Teraz jest 29 mar 2024 2:24:12




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Yackta-Oya 
Autor Wiadomość
Post Yackta-Oya
Yackta-Oya (wł. Sławomir Bral z Kaszub) jest to mało znany pisarz choć jego książki moim zdaniem są lepsze niż książki Maya lub Coopera. Z tego co się orientuję napisał 5 książek:
- Fort nad Athabaską
- Gwiazda Mohawka
- Leśny goniec
- Złoty Potok
- Patrol NWMP zaginął
Jego książki są pełne wspaniałych opisów zwyczajów indiańskich. W wartką akcję wpiął wiele informacji na temat Indian oraz lasów kanadyjskich. Ja dotychczas przeczytałem cztery jego książki i jestem nimi zauroczony. Szczególnie polecam dwie "Leśny Goniec" oraz "Gwiazda Mohawka" Pierwsza opowiada o traperze który zajmował się łowieniem zwierzyny i sprzedażą skór Kompani Francuskiej, druga o młodym Indianinie, który wkroczyć ma na wojenną ścieżkę. Każdy kto lubi lekkie książki pełne przygód z dreszczykiem emocji powinien sięgnąć po książki tego autora.


02 maja 2008 11:39:58
Post 
ja czytałem złoty potok i leśnego gońca-obie maja według mnie świetny klimat i czyta się je wartko i płynnie-niestety nie udało mi się znaleźć pozostałych jego książek...w każdym razie jest to według mnie kawał dobrej lektury przygodowej i warto naprawdę coś z jego książkę przeczytać...
o ile pamiętam złoty potok opowiada o córce poszukiwacza złota która przyjechała by go odnaleźć a po drodze znajdujemy parę mordesrstw i kawał westernowej zakończenia i akcji opowiadał nie będe-jak ktoś chce to niech przeczyta-naprawdę warto


02 maja 2008 14:16:46
Post 
Uważam że książki Yackta Oya są najlepszymi książkami o indianach i pograniczu kanadyjskim jakie czytałem
Kiedyś uważałem że najlepszy jest Karol May ale obecnie stwierdzam że jego książki są bajkowe fantastyczne.
Natomiast literatura Yackta Oya oparta jest na realiach i historii indian.Trochę próbuje mu dorównać
Alfred Szklarski w Trylogii indiańskiej,ale dla mnmie najlepszy jest Yackta Oya


05 maja 2008 20:06:35
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 13:49:00
Posty: 294
Post 
Z twórczości tego autora przeczytałem kiedyś "Gwiazdę Mohawka" i "Złoty Potok". Zgadzam się z twierdzeniem, że Yackta-Oya to pisarz na miarę Maya. Jego książki polecam tym, którzy lubią taką tematykę a chcą odpocząć od Winetou.


06 maja 2008 16:18:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron