Teraz jest 26 kwi 2024 15:39:22




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Gdzie i jak kupić, sprzedać lub zamienić 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 27 gru 2008 12:20:46
Posty: 9
Lokalizacja: Rybnik
eCzytnik: PRS 505
Post 
paulferm1 napisał(a):
Na gwarancji którą posiadam jest napisane "SONY EUROPEAN GUARANTEE" jest też informacja w języku polskim.


Zgodnie z prawem unijnym to gwarancja powinna być respektowana w całej UE.


24 sty 2009 20:03:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 cze 2008 17:42:04
Posty: 52
eCzytnik: Sony prs-505
Post 
w Polsce prs nie jest sprzedawany więc do naprawy go raczej nie wezmą, na stronach sony UK można zarejestrować swój sprzęt do naprawy ale tylko z adresu angielskiego, w Waterstones też go Wam nie przyjąmą /a może przyjmą, nie przyglądałem się dokładnie ich warunkom sprzedaży - w sumie to powinni przyjmować chyba. że w UK są inne przepisy/

Tak niestety wygląda Gwarancja Europejska :)


24 sty 2009 22:55:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 gru 2008 12:20:46
Posty: 9
Lokalizacja: Rybnik
eCzytnik: PRS 505
Post 
Za waterstones.com:


Cytuj:
If for any reason your Reader from Sony is faulty, you should adhere to the following procedure so the issue can be resolved as swiftly as possible:

You can register your Reader from Sony for repairs by using Sony's Repair Service.

If you are unsure if your product is faulty, first check the frequently asked questions (FAQ) found under the Service and Support links found on the sony.co.uk website: alternatively call the Sony Customer Information centre on 08705 111 999 or 00 353 1 413 1771 if calling from the Republic of Ireland (Mon-Fri, 9am-5pm).

Please note: Waterstones.com does not offer refunds or replacements on unwanted Readers.

Although we are happy to accept faulty Readers back to Waterstone's Returns Dept, PO Box 3325, Norwich, NR7 7FR, the return will be dealt with far more swiftly if the procedure above is followed.


Co zgodnie z moim rozumowaniem oznacza że jeżeli prs mi padnie przed upływem gwarancji to będę go mógł odesłać do waterstones.


25 sty 2009 1:59:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sty 2009 15:07:38
Posty: 5
Post 
Tylko poco wysyłać do Anglii skoro mamy gwarancje europejską którą Sony Polska musi honorować i to ich problem , że PRS nie jest u nas sprzedawany.


25 sty 2009 9:15:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 wrz 2008 20:38:56
Posty: 27
Post 
Kupiłem 2-tyg.temu Sony PRS-ACL1 Futerał Podświetlający do PRS-505 i w gwarancji pisze (po polsku) że do tego produktu ma zastosowanie "Europejska Karta Gwarancyjna Sony".W celu uzyskania gwarancji trzeba zwrócić się do sprzedawcy.Jeżeli czytnik kupiło się na allegro od sprzedawcy (centrum handlowe) jak w moim przypadku to wydaje mi się że trzeba gwarancję uzyskać od niego.


26 sty 2009 15:04:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 gru 2008 12:20:46
Posty: 9
Lokalizacja: Rybnik
eCzytnik: PRS 505
Post 
Dostałem maila z Thalia.de że od 11 marca będzie można kupić eReadera za 299 euro. Porównując aktualne kursy funta i euro zamówiłem w Waterstone's.

------------------ Dodano: Dzisiaj o 11:40:54 ------------------
Thalia.de szuka testerów dla PRS-505 w Niemczech. Po testach testerzy zatrzymują dla siebie PRSa. Świetna okazja dla tych, którzy mieszkają w Niemczech. Więcej pod linkiem: http://www.thalia.de/shop/testleser/show/?ProvID=272098.


11 lut 2009 11:40:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 maja 2009 17:43:15
Posty: 1
Post 
Jeśli jest ktoś zainteresowany to mam na sprzedaż sony PRS-505. Używany, stan w pełni sprawny, lecz niestety bez opakowania. Jeśli jest ktoś zainteresowany to proszę o kontakt na tel. 692 739 704
cena: 500 zl


10 maja 2009 18:02:12
Zobacz profil
Post Re: Gdzie i jak kupić, sprzedać lub zamienić
Ja swój PRS-505 kupiłam na eBayu (z Wielkiej Brytanii, więc teoretycznie ma gwarancję europejską) u użytkownika clothes_deals. Czytnik jest nowy, zapłaciłam 1030zł z wysyłką (tyle kosztuje na Allegro używany). Paczka przyszła błyskawicznie, szybciej niż niejeden priorytet w Polsce (w czwartek zapłaciłam, w poniedziałek już miałam czytnik).


15 lip 2009 12:24:10
Użytkownik

Dołączył(a): 15 sty 2008 11:51:26
Posty: 7
Post Re: Gdzie i jak kupić, sprzedać lub zamienić
Ja również (w podjęciu decyzji pomógł mi post powyższy :)) kupiłam PRS-505 na eBayu, użytkownik "almostobsolete". Sprzęt dotarł szybko, cały i zdrowy, przesyłką rejestrowaną i ubezpieczoną. Sprzedający bardzo szybko odpisuje na wszelkie maile i ogólnie jest bardzo pomocny. Całość wyniosła mnie jakieś 1060 zł, czytnik fabrycznie nowy, nie otwierany. Do tego karta SD 2 gb i dwie płytki z książkami gratis. Gdyby ktoś się wahał - bardzo polecam, facet sprzedaje dużo czytników do całej Europy i ma 100% pozytywnych komentarzy - w tym mój :)


28 lip 2009 8:14:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2009 21:24:17
Posty: 11
Post Re: Gdzie i jak kupić, sprzedać lub zamienić
Potwierdzam .. ebay użytkownik "almostobsolete". rewelacyjnie szybka wysyłka po 3 dniach otrzymałem zakupionego Sony Reader.


07 sie 2009 23:21:10
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Gdzie i jak kupić, sprzedać lub zamienić
Wygląda na to, że w październiku będzie można ściągnąć czytnik z Belgii, gdzie mają go wtedy zacząć sprzedawać. Sony wyraźnie wchodzi na rynki europejskie.

EDIT:
W niedzielę, 4.10.2009, Thalia.de będzie sprzedawać odświeżone (refurbished) PRS-505, które były używane przez pracowników, za 179,99€. Każda jednostka była przetestowana i jest sprawna, zgodna z normami jakości i w oryginalnym pakowaniu. Ograniczona ilość.

Info: http://www.thalia.de/shop/sony/show/?ProvID=10903884

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


02 paź 2009 7:47:57
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 sty 2010 12:18:37
Posty: 4
Post Re: Gdzie i jak kupić, sprzedać lub zamienić
Witam,

Przede wszystkim pozdrawiam wszystkich użytkowników e-papierów i wszystkich udzielających się w tym temacie. Informacje tutaj zawarte są bardzo pomocne, potrzebuję jednak fachowej odpowiedzi na mój przypadek.

Zacznę od początku:

1. Udało mi się na ebay.com wylicytować Sony PRS-505 w całkiem dobrej cenie (ok. $150). Sprzedający zgodził się na wysyłkę do Polski za pomocą poczty USPS i doliczył mi około $42, więc stwierdziłem że cena z przesyłką jest całkiem atrakcyjna (nieco ponad 500PLN) i czekam na paczkę.

2. Teraz pytanie do was: ile waszym zdaniem bede musiał zapłacić cła (a może też Vat-u?) i przede wszystkim KIEDY to się płaci? No bo rozumiem, że cło będzie naliczone w Stanach? Czy się mylę? Czy może wysyłający płaci? Jak to będzie wyglądało? Płatne listonoszowi? Trochę na dziko to wszystko zamówiłem nie licząc się z dodatkowymi opłatami... nie wiem co dalej.

3. Wasze niektóre posty nieco mnie przeraziły i obawiam się że koszt może wyjść większy niż przy zakupie z allegro.

Pozdraiwam


11 sty 2010 12:25:15
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Gdzie i jak kupić, sprzedać lub zamienić
wlos napisał(a):
2. Teraz pytanie do was: ile waszym zdaniem bede musiał zapłacić cła (a może też Vat-u?) i przede wszystkim KIEDY to się płaci? No bo rozumiem, że cło będzie naliczone w Stanach? Czy się mylę? Czy może wysyłający płaci? Jak to będzie wyglądało? Płatne listonoszowi? Trochę na dziko to wszystko zamówiłem nie licząc się z dodatkowymi opłatami... nie wiem co dalej.

Zdecydowanie nie w USA - to będzie cło importowe, więc zapłacisz je w Polsce (i to polscy celnicy je na Ciebie nałożą) - chyba, że zostało to wysłane jako prezent (pisze wtedy na przesyłce, że GIFT) - to czasami udaje się uniknąć. Płacić będziesz zapewne w urzędzie celnym.

Ile? Tyle, ile naliczą ;) Ten post mówi o tym, że do przesyłki kosztującej 890 zł doliczyli 190 zł - czyli około 21%. Jeśli przyjąć taki poziom opłat, to czeka Cię wydatek rzędu 100-120 zł - ale to tylko wyliczenia, które zweryfikuje życie.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


11 sty 2010 12:51:45
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Gdzie i jak kupić, sprzedać lub zamienić
Witam,

Ewentualne cło i VAT są naliczane w Polsce - przez Urząd Celny. Jeżeli jednak kupowałeś urządzenie używane - i choć trochę to widać, to masz dużą szansę, iż Urząd sprawę odpuści. Zresztą również w przypadku urządzeń całkiem nowych większość osób ma "szczęście". Jeżeli masz dokument zakupu (zapłaty) to wymiar cła i i VAT jest uzależniony od zapłaconej ceny (plus koszty transportu).
Trzeba pamiętać również o tym, że o cło i VAT Urząd może się upomnieć nawet po kilku latach (dokładnie jest to do pięciu lata od końca roku, w którym powstał obowiązek zapłaty cła lub VAT).
Co do kwoty, to nie będzie ona kosmiczna - VAT 22 % od 200 USD, a cło.. to trzeba by sprawdzić w tabeli celnej.

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


11 sty 2010 12:52:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2010 10:09:46
Posty: 47
eCzytnik: eClicto
Post Re: Gdzie i jak kupić, sprzedać lub zamienić
Wysłałem maila do sony w sprawie e-booków i ich dostępności w Polsce. Otrzymałem taką odpowiedź:

Cytuj:
Witam,

dziękujemy za kontakt z firmą Sony Poland.

Urządzenia typu E-book są przewidziane do dystrybucji na terenie naszego kraju, lecz w chwili obecnej nie jesteśmy w stanie podać konkretnych modeli i dat pojawiania się na ich naszym rynku. Gdy tylko będzie to możliwe informacja o tym znajdzie sie na stronie internetowej www.sony.pl

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o ponowny kontakt.

Z poważaniem,

_________________
Agencja multimedialna Warszawa


11 sty 2010 13:22:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron