Teraz jest 26 kwi 2024 2:55:04




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Coelho Paulo - "Czarownica z Portobello" 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 16 wrz 2007 14:19:41
Posty: 23
Lokalizacja: z miasta
Post Coelho Paulo - "Czarownica z Portobello"
To może ja coś skrobnę. Od razu zaznaczam że nie czytałem innych książek tego autora więc nie mam porównania ale "czarownicę ..." czyta się jednym tchem. Książka to zbiór opinii o tajemniczej Atenie, opinii ludzi
żyjących obok niej. Przybranych rodziców, męża, prawdziwej matki, przypadkowo
poznanej kobiety, mistrza kaligrafii.. Po przeczytaniu książki czytelnicy zastanawiają się kim tak naprawdę jest Atena
A jaka jest odpowiedź? Ja również zadaję sobie to pytanie i wraz z autorem poszukuję na nie odpowiedzi. Tym razem mamy tańczące strony, taniec, a także inny jego wymiar - taniec jako modlitwa czy też rytuał. Taniec receptą na szczęście i odpoczynek. Bardzo podobały mi się również fragmenty dotyczące obozów koncentracyjnych. Książka ta potrafi uspkoić czytelnika, mnie w każdym bądź razie uspokoiła. :) Moja ocena recenzji koleżanki 1 bo nie spełnia wymogów recnzji a ocena książki w skali od 1-5 -> piąteczka :)


04 mar 2008 22:36:19
Zobacz profil
Post 
Myślę że ta książka jest bardzo dobra ,ale jego poprzednie książki były dużo lepsze, mimo to nie czuje się nią rozczarowana. Książka jest poszukiwaniem szczęścia poprzez taniec, wyciszenie się,czy doskonalenie sztuki kaligrafowania. Bohaterka wierzy że w życiu jest coś więcej,stara się wypełnianiać pustki które często ogarniają nas w codziennym monotonnym życiu.Polecam,warto przeczytać.


14 mar 2008 22:51:53
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 17:46:29
Posty: 26
Post 
Mi ta książka nie spodobała sie, o wiele lepsze są jego starsze ksiązki np. Alchemik, ale jak Coelho zaczoł poruszać wątek bogini matki, jego ksiązki stały sie nudnawe. Naciągane wydaje mi si to żę autor twierdzi że poprzez taniec osiągnemy szczście i harmonie, za bardzo mistyczne.

Edit by Obi: A mi się Twój post wydaje trochę naciągany. Poszukaj definicji słowa "fikcja literacka". Za brak związku z tematem ("książka mi się nie podoba" to nie jest związek z tematem :P ) ostrzeżenie.

Doskonale wiem co to jest fikcja literacka i nie musze szukać jej definicji :evil: Na twoje życzenie zmieniam.:D
Ksiązka jest biografią Ateny, opowiadaja o niej osoby które ją znały np. ksiądz, który ochrzcił jej syna, aktorka teatralna, przybrani rodzice. Z ich opowiadań wyłania się obraz Ateny kobiety niezwyłej,energicznej i uduchowionej. Atena jest kobietą . Poszukuje sensu życia. Poznaje Edde która naucza ją o sensie życia i uczy ją tańca.
Gdy sama zaczyna uczyć – kolegów z pracy, żonę przyjaciela, ludzi z teatru, tłumy – naprawdę odnajduje sens życia. Od tańca, nauki kaligrafii, przechodzi do widzenia aur i przewidywania ludzkich problemów oraz ich rozwiązywania, wszystko dzięki "Wielkiej Matce".
Książka słabsza od innych ksiązek tego autora w skali 0-10 daje 6,5


24 mar 2008 11:33:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2008 20:06:18
Posty: 51
Post 
Coelho Paulo "Czarownica z Portobello"

Coelho przedstawia postać kobiety, która zmieniła życie wielu przypadkowych ludzi. Jednoczesnie ludzie Ci mieli ogromny wpływ na osobę głównej bohaterki. Książka prowadzona jest narracją retrospektywną. Opowiesć nie jest prowadzona przez jedną osobę, ale ukazana jest z perspektywy ludzi, którzy w swoim życiu zetknęli się z Ateną. Tytułowa czarownica jest osobą próbującą odnaleźć siebie. Próbuje osiągnąć wewnętrzny spokój ucząc się na [przykład kaligrafii.

Książka pokazuje jak szybko można zgubić siebie w otaczającym swiecie i jednoczesnie, przy odrobinie wysiłku, jak łatwo odnaleźć sens w codziennych czynnosciach. Coelho ma według mnie fantastyczną umiejętnosc pisania o mistycyzmie, bez popadania w smiesznosć. W skali od 1 do 10 daję 8.


04 lis 2008 20:14:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron