Teraz jest 28 mar 2024 11:22:46




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Judith Krantz 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 04 mar 2008 14:53:51
Posty: 44
Lokalizacja: ÂŚwiat
Post Judith Krantz
Judith Krantz (ur. 9 stycznia 1928), amerykańska pisarka, autorka licznych powieści dla kobiet, wielokrotnie filmowanych.

Do najbardziej znanych utworów należą :

* Tylko Manhattan
* Córka Mistrala
* Księżniczka Daisy
* Dopóki się znów nie spotkamy

Osobiście przeczytałam Tylko Manhattan i obejrzałam wersje telewizyjną. Ksiązka jednak wydała mi sie duzo bardziej fascynująca niz film. Ale dla porównania mozna obejrzeć film i wysunąć swoje wnioski.Czytając przeniosłam się w tamte czasu i razem z bohaterami przeżywałam ich dobre i zle chwile.

Edit by Rudi: Przepraszam za niewielką modyfikację, ale robię porządki :D


08 kwi 2008 2:14:07
Zobacz profil
Post 
Również uwielbiam tą autorkę ;) Fajne w jej pisarstwie jest to że zawsze wokół wątku romantycznego rozwija jakiś inny, np. kryminalny. Chyba każdy czytelnik w jej książkach odnajdzie to co mu się najbardziej podoba;), albowiem fantastyki pisze pod pseudonimem Castle Jayne a romanse historyczne jako Amanda Quick. Książki które polecam to: Prywatne Demony, Dom Luster i Intryga.
Miłego czytania!


09 kwi 2008 18:55:08
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2008 10:56:48
Posty: 39
Post 
waginia, pomyliłaś autorki. Judith Krantz napisała takie książki jak te wymienione przez Loverkę (z tych czytałam Tylko Manhattan - ciekawie napisana powieść obyczajowo - romansowa, czytałam ją kilka lat temu, ale naprawdę zapadła mi w pamięć).
A pisarka tworząca pod pseudonimami Jayne Castle, Amanda Quick i Stephanie James to Jayne Ann Krentz i jej książki są całkiem inaczej pisane - to są po prostu romanse współczesne lub historyczne zwykle z wątkiem sensacyjnym/fantastycznym/kryminalnym...


12 kwi 2008 13:29:01
Zobacz profil WWW
Post 
Faktycznie... Do tej pory myślałam że to jedna i ta sama osoba... Ale w takim razie tą autorkę też bardzo lubię ;)
Z jej książek przeczytałam "Dom Mody I", "Dom Mody II", "Klejnoty Tessy Kent", "Córka Mistrala", "Księżniczka Daisy" i "Tylko Manhattan "
Bardzo wciągające... Naszpikowane erotyką i humorem. Polecam szczególne "Księżniczkę Daisy". W tej książce zobaczymy braterstwo, przyjaźń, poświecenie i nie tylko w imię miłości partnerskiej ;)

Ps. Dzięki Mała-mi że pokazałaś mi moją pomyłkę;). Gdyby nie Ty dalej bym trwała w błędzie :P. Pozdrawiam!


05 maja 2008 14:40:15
Użytkownik

Dołączył(a): 01 kwi 2008 17:20:28
Posty: 34
Post 
Ja też czytałam ksiażki Judith Krantz które wymieniło Loverka ale mi osobiscie najbardziej z nich podobała się "Klejnoty Tessy Kent" pozostałe też są fajne ale schematyczne aczkolwiek są różne w treści. Podonalo mi sie teże w tych ksiażkach również to że spotykamy tych samych bohaterów co jak sie nie mylę jest w Córce mistrala i Ksieżniczce Daisy. Jednek Klejnoty Tessy mnie najbardziej poruszyły szczególnie dramat głównej bohaterki. Zachęcam bardzo do przeczytania tej ksiażki.


09 maja 2008 14:17:07
Zobacz profil
Post 
Jeśli chodzi o Judith Krantz to mam fantastyczną jej powieść pt."Klejony Tessy Kent".

"Tessa jako 14-tatka urodziła nieślubne dziecko, dziewczynkę Maggie. Wychowali ją dziadkowie jako swoja córkę. Mała Maggie żyła w cieniu sławnej i pięknęj "siostry", która zrobiła oszałamiającą karierę jako gwiazda filmowa. Dopiero skończywszy 18-lat dziewczynka dowiedziała się prawdy. Boleśnie zraniona zerwała wszelkie związki z Tessą i podjęła samodzielne życie-pracę w domu aukcyjnym na Manhattanie. Czy Tessie Kent uda się zdobyć miłość córki?"

TO w skrócie opis książki. Czytałam ją kilka razy i za każdym razem sobie popłaczę na końcówce :D . Polecam.


21 maja 2008 22:17:20
Użytkownik

Dołączył(a): 20 cze 2008 14:54:02
Posty: 25
Post 
waginia napisał(a):
Również uwielbiam tą autorkę ;) Fajne w jej pisarstwie jest to że zawsze wokół wątku romantycznego rozwija jakiś inny, np. kryminalny. Chyba każdy czytelnik w jej książkach odnajdzie to co mu się najbardziej podoba;), albowiem fantastyki pisze pod pseudonimem Castle Jayne a romanse historyczne jako Amanda Quick. Książki które polecam to: Prywatne Demony, Dom Luster i Intryga.
Miłego czytania!

Małe sprostowanie Amanda Quick i Jayne Castle to pseudonimy Jayne Ann Krentz nie Judith Krantz.
Ale wracając do tematu lubie powieści tej autorki. Jej powieśći opisuje życie zwykłych ludzi, ale równiez arystokratów, jak w przypadku Dopóki się znów nie spotkamy. Akcje rozgrywają się współczenie, ale jak w/w powieśći również w czasie I i II wojny światowej. Jej bohaterowie przyżywają wzlotki i upadki, zakochują się, zwyciężają różne przezkody na swojej drodze do szczęścia i wygrywają.


02 lip 2008 9:59:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2008 10:56:48
Posty: 39
Post 
Chciałabym zauważyć, że już wcześniej sprostowałam pomyłkę wagini :)


03 lip 2008 22:39:26
Zobacz profil WWW
Post 
Przeczytałam kilka książek Judith Kranz i uważam, że nie ma się nad czym zachwycać, jej ksiązki są powierzchowne i fakt czyta się je w miarę szybko, bo nie trzeba się za bardzo zastanawiąc nad tym co się czyta, nie przemawiają one do mnie.


22 paź 2008 14:30:17
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lis 2008 19:38:31
Posty: 23
Post 
Przecztytalam wszystkie wyzej wymienione ksiazki, choc Judith Kranz, nie jest to moja ulubiona autorka, mimo iz czyta sie je dosyc dobrze. Nie wiem dlaczego, ale dziwnie mi sie czyta takie ksiazki o pieknych, bogatych i madrych-czesto kojarza mi sie z ogladana przeze mnie (dzieckiem wtedu jeszcze bylam) 'Dynastia'. Ich swiat jest niedostepny. W ksiazkach Judith Kranz brakuje mi malych emocji. I ciepla.


21 lis 2008 15:10:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: