Teraz jest 25 kwi 2024 9:10:29




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
sony PRS-T1 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 01 cze 2008 17:42:04
Posty: 52
eCzytnik: Sony prs-505
Post sony PRS-T1
Sony zapowiada nowy czytnik ebook'ów PRS-T1

http://www.sony.co.uk/product/rd-reader-ebook/prs-t1
http://www.czytniki.e-tekst.pl/czytniki ... _sie_zarej

jak widać raczej nic ciekawego ekran 6'' dotykowy, cena około 165 euro, rozpoczęcie sprzedaży jesień 2011


02 wrz 2011 21:04:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 wrz 2010 15:00:01
Posty: 20
eCzytnik: Sony PRS-600, Kobo Touch
Post Re: sony PRS-T1
a mi się nawet podoba, dobry ekran, lekki, wbudowane 12 słowników. A skąd wziąłeś cenę, jakoś tego nie wychwyciłem? Zresztą im więcej czytników tym lepiej, konkurencja dobra rzecz ;-)


07 wrz 2011 21:12:01
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: sony PRS-T1
Bol.com ma obecnie po 150€ (obniżka z 200€).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


07 wrz 2011 21:23:13
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: sony PRS-T1
Ekran taki sam jak w PRS x50.


09 wrz 2011 8:54:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 cze 2008 17:42:04
Posty: 52
eCzytnik: Sony prs-505
Post Re: sony PRS-T1
na angielskiej stronie sony podaje cenę 120 funtów, to całkiem niezła cena /kindle 111 funtów/


09 wrz 2011 13:02:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sty 2010 21:46:39
Posty: 124
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2
Post Re: sony PRS-T1
rufi napisał(a):
na angielskiej stronie sony podaje cenę 120 funtów, to całkiem niezła cena /kindle 111 funtów/

Dzisiaj byłem w sklepie Sony cena $149 to około 479 PLZ miałem czytnik w ręku wagi prawie nie czuć strony zmieniały się błyskawicznie Kindle to przy tym cegła.

_________________
Obecnie używam Astak 5" Easy Reader Pro
http://www.epub.republika.pl/epub.htm


19 paź 2011 10:51:26
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: sony PRS-T1
Karakan: ale porównywałeś z nowym Kindle 4? Spróbuj.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


19 paź 2011 11:42:20
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2008 21:40:27
Posty: 95
eCzytnik: PRS-505, PRS- T1, Aura H2O, KA1
Post Re: sony PRS-T1
Tańszy od mojego PRS-505 gdy go kupowałem, ale wtedy mało kto wiedział co to jest e-czytnik :)

dziwi mnie wyłącznik off/on na dole urządzenia, czasem jak leze stawiam sobie np na brzuchu czytnik to wtedy może się wyłączyć...
plastikowa obudowa średnio mi odpowiada, aluminium wydawało mi się bardziej solidne, plastik może pęknac przy uderzeniu, upadku itp.

czy ktoś mi może powiedzieć czy obsługuje ten czytnik lrf'y?
bo widze pdf, epub, txt a nic o lrf - czyżby już nie był ten format wspierany w nowych czytnikach?


19 paź 2011 22:32:34
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: sony PRS-T1
Generalnie Sony już dawno przeszło na wsparcie dla ePUB - wydawali potem aktualizacje softu dla chyba wszystkiego od 505 wzwyż.

Co do włącznika na dole - nie przesadzajmy. Sądzę, że jak go nie będziesz chciał koniecznie wcisnąć to jakoś przeżyje - przykładowo Kindle 4, który też ma przyciskowy włącznik na dole, nie daje się załączyć przyciskając go do płaskiej powierzchni biurka. Zaś przy upadku martwiłbym się nie o obudowę, która pewnie w lepszym lub gorszym stanie, ale przetrwa, a raczej o ekran, który może nie przeżyć (i którego wymiana jest na tyle droga, że generalnie nieopłacalna).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


19 paź 2011 23:03:38
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2008 21:40:27
Posty: 95
eCzytnik: PRS-505, PRS- T1, Aura H2O, KA1
Post Re: sony PRS-T1
firmware oczywiście mój obsługuje epub tylko nigdy się tym nie interesowałem :P uzywałem lrfów i spolszczonego firmware :P
format epub z tego co widzę nie taki zły, pomimo zaimplementowania czcionki do pliku, otwiera się tak samo szybko jak lrf bez czcionek.
pamiętam, że jak robiłem lrfy z zaimpelemntowanymi czcionkami to masakrycznie długo się otwierały, a epub nawet sie nie formatuje na czytniku już, a lrf tak.

gdyby tylko nie to calibre którego nie lubie:P
w book designer'ze mam większą kontrolę nad czionckami tzn wielkość marginesy itp, przynajmniej wszystko to od razu widze w calibre jak dla mnie dziwnie zrobione.
i kalibre nie obsługuje mi kolekcji które tworze w czytniku tzn nie umie tworzyć nowych, albo nie znalazłem takiej opcji lub wtyczki.

z tym wyłącznikiem może masz rację, to był pomysł na szybko.
zastanawiam się, czy jeśli bym chciał kupić nowy czytnik po moim prs-505 to jest sens brac ten? cena przystepna, chociaż pewnie dobrze będzie poczekać do jakichś testów, opinii i porównań.


20 paź 2011 10:36:49
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: sony PRS-T1
DarkMind napisał(a):
gdyby tylko nie to calibre którego nie lubie:P

Fakt, calibre trzeba pokochać, a nie jest to łatwa miłość. Mimo wszystko - uniezależnia Cię to w sporym stopniu od przyszłych zmian sprzętu, którego BD może nie obsługiwać.

DarkMind napisał(a):
z tym wyłącznikiem może masz rację, to był pomysł na szybko.

Na szczęście to nie przycisk IR, jak w nieszczęsnym Onyx Booxie M90 ;)

DarkMind napisał(a):
zastanawiam się, czy jeśli bym chciał kupić nowy czytnik po moim prs-505 to jest sens brac ten? cena przystepna, chociaż pewnie dobrze będzie poczekać do jakichś testów, opinii i porównań.

Trudne pytanie. Jeśli masz komu oddać swoją 505-tkę, by się nie kurzyła - to pewnie najlepiej byłoby, gdybyś sobie porównał T1 z K4, Kobo czy Booxami i wybrał to, co Ci najbardziej leży. Jeśli 505 miałoby się kurzyć - to może nie ma sensu (choć ekran z Pearlem jest oczywiście lepszy od Vizplexa)?

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


20 paź 2011 11:27:10
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2008 21:40:27
Posty: 95
eCzytnik: PRS-505, PRS- T1, Aura H2O, KA1
Post Re: sony PRS-T1
Gdy kupowałem Prs 505 w Polsce inne czytniki nie były dostępne - więc nie było problemu ;)
w sumie nie brałem pod uwage innej firmy niż Sony, Kindle wydaje mi się lepszym wyborem na zachodzie, lub dla kogoś kto czyta literaturę w języku np angielskim, może wtedy książki sciągać z internetu z amazona itp.
ja lepiej jednak czuję się z językiem polskim. z tego co czytam to opinie są podzielone, niektózy zachwycają sie szybkościa T1 inni narzekają na gorszą jakość, na plastik i mniejszy w porównaniu do 950 ekran.

poczekam, pomyślę, mam 505 który jest świetny więc mi się nie spieszy, najwyżej baterię wymienię, przeczkałem z kupnem 900, potem 950, to i T1 mogę ;)
albo chociaż poczekam do jakichś konkretnych porównań :)

505 zawsze miałbym komu podarować, ale nie wiem czy bym to zrobił, za bardzo sie zżyłem z tym czytnikiem ;)

a calibre nie takie bardzo straszne, pół dnia się oswajam - da się z nim żyć ;)


20 paź 2011 20:46:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 paź 2011 9:01:08
Posty: 30
Post Re: sony PRS-T1
Ten czytnik ma dobrą, funkcjonalną przeglądarkę internetową. Chyba najlepszą wśród czytników?
Tutaj test czytnika http://www.the-ebook-reader.com/sony-prs-t1.html


21 paź 2011 21:12:33
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: sony PRS-T1
Sony musiało obniżyć cenę kolejnego modelu, tego wymaga konkurencja z innymi czytnikami. Oczywiście jakość wykonania tez się obniżyła, plastik zamiast aluminium tak jak w modelach x50. Coś za coś.


22 paź 2011 20:22:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 mar 2010 14:12:51
Posty: 11
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2
Post Re: sony PRS-T1
Witam,
Właśnie do mnie dotarł PRS-T1, więc chętnie się podzielę ewentualnymi pytaniami.
Tak na szybko - porównując z Sony PRS900, którego do tej pory używałem (uwaga - opinia jest moja i subiektywna, więc reklamacji nie uwględnia się ;) ).

Plusy:
+ jaśniejszy ekran (no bo już "pearl")
+ wbudowane 6 różnych czcionek, które wspierają polskie znaki w epub'ach (odpada grzebanie w CSS, lub załączanie czcionek na stałe)
+ 8 rozmiarów czcionki do ustawienia - w PRD900 mam 6 (wiem, wiem Kindlowcy już dawno mieli więcej :-) )
+ WiFi (na razie nie używam)
+ leciutki
+ ma jednocześnie dotykowy ekran i guziki (czyli łączy funkcjonalność Kindle4 z Kindle 4 Touch) - więc moim zdaniem warto dopłacić te $10 więcej za Sony (w stosunku do Kindle Touch bez reklam).

Minusy (minusiki ;) ):
- nie tak fajnie wykonany jak seria PRSx00 (brak aluminum, rysik trzeba nosić osobno - nie ma na niego miejsca w czytniku)
- brak wsparcia LRF'ów (no ale wiadomo, że przyszłość należy do epub'a)
- na razie brak mi tego 7-go cala, który miałem na PRD900 :cry:

Porównywaliśmy z kolegą, który ma Kindle 3 - ekran identyczny - nie zauważyliśmy róznic - mimo że Sony ma e-ink dotykowy. Nie udało mi się porównać z Kindle4 - nie widziałem go jeszcze.

Podsumowując - czytnik zamówiłem dla żony - no ale po obejrzeniu (no i właśnie o to ale tu się rozchodzi...) :mrgreen:

Jak ktoś zainteresowany szczegółami - pytajcie...

Pozdrawiam
Tomek


23 paź 2011 12:25:10
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: