Teraz jest 20 kwi 2024 4:02:52




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Nowe modele Sony - PRS-350, 650 i 950 - komentarze 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: Nowe modele Sony - PRS-350, 650 i 950 - komentarze
Warto przed wydrukiem do PDF zmienić wielkość stron na dostosowane do czytnika (dokładne wymiary w centymetrach ekranu podać). Wtedy czytnik nie będzie musiał już robić reflow ani nic.

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


17 paź 2010 13:34:34
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lip 2010 17:34:03
Posty: 63
Post Re: Nowe modele Sony - PRS-350, 650 i 950 - komentarze
Witam,
Właśnie zamówiłem PRS-350 (129,95 funtów)i w czwartek prawdopodobnie będę mógł już go odebrać, to w piątek max postaram się zdać jakąś krótką relację, natomiast na dziś mogę powiedzieć że ekran jest bardzo dobry, rozdzielczość wystarczająca (nie widać żadnych pikseli) jest jasny i czytelny, a przewracanie stron, wymaga tylko lekkiego muśnięcia :) Resztę czyli przede wszystkim obsługe polskiej czcionki opiszę jak już rozwiąże ten problem :)


Magnes napisał(a):
Warto przed wydrukiem do PDF zmienić wielkość stron na dostosowane do czytnika (dokładne wymiary w centymetrach ekranu podać). Wtedy czytnik nie będzie musiał już robić reflow ani nic.

Aha ok, czy mógłbyś napisać jak to zrobić, gdyż nie korzystam na codzień z PDF, może dokument w .doc wrzucić do Calibre i tam dostosować wymiar do: "Sony pocket edition" (czy jakoś tak :) ) Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam


19 paź 2010 14:24:25
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Nowe modele Sony - PRS-350, 650 i 950 - komentarze
Witam,

@jjjebook - jeżeli masz Office 2007, to dokument w doc czy w rtf zapisujesz w pdf bezpośrednio w Wordzie (opcja "zapisz jako"). W przypadku starszych wersji Office - trzeba zainstalować jedną z wielu freewarowych drukarek wirtualnych do pdf - wtedy wybierasz po prostu wydruk do tej drukarki i masz pdf.

Przed konwersją, czy drukiem do pdf ustawiasz sobie w Wordzie odpowiednią wielkość strony, marginesy i fonty. Jak użyjesz opcji "szukaj" to znajdziesz na forum proponowane ustawienia.
Przykład masz choćby tu: eclicto-f163/przygotowanie-pdfa-pod-eclicto-t8739.html?hilit=Ustawienia%20strony%20w%20pdf
Zauważ, że są one dedykowane głównie dla czytników z ekranem 6 cali - w przypadku Twojej "piątki" trzeba będzie je odpowiednio podrasować metodą prób i błędów.
Sprawa został już co najmniej raz rozwiązana - korzystaj z tego!

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


19 paź 2010 15:44:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 wrz 2010 1:41:18
Posty: 5
Lokalizacja: Cork / Słupsk
eCzytnik: PRS 650
Post Re: Nowe modele Sony - PRS-350, 650 i 950 - komentarze
po zmianie firmware:

nareszcie nie ma krzakow ... mozna czytac tytuly ksiazek, autorow z polskimi znakami :)
co do dokow - mam pare ksiazek w doc i nie ma problemow z polskimi znakami;

w weekend napisze wiecej co i jak - porobie screenshoty z urzadzenia (nowosc dzieki modyfikacji firmware) (jesli nie wpadne w wir czytania ;) )


21 paź 2010 23:20:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lis 2010 22:06:46
Posty: 2
eCzytnik: PRS-650
Post Re: Nowe modele Sony - PRS-350, 650 i 950 - komentarze
Witam, czy ktoś by mógł podrzucić polskie menu (do sflashowania) + jaki malutki chociaż poradnik? Bo jak rozumiem ktoś już przetłumaczył i dzięki rosyjskiemu firmare'owi mamy polską wersję - tylko nigdzie nie mogę znaleźć, a samemu jakoś się nie chce ;)

Z czcionką w książkach poradziłem sobie dzięki BookDesigner 4.0 - nie dość, że czcionkę można dopisać łatwo do pliku, to eksportuje ją ładnie i potem w readerze lepiej działa niż pdf - powiększanie/pomniejszanie czcionki działa dużo lepiej i tekst lepiej się rozkłada itp, a na dodatek można okładkę dograć do książki :)


18 lis 2010 22:25:32
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 gru 2009 11:35:31
Posty: 11
eCzytnik: Sony PRS-505, PRS-600, PRS-650
Post Re: Nowe modele Sony - PRS-350, 650 i 950 - komentarze
Co do czulosci ekranu w prs-650 jest duzo lepiej niz w szescsetce czasem nawet i przypadkowe dotkniecie powodowalo ze stona sie zmieniala ;] natomiast jakosc wyswietlacza w porownaniu do starszego modelu ulegla baardzo duzej poprawie


19 lis 2010 7:55:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lis 2010 0:48:11
Posty: 10
eCzytnik: prs-350
Post Re: Nowe modele Sony - PRS-350, 650 i 950 - komentarze
Tolek81 napisał(a):
po zmianie firmware:

nareszcie nie ma krzakow ... mozna czytac tytuly ksiazek, autorow z polskimi znakami :)
co do dokow - mam pare ksiazek w doc i nie ma problemow z polskimi znakami;

w weekend napisze wiecej co i jak - porobie screenshoty z urzadzenia (nowosc dzieki modyfikacji firmware) (jesli nie wpadne w wir czytania ;) )


hej
mógłbyś się podzielić tym patentem?
moja 350'ka jest już w drodze i nie wiem, czy w międzyczasie bawić się w dorzucanie do wszystkiego czcionek, czy tylko układać 'playlistę' :)

pozdr


27 lis 2010 0:53:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 paź 2010 13:02:21
Posty: 30
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
eCzytnik: PRS-650 | K4NT Black
Post Re: Nowe modele Sony - PRS-350, 650 i 950 - komentarze
ja po zmianie firmware na rosyjski w plikach .rtf i niektórych .pdf zamiast polskich znaków mam cyrylicę... Coś jeszcze tam trzeba dodać do czytnika?

A przy odczytywaniu .epub tylko polskie znaki są pisane czcionką Droid... pozostałe domyślną.

// EDIT
Drugi problem rozwiazany

plik READER\epub\stylesheet.css (dodatkowo skopiowanie kolekcji fontów do READER\database\fonts):
Kod:
@font-face {
font-style: italic;
font-family: 'Droid', serif, sans-serif;
font-weight: normal;
src: url(res:///Data/database/fonts/DroidSerif-Italic.ttf);
}
@font-face {
font-style: normal;
font-family: 'Droid', serif, sans-serif;
font-weight: normal;
src: url(res:///Data/database/fonts/DroidSerif-Regular.ttf);
}
@font-face {
font-style: italic;
font-family: 'Droid', serif, sans-serif;
font-weight: bold;
src: url(res:///Data/database/fonts/DroidSerif-BoldItalic.ttf);
}
@font-face {
font-style: normal;
font-family: 'Droid', serif, sans-serif;
font-weight: bold;
src: url(res:///Data/database/fonts/DroidSerif-Bold.ttf);
}


27 lis 2010 13:49:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lis 2010 13:50:51
Posty: 7
Post Re: Nowe modele Sony - PRS-350, 650 i 950 - komentarze
Witajcie,
wie ktoś może czy w naszym pięknym kraju można zakupić 650 oprócz Pixmanii bo do nich zaufania nie mam zaufania, ew. jakis namiar na sklep zagraniczny gdzie można zakupic z dostawą przed świętami bo ma byc prezent a z Amazon.com termin dostawy 25 dni roboczych.


27 lis 2010 13:58:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lis 2010 22:06:46
Posty: 2
eCzytnik: PRS-650
Post Re: Nowe modele Sony - PRS-350, 650 i 950 - komentarze
Albo Pixmania, albo Sony Style UK -> http://www.sony.co.uk/hub/reader-want/4 ale nie wiem czy wysyłają do Polski. Zawsze możesz zadzwonić do Sony Polska i zapytać ich...

Ja swojego kupiłem w UK na lotnisku (Heathrow) w Sony Style jeszcze na tydzień przed oficjalną premierą (!) za cenę niższą niż obecnie (!!). To był pierwszy dzień jak PRS-650 trafił do tego sklepu, na oficjalnej stronie Sony nawet nie było jeszcze nic o tym modelu. Po tygodniu pojawiła się informacja, że będzie dostępny i można pre-orderować, a za kolejny tydzień czy coś w tym stylu urządzenie było dostępne w normalnej sprzedaży...


28 lis 2010 21:35:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lis 2010 13:50:51
Posty: 7
Post Re: Nowe modele Sony - PRS-350, 650 i 950 - komentarze
Nie wysyłają do Polski, w Sony Poland na infolinii nawet nie wiedzą że Sony produkuje te modele proponowali mi 600 i 900 .... Pixmania ma dużo negatywnych opinii i boje się wtopić kasę jak niektórzy.

Jeszcze tylko pytanie o serwis jak zakupie np. 650 z USA i mi sie zepsuje to rozumiem że na serwis od Sony Polska nie mam co liczyć skoro nawet nie maja ich w dystrybucji? ( Analogicznie jeżeli kupię np. na Pixmanii )


29 lis 2010 8:37:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 wrz 2010 1:41:18
Posty: 5
Lokalizacja: Cork / Słupsk
eCzytnik: PRS 650
Post Re: Nowe modele Sony - PRS-350, 650 i 950 - komentarze
geee napisał(a):
Tolek81 napisał(a):
po zmianie firmware:

nareszcie nie ma krzakow ... mozna czytac tytuly ksiazek, autorow z polskimi znakami :)
co do dokow - mam pare ksiazek w doc i nie ma problemow z polskimi znakami;

w weekend napisze wiecej co i jak - porobie screenshoty z urzadzenia (nowosc dzieki modyfikacji firmware) (jesli nie wpadne w wir czytania ;) )


hej
mógłbyś się podzielić tym patentem?
moja 350'ka jest już w drodze i nie wiem, czy w międzyczasie bawić się w dorzucanie do wszystkiego czcionek, czy tylko układać 'playlistę' :)

pozdr


po zmianie firmware uzyskalem polskie czcionki, w celibre - nie bawilem sie - nie bylo takiej potrzeby (kopiowalem miedzy oknami) - oraz word / pdf pliki edytowalem informacje meta - by miec autora/tytul oraz nazwe pliku w miare w normalny sposob.

Jaki mam Firmware:
1.05d
http://projects.mobileread.com/reader/u ... .1.05b.zip

choc obecnie jest dostepna juz wersja 1.05f , ale jej nie instaluje bo nie widze potrzeby:
Cytuj:
1.05e
- Fixed Russian alphabetic sort - Fixed Russian alphabetic sort
- Case-insensitive search (in Russian) in TXT and RTF - Case-insensitive search (in Russian) in TXT and RTF

1.05f
- Fixed Russian alphabetic sort (again) - Fixed Russian alphabetic sort (again)
- Fonts extended with Georgian characters (kartu) - Fonts extended with Georgian characters (kartu)


duzo ksiazek nie wrzucalem bo nie mialem czasu - inne sprawy do zalatwienia.
to co wrzucalem to ksiazki w wordzie, pdf.
wszystkie dobrze wygladaja z polskimi znakami - html tez
jedyne problemy mialem z ksiazkami to:
- skanami - nie chodza gazety ze zdjeciami stron;
- z ksiazkami - tez skany, gdzie np. litera ś to s' - w malej wielkosci czcionki wyglada ok (powiedzmy) , ale jak sie powiekszy to kicha i nie ma podzialu na normalne slowa tylko jakies krzaki + ekstra spacje (jak jest dobrze zrobiona ksiazka to nie ma problemu) w innych formatach nie mailem czasu sprawdzac jak to wyglada ani konwertowac.

Co do samego procesu update - nie mialem problemu pod w7 x64 PL na laptopie.
Jak masz jakies konkretne pytania - pisz sprobuje w wolnym czasie odpisac


Entu napisał(a):
Nie wysyłają do Polski, w Sony Poland na infolinii nawet nie wiedzą że Sony produkuje te modele proponowali mi 600 i 900 .... Pixmania ma dużo negatywnych opinii i boje się wtopić kasę jak niektórzy.

Jeszcze tylko pytanie o serwis jak zakupie np. 650 z USA i mi sie zepsuje to rozumiem że na serwis od Sony Polska nie mam co liczyć skoro nawet nie maja ich w dystrybucji? ( Analogicznie jeżeli kupię np. na Pixmanii )


Jak kupisz w:
- stanach to masz gwarancje na Stany/ Canada oraz zdaje sie Meksyk
- w Chinach [Hong Kong] - Japonia / Chiny
- Australia - nie wiem (Pewnie Australia + Oceania)
- UK / Irlandia - gwarancja na kraje EU - przynajmniej tak powinno byc - musze jeszcze raz przewertowac karte gwarancyjna z ta informacja


Ostatnio edytowano 29 lis 2010 20:13:45 przez Tolek81, łącznie edytowano 1 raz



29 lis 2010 20:07:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lis 2010 13:50:51
Posty: 7
Post Re: Nowe modele Sony - PRS-350, 650 i 950 - komentarze
Dziękować za info Tolek, pozostaje mi szukać Europejskiego dystrybutora albo kupić kindła.

EDIT: Po sflashowaniu na ten fw od naszych kolegów zza wschodniej granicy już rozumiem że nic z ePubami, css itd nie trzeba kombinować żeby były polskie znaki?


30 lis 2010 10:13:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 paź 2010 13:02:21
Posty: 30
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
eCzytnik: PRS-650 | K4NT Black
Post Re: Nowe modele Sony - PRS-350, 650 i 950 - komentarze
http://code.google.com/p/prs-plus/ już niedługo prs+ pod najnowsze modele ;)


05 gru 2010 21:58:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 paź 2010 13:02:21
Posty: 30
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
eCzytnik: PRS-650 | K4NT Black
Post Re: Nowe modele Sony - PRS-350, 650 i 950 - komentarze
http://esupport.sony.com/US/perl/swu-do ... l=PRS950SC - nowy firmware do 950


26 gru 2010 19:22:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron