)


12 mar 2009 23:07:28
Zobacz profil
Post Re: Przygody Trzech Detektywów
Wciągająca fabuła, idealna dla młodych czytelników. Nie czytałam tych książek od dość dawna, ale pamiętam niezły styl, w jakim były napisane. Wartka akcja to jest chyba cecha charakterystyczna kryminałów....


10 cze 2009 22:10:20
Post Re: Przygody Trzech Detektywów
W Polsce toczy się akcja książki z Nowych Przygód Trzech detektywów, pt. Perły Patrycji McGrove bodajże :) Dla mnie najlepsza część z nowej serri :) NAJGORSZA z pierwszej serii była Tajemnica Tańczącej Beczki.


28 lip 2009 17:56:26
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron